przebudzenie_cienie
Hunted: Kuźnia Demona

O tworzeniu Hunted: The Demon's Forge

Dodał: , · Komentarzy: 1

Jeśli myślicie, że Skyrim to jedyna gorąca pozycja od Bethesdy w tym roku to się grubo mylicie mili państwo! Już niebawem, bo za niewiele ponad miesiąc, na półkach sklepowych zagości produkcja inXile entertainment. Rasowy dungeon crawler z nastawieniem na kooperację i sieczkę, ucinanie głów, krew, flaki i... zagadki. Tak, mówię o Hunted: The Demon's Forge! Co, nie słyszeliście o tym? No to poniżej macie filmik, w którym twórcy mówią o swojej produkcji.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Ciekawe? Jasne, że ciekawe! Ale to dopiero zakąska, bo w rozwinięciu macie drugi filmik, w którym znana aktorka opowiada o postaci, której udziela głosu i o samej produkcji. Znacie ją jako Xenę, jako cylona z Battlestar: Galactica, jako Lucretię ze Spartacusa, a może jako Panią Vandersexxxx z Eurotrip... Tak, mówię o Lucy Lawless. A teraz migiem do rozwinięcia, oglądać!

Diablo III

Ułamki informacji o "Diablo III"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Znowu, chciałoby się rzec, nastąpił totalny zastój ze strony Blizzarda w podawaniu jakichkolwiek użytecznych wiadomości o Diablo III. Czy kogokolwiek jeszcze to dziwi? Prawdę mówiąc, mnie trochę tak, gdyż swego czasu Rob Pardo deklarował, że bardzo chcieliby ustalić premierę na koniec tego roku. Mimo to od ogłoszenia zmian w statystykach z ubiegłego grudnia, nie pojawiło się wiele newsów traktujących o czymś poważniejszym, niż kolory pancerzy lub nowy artwork. I tym razem zebraliśmy raptem kilka okruchów, dotyczących Nekromanty, najemników, startu beta testów i samego Diablo.

diablo 3
Książki fantastyczne

Recenzja "Wilczego amuletu" na GameExe

Dodał: , · Komentarzy: 0
wilczy amulet, wilczy miot, s. a. swann, swann, wolf's cross

I oto kolejna recenzja książki na łamach GameExe. Tym razem jest to "Wilczy amulet", czyli 2 tom serii "Wilczy miot" autorstwa S. A. Swann. Wydarzenia oddalone aż o wiek w stosunku do pierwszej części opisała, dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka, Ati. Sprawdźcie, jakie są jej wrażenia.

Drugi rozdział przygód z wilczym miotem rozgrywa się sto lat po wydarzeniach, które było dane poznać nam w pierwszej części. Wilkołacze stworzenia nie są już sprzymierzeńcami Zakonu. Wybierając wolność stały się jego przeciwnikami, a ten powołał nawet specjalny oddział do ich tropienia oraz zabijania. I tak wolfjegrzy ruszają śladem bestii, ogłaszając ich pomiotem szatana. Tyle dowiadujemy się z tekstu na tylnej okładce. Mi osobiście od razu przed oczami stanęły opisy dynamicznych pościgów tropienia w lesie i tego typu survivalowych opowiastek.

I nawet tak to z początku wygląda. Dopóki nie poznajemy Marii, wieśniaczki mieszkającej w okolicach grodu Narew na Mazowszu. Mhm, to już nie są pruskie puszcze, a znacznie bliższe mi, warszawiance, Mazowsze. Dziewczyna praktycznie nie wyróżnia się od grona swoich rówieśniczek (choć co prawda te w powieści nie występują), no może poza faktem, że pochodzi z nieprawego łoża swojego ojca. W dodatku, o ile możemy się zorientować na początku, Maria nie grzeszy urodą, w związku z tym ma przed sobą marne wizje przyszłości i zwyczajowego zamążpójścia (alleluja! Przynajmniej oszczędzono opisów jej piękna).

Wydaje się, że wszystko zmienia pojawienie się Josefa, rycerza Zakonu, którym ma się opiekować. Jest bowiem ranny po starciu z wilczym miotem. Tak oto zostajemy świadkami kiełkowania zakazanego uczucia między tą dwójką. I nie, nie mam wyrzutów sumienia, że komukolwiek coś zaspoilerowałam, bo każdy głupi z miejsca domyśli się takiego przebiegu wydarzeń. Josef oraz Maria może i mogliby liczyć na szczęśliwą, wspólną przyszłość. Wszystko odwraca do góry nogami Darien, którego Maria spotyka w nocy, wracając przez las do domu, oraz tajemnica, jaką skryli przed nią rodzice. Czy domyślacie się dalszych wydarzeń?

Czytaj dalej...

Mass Effect 3
garrus, mass effect

Tak, wiem. Niezbyt wielkie wieści. Przeszukując jednak sieć w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji na temat Mass Effect 3, o których nie zdążył nas poinformować jeszcze Tokar, natknęłam się na mały wywiad, który został przeprowadzony z jednym z dyrektorów artystycznych projektu. Derek Watts spędził dobre 8 minut opowiadając o tym, w jaki sposób w ogóle powstała postać naszego ulubionego Turiana.

