Gry indie są za drogie?

1 minuta czytania

Robert Boyd ze studia Zeboyd Games, czyli twórców gry "Cthulhu Saves the World" wyraził ostatnio swoje zdanie na temat indie gier. I to zdanie raczej niepopularne, inaczej pewnie byśmy o niej nie pisali. A przecież gry indie można tylko i wyłącznie kochać i się nimi zachwycać nie bacząc na błahe aspekty materialne. Jeżeli uważa się inaczej pewnie jest się jakimś twardogłowym niewrażliwym na sztukę. Boyd stwierdził, że gry niezależne są, uwaga, za drogie!

indie

Zauważyłem ostatnio niepokojący trend do wydawania gier indie w cenach wyższych niż jeszcze kilka lat temu. Jeżeli niedawno normą było 10-15 dolarów za grę, to teraz wydaje się, że standardem stało się $20 albo więcej." – Pisze w poście na NeoGAFie.

"Mniejsze ceny przynoszą korzyści zarówno graczom jak i twórcom – mniejsza cena oznacza większe zainteresowanie tytułem, a to z kolei przekłada się na lepsze recenzje. O grze, którą można kupić za niższą cenę, ludzie powiedzą swoim znajomym, co z kolei paradoksalnie przekłada się na większą sprzedaż, a co za tym idzie większe zyski dla twórców.” – stwierdza dalej.

Boyd uważa też, że wyższe ceny stawiają niezależne produkcje w konkurencji do gier z półki AAA, co jest niekorzystne dla nich samych. Całą dyskusję możecie przeczytać pod tym linkiem.

A wy jak uważacie? Gry indie mogą stać się konkurencją dla tytułów AAA? Czy mają wybór między podobnymi cenami lepiej jednak sięgnąć po tytuł znany z mediów? Zawiedliście się kiedyś na grach indie?

Komentarze

0
·
Proste prawa rynku. Ale prawda, niektóre gry indie są relatywnie drogie w stosunku do tego, co oferują. Czasem aż zastanawia ile każą dobie płacić za typowe horrorówki w mniej lub bardziej pikselowym świecie.
0
·
Ja się zgodzę z tym, że faktycznie niektóre gry indie to się cenią jak za tytuły z "górnej półki".

Zwłaszcza na polskie standardy to gra indie za 20$ to bardzo drogo i najczęściej nie jest tego warta. Trzeba zauważyć, że tego typu gry zazwyczaj nie starczają na nie wiadomo ile a rozgrywka trwa zazwyczaj kilkanaście godzin.

Ja rozumiem, koszty, praca, choć zarobku, ale bądźmy realistami, niektóre gry indie odjechały w kosmos. Tak samo jak "early access".

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...