Mass Effect 3

„Mass Effect 3” – oficjalne screeny

Dodał: , · Komentarzy: 3

Biedny komandor Shepard! Gdzie się tylko facet pojawi, wzbudza zbędną sensację i poruszenie. W „Mass Effect 3” sytuacja nie ulegnie zmianie, wręcz przeciwnie – dziarski bohater stał się persona non grata w całym Wszechświecie. Rada Cytadeli ściga go za zbrodnie, których nie popełnił. Fanatyczna, proludzka organizacja paramilitarna, Cerberus, wydała za nim list gończy na pokaźną sumę kredytów i spuściła ze smyczy swoich najlepszych agentów. Natomiast męty, ukrywające się na Skylliańskim Pograniczu i innych obrzeżach galaktyki, nie mają żadnych podstaw, żeby go wielbić.

Potwierdzają to pierwsze screeny z gry. Na ojczystej planecie Salarian, Sur'Kesh, nikt nie przywita Sheparda tradycyjnym chlebem i solą. Niemniej na brak ognia i ołowiu komandor nie będzie mógł narzekać.

mass effect 3mass effect 3

Cóż, żadnej większej rewolucji w stosunku do „Mass Effect 2” nie widać, choć różnica w oprawie wizualnej jest widoczna gołym okiem.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
jacek rozenek

Tak jest, moi mili. Kampania marketingowa „Wiedźmina 2” rozkręciła się na dobre, co nie powinno w sumie tak dziwić, skoro do premiery gry pozostał mniej niż miesiąc. Nie da się jednak ukryć, że wśród materiałów, którymi zaleje nas w najbliższym czasie studio CD Projekt RED, największe kontrowersje i ożywienie wzbudzą próbki polskiej wersji językowej. Dlaczego? To proste – Polakowi nigdy nie dogodzisz.

Na palcach jednej ręki emerytowanego drwala mogę policzyć polonizacje gier cRPG, które zakrawały o najwyższe stadium żenady. Zdecydowana większość prezentowała wysoki poziom, który dodawał do danej produkcji ciekawą nutkę swojskiego klimatu – generalnie widać było w tym wszystkim dopracowanie i troskę o gracza, a nie zasadę „będzie, co ma być i tak klient wszystko przełknie”. Jeszcze nie odkryłem, dlaczego angielski dubbing jest tak gloryfikowany w naszym pięknym kraju (kiedy zazwyczaj serwuje standard), ale może jako stetryczały dziadek odkryję tę tajemnicę.

Ba! Na dodatek „Wiedźmin” jest jedną z tych gier, której lokalizacja była zdecydowanie lepsza od tych zachodnich i pozamiatała konkurencje zanim ktoś w ogóle się zorientował. Nawet zagraniczni gracze decydowali się na naszą wersje językową (co jest szokujące, bo w końcu nasz piękny język jest jednym z najbardziej porąbanych na świecie), gdyż według nich bił od niej prawdziwy kunszt oraz tylko ona gwarantowała poczucie w pełni tego specyficznego, słowiańskiego klimatu. No, ale oczywiście my kręciliśmy nosami. Ech… życie.

Jak będzie z „Wiedźminem 2”? Wydaję mi się, że dobrze. Pierwsze próbki brzmią znakomicie, a w końcu to tylko zdania, które zostały wyprane z jakiegokolwiek kontekstu.

Filmy fantastyczne

Piękna Kate Beckinsale, którą wielu może kojarzyć z roli Seleny w Underworld, dołączyła do obsady Total Recall – nowej wersji kultowej Pamięci absolutnej.

kate beckinsalekate beckinsale

Reżyserem filmu jest mąż aktorki, Len Wiseman, tak więc nikogo nie powinno dziwić, że to właśnie swoją żonę chce widzieć w roli głównej femmme fatale – Lori. Jest ona żoną głównego bohatera, któremu wydaje się, że jest szpiegiem. Nie wie tylko, czy pracuje dla Euromeryki, czy Nowego Szanghaju – dwóch potęg, które podzieliły między siebie Ziemię. Próbując odkryć prawdę trafia na kolonię na Marsie, gdzie popada w konflikt z szefem koncernu produkującego powietrze.

