Filmy fantastyczne

Schwarzenegger wraca na stare śmieci

Dodał: , · Komentarzy: 1

To już pewne. Gubernator oficjalnie odkłada na bok kapcie i wełniany szlafrok, aby ponownie wcielić się w postać Terminatora – legendę popkultury, która przyniosła mu sławę oraz bogactwo. Pytanie tylko, po co?

Nie da się ukryć, że ta seria dawno umarła, a ze starego T-800 pozostała już tylko kupa rdzewiejącego żelastwa. Jedynym pozytywem „Buntu maszyn” była bardzo klimatyczna końcówka, ale ostatnie trzy minuty nie są w stanie przesłonić ponad półtoragodzinnej nudy i tandety. „Ocalenie” było finalnym gwoździem do trumny cyklu – już dawno nie widziałem produkcji tak bezdennie głupiej, której sukces opierał się wyłącznie na nostalgii fanów, dobrych efektach specjalnych i zawadiackiej buźce Christiana Bale’a. Dlaczego więc nadal bezczeszczą jeden z największych symboli kina lat 80’ i 90’, skoro wciąż nie mają pomysłu, jak go dobrze zagospodarować? Ha, ponieważ zawsze znajdą się takie jelenie jak ja, które wydadzą te całe 20 zł na bilet, aby znów zobaczyć „austriacki dąb” w akcji (co z tego, że trochę próchniejący), licząc na to, że dostaną klimatyczne kino w starym i dobrym stylu. Ech… marzenia.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Wiem, jestem sceptyczny – nie było jeszcze zwiastunów, nie znam fabuły i nie mam nawet zielonego pojęcia, kto stanie u boku Schwarzeneggera. Wolę jednak bezpieczną podejrzliwość, aby nie sparzyć się tak, jak to było w przypadku dwóch poprzednich części cyklu. Tym bardziej, że Justin Lin (znany z serii „Szybcy i wściekli”), który zasiądzie na stołku reżyserskim, nie jest raczej dobrym materiałem na nowego mesjasza, a pośpiech producentów filmowych (prawa do sagi wracają w 2018 roku do Jamesa Camerona) może skutecznie zdusić ambitne projekty.

Gra o tron

„Gra o tron” opanowała GameExe View!

Dodał: , · Komentarzy: 0

To było do przewidzenia. „Gra o tron” najpierw opanowała księgarnie, a następnie szklane odbiorniki. Co ciekawe, najznamienitsze rody Westeros mają również zakusy podbić branżę elektronicznej rozrywki, o czym pisałem kilkakrotnie. Zanim to jednak nastąpi, za sprawą Strażnika i Lily, wojny możnowładców wkroczyły nasz kanał GameExe View.

Dzisiaj pięć filmików, wprowadzających nas w specyficzny klimat sagi George'a R. R. Martina, ale możecie być pewni, że to nie koniec działań wokół tego tematu. Nie może być inaczej skoro sam lord Tywin przyklasnął temu pomysłowi.

Mass Effect 3

Välkommen. W kolejnej części przecieków związanych z „Mass Effect 3” odwiedzimy Szwecję, gdzie dziarski komandor Shepard będzie starał się ratować tamtejszy socjalizm i przemysł meblarski, a także flirtować z miejscowymi blondynkami (lub blondynami). Jak się bowiem okazuje, redakcji czasopisma „LEVEL” udało się przechwycić kilka nowych faktów na temat świątecznej inwazji Żniwiarzy, która zachwieje posadami Wszechświata.

mass effect 3, shepard

Jeżeli wciąż czujecie głód informacyjny i łakniecie świeżych danych o najnowszym dziecku BioWare, to zapraszam do rozszerzenia wieści. Pamiętajcie, mogą pojawić się spoilery.

