Czasopisma

Na stronie wydawnictwa Portal pojawiły się pierwsze informacje na temat kwietniowego numeru Gwiezdnego Pirata, który ukaże się w ramach Tygodnia Fanów. Co to oznacza? Tylko tyle, że na czytelników czeka masa różnych atrakcji.

Artykułem numer 1 w kwietniowym numerze Gwiezdnego Pirata ma być InSpace – tekst poświęcony dodatkowi do do gry InSpectres. Pojawi się również tekst Artura Bloka o okultystycznych podwalinach III Rzeszy. Nie zapomniano również o fanach Neuroshimy, dla których Piotr Orliński przyszykował artykuł o dwóch skonfliktowanych osadach i tajemnicy ukrytej w ruinach. Znalazło się również miejsce dla Almanachu MG, działu Monastyru, recenzji Nemezis i telegrafu Pirata.

Rafineria 2011

Ważne informacje o Rafinerii!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Organizatorzy Rafinerii poinformowali o kolejnych ważnych sprawach związanych z imprezą. Ustalona została już wysokość akredytacji, która wyniesie 65 zł, uruchomione zostały formularze zgłaszania punktów programu (za każdy przyjęty przysługuje 10 zł zniżki!) oraz zgłaszania postaci na Grę Terenową, a także kolejne wiadomości związane z Grą Terenową. Zapraszamy również na coraz bardziej tętniące życiem forum. Kolejne newsy już wkrótce!

Książki fantastyczne

Metro 2033 – ciekawe wieści

Dodał: , · Komentarzy: 2

Informacja prasowa

piter, metro universum

www.metro2033.pl – nowa odsłona, nowa książka, a wkrótce darmowe Metro 2033 dla wszystkich!

Zapraszamy do wizyty na stronie www.metro2033.pl. Znajdziecie tam sporo zmian i nowości. Przede wszystkim zapowiadamy premierę książki Szymuna Wroczka zatytułowanej Piter – pierwszej w ramach projektu „Uniwersum Metro 2033”. Piter to pieszczotliwa nazwa Petersburga, miasta, w którym atomową apokalipsę przetrwali ci z mieszkańców, którzy – podobnie jak nieliczni moskwianie z Metra 2033 – mieli szczęście w odpowiednim czasie znaleźć się w odpowiednim miejscu, czyli w metrze.

„Uniwersum Metro 2033” jest projektem Dmitrija Glukhovsky’ego (autora bestsellerowych powieści Metro 2033 i Metro 2034), w którym uczestniczą różni pisarze, osadzający swoje historie w realiach Metra 2033.

Ujawniamy okładkę Pitera i pierwszy fragment w postaci tekstowej oraz pliku audio w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

Na stronie www.metro2033.pl zostały też dodane nowe funkcjonalności, szczególnie w zakresie kont użytkowników. Zostały one wzbogacone o możliwość przesyłania wiadomości prywatnych, zastosowano nowy sposób publikacji opowiadań oraz ich moderację.

A na koniec informujemy, że niedługo na stronie www.metro2033.pl udostępnimy pełny tekst bestsellerowej powieści Metro 2033 – zupełnie za darmo!

Zapraszamy na stronę!

Dungeon Siege III

„Dungeon Siege III” – poznajcie Anjali

Dodał: , · Komentarzy: 0

Anjali to ognista kobieta. Dosłownie. Wokół tej czarodziejki krąży wiele niepokojących plotek i opowieści, ale żadna z nich nie potrafi ostatecznie rozstrzygnąć, z jakich powodów zawędrowała ona do umęczonego królestwa Ehb. Jednak każdy śmiałek, popijający kufel ale w lokalnej mordowni, zgadza się z tym, że lepiej mieć tę damę u swojego boku niż skrzyżować z nią ostrza na polu bitwy i nie chodzi tutaj o jej nieprzeciętne talenty magiczne czy zabójcze umiejętności akrobatyczne. Dziewka po prostu jest nie z tego świata…

Plik wideo nie jest już dostępny.

Jakoś mnie nie rozgrzał ten filmik, szczerze pisząc. Nie da się ukryć, że w „Dungeon Siege III” jest znacznie więcej ciekawszych i oryginalniejszych postaci. No dobra, może prócz tego fircykowatego rycerza z kompleksem zbawcy.

Gra o tron
gra o tron

Dobrze jest zacząć dzień od małej dawki ekranizacji znakomitej prozy George’a R. R. Martina. Pierwszy odcinek przyniósł dla HBO umiarkowany sukces (4,2 mln. widzów, natomiast stacja byłaby w pełni usatysfakcjonowana oglądalnością w granicach 5-6 mln. odbiorców), aczkolwiek szefostwo kanału jest znane z niesamowitej cierpliwości oraz tego, że nie wykonuje pochopnych decyzji. Tak było z „Czystą krwią”, która zaczynała z żenującym poziomem popularności, a obecnie jest jedną z najmocniejszych pozycji amerykańskiego potentata telewizyjnego. Podobnie będzie z „Grą o tron”, która, jak wiemy, rozkręca się na dobre w okolicach 300-400 strony (czyli koło piątego epizodu). Michael Lombardo zdaje sobie sprawę z takiego stanu rzeczy, dlatego też nie wahał się długo w kwestii zamówienia kolejnego sezonu serialu:

„To genialny tytuł, który z każdym kolejnym epizodem będzie coraz lepszy. Od początku wiedzieliśmy, że nie zakończymy produkcji na dziesięciu odcinkach. Obecnie myślimy intensywnie o drugim sezonie, wszelako wciąż rozglądamy się za kilkoma scenarzystami i nowymi sceneriami. Jednak niezależnie od wyników tych poszukiwań, widzowie nie będą musieli czekać na kontynuacje intrygi dłużej niż rok. Nowe epizody zadebiutują na szklanym ekranie już w kwietniu 2012 roku.”