Pozostaje pytanie, czy Kate poradzi sobie z rolą, w którą niegdyś brawurowo wcieliła się Sharon Stone. Światowa premiera filmu została wyznaczona na 3 sierpnia 2012, tak więc na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Game Exe
cdpr, konferencja, wiosna 2011

Już po raz kolejny nasi redaktorzy odwiedzili konferencje organizowane cyklicznie przez CD Projekt. Co tym razem działo się podczas eventu? Czy zostały ujawnione jakieś tajemnice dotyczące Wiedźmina 2? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do czytania relacji sporządzonej przez Danego.

Wiosenna Konferencja CD Projektu minęła jak z bicza strzelił. Odbyła się ponownie w Fabryce Trzciny na Warszawskiej Pradze. Miejsce nie zmieniło się zbytnio od ostatniego razu. Stylizowane na podziemia, choć wszystko znajduje się na lub nad ziemią, robi miłe wrażenie, pasujące klimatem do tematyki wydarzenia. Nie można także zapomnieć o porządnej wiedźmińskiej muzyce, odtwarzanej donośnie w całym budynku. Różnica była jedynie taka, że pokaz gry "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" odbył się w innej niż ostatnio sali, znajdującej się na piętrze. Pomieszczenie było dużo lepsze, zwłaszcza dzięki swym rozmiarom i nastrojowi, który wprowadzało – podziemna, wyłożona kamienną kostką piwnica.

Przejdę od razu do części poświęconej grze "Wiedźmin 2", gdyż to właśnie ona była najważniejszą częścią tegoż spotkania. Na początku kilka rzeczy o niej powiedział Tomasz Gop, Senior producent CD Projekt RED. Jego głównym celem było wyjaśnienie niepewności trapiących niektórych graczy. A chodzi między innymi o to, czy "Wiedźmin 2" będzie grą robioną czysto na PC, czy jednak przystosowaną także do konsol. Tutaj zostaliśmy zapewnieni, że CD Projekt RED uważa tworzenie gier na PC-ty za najważniejsze i "Wiedźmin 2" będzie ukierunkowany wyłącznie na nie. Kolejną istotną kwestią były zabezpieczenia gry. Chodzi tu o SecuROM obecny przy instalacji. Pan Tomasz pospieszył z wyjaśnieniami, że nie musimy się obawiać utrudnień życia graczom. SecuROM został wprowadzony tylko po to, by gra nie mogła wyciec do internetu przed jej premierą i pod tym kątem był pisany. Jest to wg niego sprawiedliwe dla graczy, którzy grę kupili legalnie, z czym się w pełni zgadzam.

Czytaj dalej...

Diablo III

Rośnie liczba osób, które "lubią" Diablo III za pośrednictwem portalu Facebook. W nagrodę otrzymujemy kolejne screeny i artworki z gry.

diablo 3diablo 3

Tym razem, dzięki 825 000 kliknięć na "lubię to", Bashiok publikuje kolejne materiały graficzne z gry.

Liczba miłośników kanału Diablo III powoli zmierza do miliona, zaś fani spekulują, czy w ramach nagrody nie czeka nas kolejna niespodzianka. Jak powiedział Bashiok, "Mamy coś fajnego w zanadrzu, jednak będzie to coś na wzór tego co do tej pory pokazywaliśmy. Nie będzie to nic wstrząsającego, a jedynie coś fajnego by uczcić okrągły milion". Wygląda więc na to, że będziemy musieli zapomnieć o dostępie do otwartej bety.

Kto wie, może potrzeba dwóch milionów?

Książki fantastyczne

Wyniki konkursu "Księga Sandry"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nadszedł czas, aby wyłonić zwycięzców konkursu "Księga Sandry". W celu zdobycia książki, należało odpowiedzieć poprawnie na trzy postawione przez nas pytania. Poprawne odpowiedzi znajdziecie poniżej.

księga sandry

Nazwiska głównych postaci książki to Lady Sandrilene fa Toren, Trisana Chandler, Daja Kisubo, Briar Moss. Niklaren Złotooki zabrał bohaterów książki do Świątyni Wietrznego Kręgu, natomiast Biar ma wytatuowane na rękach znaki "X".