Runes of Magic

Runes of Magic: Wojna Krasnoludów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Zamknięte testy beta gry Runes of Magic, a konkretnie Chaptera IV – Lands of Despair, potrwają jeszcze dwa dni. W czasie ich trwania setki graczy miało okazję zbadać wszelkie zakamarki długo oczekiwanego regionu i podjąć próbę obalenia rządów Annelii – Władczyni Marionetek i jej ojca, Lorda Grafu. Niestety próby pokonania tych dwóch finalnych bossów jak dotąd zakończyły się fiaskiem.

runes of magic, chapter iv

Nadchodzący Chapter skrywa jednakże więcej ciekawych opowieści. Jedną z nich jest historia przenosząca nas na pole niekończącej się bitwy pomiędzy dwoma rasami – Krasnoludami i Rhinos. Gracze Runes of Magic zostaną wplątani w historię, która pozwoli im poznać przyczyny trwającej od wieków niezgody i rywalizacji. Opublikowane dziś zdjęcia dają przedsmak tego, co czeka wszystkich graczy, biorących udział w tej opowieści, ale również nasuwają kolejne pytania…

Inne

Wszyscy trafimy do piekła!

Dodał: , · Komentarzy: 13

No cóż, przynajmniej w definicji księdza Piotra Natanka. Wszyscy pasjonaci fantastyki reprezentują tzw. miękki „New Age”. Nagle poczułem się skalany i zrobiło mi się zimno...

Plik wideo nie jest już dostępny.

Dla jasności, materiał został wstawiony dla poprawienia humoru (tak, koniec długiego weekendu jest zawsze bolesny) i ku przestrodze, aby ukazać, że polski ciemnogród jest wiecznie żywy. Stanowisko kleryka jest sprzeczne z doktryną i naukami Kościoła katolickiego, co w sumie zaznaczył sam autor, więc bez żadnych wojen religijnych, dobrze? Wbrew obiegowej opinii jest wielu postępowych duchownych, którzy pogrywają od czasu do czasu w gry komputerowe i uważają je za interesującą rozrywkę.

Dragon Age II

„Dragon Age II” – nowe przedmioty

Dodał: , · Komentarzy: 2

Złośliwi napisaliby, że o „Dragon Age II” nie mówi się już dlatego, że nasz mózg podświadomie wymazuje z pamięci traumatyczne przeżycia i nieprzydatne wspomnienia. Sądziliby, że to tytuł robiony ewidentnie na kolanie z nieciekawymi bohaterami, dziwną narracją i dylematami moralnymi, którymi w ostatecznym rozrachunku można sobie jedynie podetrzeć nasze szlachetne zadki, bo nie są nawet warte funta kłaków. Pewne osoby uznałyby, że BioWare powinien przestać się pysznić, wyrazić chociaż cień skruchy i stworzyć jakiś smakowity dodatek, który wypłucze te ciężkostrawne danie z ust graczy. Ba! Pójdźmy dalej, ci zgorzknialcy stwierdziliby, że wypuszczanie kolejnych bezsensownych DLC i bezczelne żądanie za nie pieniędzy to szczyt arogancji.

Ja jednak jestem ponad to! Kocham BioWare, uwielbiam ich nową politykę, oddam im wszystkie swoje pieniądze i nawet nędzną duszę, jeżeli boski Mike Laidlaw tylko tego zapragnie. Ave Kanadyjczycy! Wiwat płatne piksele!

Dragon Age 2Dragon Age 2Dragon Age 2

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem, natomiast pełna lista dodatkowego złomu jest tutaj. Za każdy zestaw zapłacimy około 8 zł, a pełen pakiet to wydatek rzędu 14 zł. Cóż, przynajmniej nasi towarzysze też mogą z niego korzystać, zawsze jakiś pozytyw w tym morzu ekskrementów!

Oj, znów grzeszę – musicie mi wybaczyć, mam słabą wolę, ale się staram. Obiecuję, że złożę w ofierze zwyczajowego świniaka i będę biczował się całą noc, kontemplując nad moimi przewinami.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Ha, a ja wiem! Jednakowoż nie dlatego, iż jestem wybitnym specjalistą w tej dziedzinie i zawstydzam swoją wiedzą samego Lwa-Starowicza, nic z tych rzeczy. Po prostu obejrzałem najnowszy materiał z nadchodzącego wielkimi krokami „Wiedźmina 2”, dzięki niemu poznałem dogłębnie tę technikę i teraz wiem co się święci…

wiedźmin 2, triss merigold

Erotyczny filmik z Geraltem i Triss? Nie tym razem, moi drodzy napaleńcy. Chodzi o kolejną prezentacje polskiej wersji językowej tej gry, a że najnowsze dzieło CD Projekt RED do najgrzeczniejszych nie należy, to wiadomo czego możemy oczekiwać. Pełno sprośnych dowcipów, soczystych dialogów i dosadnych słów. Nie zapominajmy również o śmietance rodzimego dubbingu, która odwaliła kawał znakomitej roboty – grać w tę produkcję po angielsku byłoby kardynalnym grzechem.