Świetnie! Miejmy nadzieje, że tytuł będzie swoistym biczem na ignorantów, który uważają fantastykę za infantylny i przaśny gatunek. To jednak pieśń przyszłości. Kolejny epizod „Gry o tron”, „The Kingsroad”, już w tę niedzielę. W rozszerzeniu znajdziecie dwa nowe klipy promocyjne, a w nich: odrobinka bezcennych refleksji „Królobójcy” oraz Daenerys i mity związane ze smokami.

Mythos

Aktualności o aktualizacjach!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

W sam raz na długi świąteczny weekend ukazała się najnowsza aktualizacja gry Mythos. Patch w ostatnich dniach otwartych testów Beta zawiera wiele poprawek i ulepszeń. Oprócz bardzo obszernej aktualizacji językowej warstwy gry, opracowane zostały na nowo funkcje gildii, a poziom maksymalny podniesiono z 27 na 50. Gracze mogą od dzisiaj odwiedzać Cieniste Wzgórza, trzeci region świata gry skuty lodem i pokryty wiecznym śniegiem.

mythos

Potwory Uld zaczynają już trząść portkami, gdyż ulepszone funkcje gildii pozwolą graczom na jeszcze lepsze niż dotychczas współdziałanie podczas zbrojnych akcji w lochach. Przegląd członków gildii oraz system ich praw zostały na nowo opracowane, wprowadzono również nowe elementy, np. tablicę informacyjną, sejf gildii, listę rankingową, a także szereg przydatnych wzmocnień dla wszystkich członków.

Mass Effect 3

„Mass Effect 3” – kolejne fakty

Dodał: , · Komentarzy: 10

Wstawać! Nie spać! Służba nie drużba – Shepard przesadził chyba dzisiaj z kofeiną, bo zamiast smacznie chrapać, zarzuca nas smakowitymi nowinami prosto z frontu. Żniwiarze nie próżnują, co potwierdzają gońcy ze zrujnowanego Londynu. Najnowszy numer brytyjskiego czasopisma „PlayStation 3 Magazine” rzuca trochę więcej światła na sprawę komandora i jego niezmordowanej ekipy.

mass effect 3

Oczywiście, w rozwinięciu wieści natraficie na nisko latające spoilery. Uwaga na głowy!

Aion

Dialogi z regionu Brusthonin ukończone!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Grupa Iron Squad poinformowała o pojawieniu się kolejnej wersji spolszczenia do gry Aion: The Tower of Eternity, która została opatrzona numerkiem 0.033. Jak piszą twórcy, zmieniono sposób prowadzenia prac, bo skupiono się na tłumaczeniu dialogów. W najnowszej polonizacji przetłumaczone zostało ponad 320 dialogów. Łącznie aż na 18 kontynentach ten aspekt gry jest w języku polskim.

Jeszcze na 14 kontynentach dialogi nie są w naszym rodzimym języku. Zgodnie z zapowiedziami przetłumaczeniu ulegną teraz Ishalgen, Altgard oraz Pandemonium. W najnowszej wersji spolszczenia poprawiono również inne błędy zgłaszane na forum grupy. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do pobrania polonizacji.

Magicka

Jakiś czas temu informowaliśmy was, że Iron Squad pracuje nad spolszczeniem do gry Magicka. Czas pokazał, że ten z pozoru niewielki projekt cieszy się większą popularnością niż inne większe tłumaczenia tej grupy. Nie powinien więc dziwić fakt, że Iron Squad ogłosił prace nad polonizacją do Magicka: Vietnam – gry, która swoją premierę miała w zeszłym tygodniu.

Iron Squad w swojej wiadomości poinformował, że gra w dużym stopniu korzysta z tekstów z pierwowzoru, więc tłumaczenie nie będzie czasochłonne. Aktualnie trwają prace nad korektą spolszczenia do pierwszej części, a już wkrótce rozpoczną się pierwsze beta-testy.

Tłusty Czwartek

Chciałabym dzisiaj wszystkich ostrzec. Przed czym? Przed roztargnieniem i, u niektórych, wrodzonym talentem do zbyt głębokiego zagłębiania się w swoje myśli. Właśnie to doprowadziło dzisiaj do tego, że moja mikrofalówka stanęła w płomieniach. Jak? Ano tak, że szykując na śniadanie owe płatki z polewą jogurtową, o których Wam wspominałam ostatnim razem, zapomniałam zalać mlekiem przed włożeniem do mikrofalówki. Następnie opuściłam kuchnię i poszłam pobawić się z kolejnym potencjalnie-pożaro-tworzącym obiektem – żelazkiem. Dziwne, że szybciej wyczarowałam ogień z mikrofalówki niż z żelazka (zawsze myślałam, że do nieprzeciętnego używania tego drugiego mam talent). Tym razem udało mi się nie zostawić dodatkowych wzorków na koszuli i, pewnie ktoś z Was mi nie uwierzy, ale nie zapomniałam odłączyć żelazka z gniazdka, gdy w panice biegłam do kuchni skąd zaczął dochodzić dym. Oczywiście, zmysłu węchu jestem kompletnie pozbawiona, bo poczułam smród palonego plastiku dopiero, gdy w kuchni było zupełnie czarno od dymu. Są pewne rzeczy, do których niektórzy z nas nie mają talentu i powinni się od nich trzymać z daleka. W moim przypadku są to niestety rzeczy raczej codziennego użytku, a jakoś nikt z otoczenia (choć staram się im wmówić, że to dla ich własnego bezpieczeństwa) nie chce dobrowolnie wykonywać za mnie tych czynności. Ech, mówię Wam...

Tlusty czwartek
Wczytywanie...