Tym razem szczęśliwcami okazali się:

  • Zuzanna Sz. z Osieku nad Wisłą
  • Anna Z. z Góry

Gratulujemy!

Might & Magic: Heroes VI

Heroes VI znów później

Dodał: , · Komentarzy: 4

Premiera szóstej odsłony serii Heroes, czyli Might&Magic: Heroes VI, zalicza kolejny poślizg.

Jak już informowaliśmy, gra miała ukazać się 24 czerwca tego roku. Ubisoft, za pośrednictwem swojej strony internetowej oraz serwisu Facebook, poinformował o kolejnej zmianie terminu premiery.

might

Nowa data to 8 września 2011 roku. Nie wiadomo jednak, czy termin ten będzie dotyczył wszystkich regionów, czy też niektórzy fani serii będą musieli poczekać tak, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej odsłony.

Pozostaje mieć nadzieję, że 8 września to termin, który nie ulegnie już zmianie.

Guild Wars 2

Wygląd Popielców oczami grafików

Dodał: , · Komentarzy: 0
guild wars 2

W trwającym tygodniu poświęconym Popielcom, na oficjalnym blogu Guild Wars 2 pojawił się wpis traktujący o tworzeniu wspomnianej rasy pod względem wyglądu. Graficy AN – Katy Hargrove, Kristen Perry oraz Kekai Kotaki – opowiadają o inspiracjach i pracach nad stworzeniem tych humonoidalnych istot.

Główni adwersarze serii nie mogli być jedynie bezmózgimi siepaczami, którzy niszczą wszystko, co stanie na ich drodze. Jak powiedziała Katy, chodziło o to, by mieli w sobie coś ludzkiego, jakąś inteligencję i by zarazem odróżniali się od tego, co widzieliśmy w grach do tej pory. Rozważano co prawda posłużenie się wizerunkiem orków, ogrów czy trolli, ale zrezygnowano z tego pomysłu. Porzucono także początkowe założenie, iż Popielcy będą mocno różnić się od siebie pod względem wyglądu, który miał zarazem odzwierciedlać posiadaną przez nich inteligencję.

Rozpoczęły się długie debaty nad wyglądem, włączając w to prace nad odróżnieniem kobiet od mężczyzn. W końcu musieli stać się niemalże ikoną całej serii, przeciwnikami, z którymi będziemy toczyć nie zawsze równą walkę.

Dungeons&Dragons

Najlepszy Złoczyńca Wszechczasów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś na łamach oficjalnej strony Dungeons&Dragons pojawiły się wyniki konkursu na Najlepszego Złoczyńcę Wszechczasów. Co więcej, podsumowano wyniki ankiety dotyczącej ulubionej organizacji ze świata Zapomnianych Krain zrzeszającej antybohaterów.

d

Konkurs na Najlepszego Złoczyńcę Wszechczasów został ogłoszony przez Christophera Perkinsa 7 kwietnia. Zasady były dość proste – na wskazany adres mailowy należało przesłać złoczyńcę swojego autorstwa, stworzonego na potrzeby którejś z sesji. Krótki paragraf opisujący postać można było przesyłać do 15 kwietnia. Zgodnie z obietnicą, w regularnej kolumnie poświęconej Mistrzom Podziemi pojawiły się trzy najlepsze prace.

Mass Effect 3

„Mass Effect 3” – nowe informacje

Dodał: , · Komentarzy: 5

Do sieci trafiły właśnie kolejne, gorące wieści o heroicznych przygodach komandora Sheparda. Tym razem informacje pochodzą ze słonecznego półwyspu Iberyjskiego, a konkretnie z hiszpańskiego czasopisma „Marca Player”. Nie są to może fakty, które wzbudzą powszechny ślinotok, aczkolwiek dają one lepszy ogląd na to, co czeka naszego dziarskiego bohatera.

mass effect 3

Lojalnie ostrzegam o spoilerach znajdujących się w rozszerzeniu. Wiecie, nie chcę potem dostać patelnią po łbie od jakiegoś rozwścieczonego gracza.

Wczytywanie...