Filmik znajdziecie w rozwinięciu, jak zwykle zapraszam tylko dorosłych graczy.

Warhammer 40,000: Dark Millennium Online

W świecie 41 milenium jest tylko wojna... Może tak będzie, a może i nie. Jedno jest pewne – seria gier strategicznych Dawn of War osadzonych 41 milenium świetnie sprzedaje się na początku trzeciego milenium. Wydawca THQ pochwalił się, że dzieło studia Relic rozeszło się do sklepów w łącznej ilości 6,5 miliona kopii. Oczywiście nie jest to równoważne z kupnem takiej ilości przez graczy, choć zapewne większość tej sumy już tak. Podany wynik jest sporym sukcesem – należy pamiętać, że gra wyszła wyłącznie na PC, a marka istnieje na rynku siódmy rok. Twórcom należą się zatem gromkie brawa

dawn of war, warhammer 40000, thq, games workshop

Dawn of War jest obecnie jedyną serią gier opartą na tej licencji, ale to się zmieni już niebawem. THQ inwestuje w markę i jeszcze w tym roku możemy się spodziewać krwawej gry akcji Warhammer 40.000: Space Marine od studia Relic, a w nieokreślonej przyszłości dołączy gra MMO Warhammer 40.000: Dark Millenium Online, tworzona przez ludzi odpowiedzialnych za slasher Darksiders. Jako fan uniwersum już ostrzę sobie ząbki na wymienione produkcje i mam cichą nadzieję na jakiegoś cRPGa...

Gry planszowe i karciane

Tydzień fanów gier

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Zgodnie z tradycją ostatni tydzień miesiąca w Wydawnictwie Portal to Tydzień fanów, czyli szereg atrakcji przygotowanych przez Portal specjalnie dla fanów gier fabularnych oraz planszowych.

W tym miesiącu przygotowano następujące atrakcje…

  • Wtorek: PortalRPG

    Audycja z poradami dla Mistrzów Gry nagrana przez zespół Portalu. Audycja powstaje w oparciu o pytania nadsyłane przez Mistrzów Gry i graczy z całej Polski – spośród nadsyłanych pytań wybierane są najciekawsze i odpowiadamy na nie.

  • Środa: czat NS

    W środę odbędzie się spotkanie na Polczacie w pokoju Wydawnictwa Portal, na którym Rafał Szyma będzie opowiadał o tym jak powstawał najnowszy dodatek do Neuroshimy, czyli „PiS”.

    Można pytać o zawartość książki, o anegdotki z powstawania, o materiały, które się nie zmieściły i o różne inne sprawy związane z Neuroshimą. Czat odbędzie się o godzinie 20:00

Borderlands

Kolejna informacja z cyklu „Czego to ludzie nie wymyślą”.

Ach… te oświadczyny. To w końcu jedna z najważniejszych decyzji w życiu człowieka, więc wszystko musi być perfekcyjnie zaplanowane niczym we szwajcarskim zegarku, aby całość zakończyła się spektakularnym sukcesem, a nie smutkiem i rozczarowaniem. Problem w tym, że we współczesnym świecie nie wystarczy już romantyczna kolacja w drogiej restauracji, trzeba iść o krok dalej. Niektórzy faceci zwyczajnie nie chcą tego zrobić w szablonowy i utarty sposób, a kobiety oczekują fantazji oraz oryginalności. Co wtedy? Cóż, wystarczy napisać ładną prośbę do Gearbox Software, a nuż odpowie.

Tak zrobił niejaki Ben, jeden z fanatyków gry „Borderlands”. Jego ukochana (Tora) również podziela miłość do uroków postapokaliptycznej Pandory, dlatego też dumny gracz obmyślił plan, w którym to sympatyczny Claptrap, niekwestionowana ikona tej produkcji, wygłasza za niego oświadczyny, a on tylko spokojnie spija śmietankę. O dziwo, Gearbox nie pozostawił swojego fana na lodzie i spełnił jego odważne marzenie.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Jak myślicie, dziewczyna się zgodziła?

Wczytywanie...