Po długim monologu, który wyjaśnia między innymi, dlaczego nie widzimy żadnych kobiecych przedstawicielek rasy Turian, Krogan ani w sumie prawie żadnych innych, pan Watts zagłębił się nieco w opowieść stojącą za pancerzem Garrusa i... całkiem swobodnie w 06:12 minucie pokazał jak nasz (to znaczy mój) ukochany Turian będzie prezentował się w trzeciej części przygód Sheparda. Jak wygląda? Poza tym, że do jego pancerza dodano nieco srebrnego koloru, to identycznie jak przedtem. Jeśli się przypatrzyć, widać, że ten cały cybernetyczny bajzel, który utrzymywał jego lewą stronę twarzy 'w kupie' (po wiadomym incydencie), to wszystko wygląda tak samo. Do pancerza dodano parę dodatkowych szczegółów, ale poza tym żadna wielka heca (chyba, że macie takiego samego hopla na punkcie Turian, co ja).

Wywiad możecie znaleźć pod tym adresem na łamach serwisu gameinformer.

Dodatkową ciekawostką jest wyjaśnienie dość dużej zmiany, jaka zaszła w wyglądzie Tali pomiędzy pierwszą, a drugą częścią gry. Derek Watts wyjaśnił, że przejście z długiego 'kaptura' wokół hełmu Tali, na krótszy, ma przedstawiać to, jak przerodziła się z 'dziewczynki w kobietę'. Zmiana ta wzorowana była na często widzianych przejściach z długich na krótsze fryzury u starszych kobiet. Hmm...

I najważniejsze: usprawiedliwienie jakim zasłaniają się twórcy Mass Effect od niezadowolonej hordy kobiecych graczy z powodu zdecydowanego braku pięknej płci w Mass Effect jest proste. Projektanci mają ponoć nieco problemów z wyróżnieniem kobiecych przedstawicieli niektórych ras, od tych chodzących maszyn testosteronu. No, bo co? "Pomaluję ją szminką?".

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek #87 – Uciekinier

Dodał: , · Komentarzy: 0

"Drodzy fani, wielbiciele i zwyczajni, przeciętni czytelnicy GameExe. Ktoś wpadł na mój trop... Wiedzą (albo przynajmniej podejrzewają), że spalona mikrofalówka to moja sprawa. Chodzą słuchy, że przebrała się moja miarka... Jak dla mnie to raczej przepalił bezpiecznik, ale mniejsza. W każdym razie, muszę uciekać i wysyłam do Was tą wiadomość przez jednego z moich włochatych agentów. Przed ucieczką udało mi się jednak zorganizować dostawę nowego towaru. Po szczegóły udajcie się do jednego z podanych: Wiktula, Medivha, Strażnika, albo 'tego strasznego' (no wiecie, tego drowa)."

Tlusty czwartek
Książki fantastyczne

Słońce świeci, przyroda ponownie zaskakuje nas swoimi cudownościami, dodatnie temperatury przyjemnie łechczą nasze podniebienia, a przed nami perspektywa kolejnego długiego weekendu. Żyć nie umierać? Nie może być już lepiej? Błąd! Postanowiliśmy wnieść swój wkład do tej kumulacji szczęścia i przygotowaliśmy specjalnie dla Was dwa konkursy, w których można zgarnąć smakowite nagrody.

przymierze ciemności, anne bishopgone: plaga, michael grant

W pierwszym z nich możecie wygrać książkę „Przymierze Ciemności” autorstwa, niezwykle popularnej w naszym kraju, Anne Bishop. Warto sprawdzić, czy Nazin miał racje boleśnie wytykając mankamenty tej książki, czy też wpadł w ten swój słynny, stetryczały nastrój, przed którym drży cała redakcja. Natomiast w drugim, do capnięcia jest czwarty tom serii „GONE” Michaela Granta, czyli coś dla fanów nietypowych form postapokalipsy. Tamc. rozpływał się w zachwytach i uważa, że to najlepsza część sagi, więc zdecydowanie jest o co walczyć.

Zaintrygowani? Mam taką nadzieje. Zatem życzę udanych łowów, darz bór!

Mythos

Dzień dobry, my po wątrobę!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

To będzie rzeźnia! Będzie ostro! Będzie krwawo! Cyklopi, Satyrzy, Gremliny, Ludzie- pokażcie, na co Was stać! Mythos - połączenie MMO z Hack’n’Slash właśnie doczekał się swojej premiery! Od dziś, czyli 28 kwietnia, od godziny 12:00 w Mythos mogą zagrać wszyscy.

Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądają przygotowania do nadchodzącej jatki, rzućcie okiem na poniższy trailer:

mythos, premiera

Klient gry dostępny jest do pobrania za darmo z oficjalnej strony gry.

Gry planszowe i karciane

The Resistance

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wydawnictwo Portal uruchomiło specjalna podstronę dla nowej gry karcianej – The Resistance: Agenci Molocha. Gra rozgrywa się w popularnym świecie Neuroshimy, a cała rozgrywka będzie polegać na zdemaskowaniu tytułowych agentów Molocha. Premiera przewidziana jest na wyczekiwany przez wszystkich okres wakacyjny.

the resistance, portal

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Ziemie Jałowe 2011

Ziemie Jałowe – kolejne nowiny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Zaktualizowany został dział informacje – dowiecie się która frakcja jako pierwsza pojawiła się na Ziemiach Jałowych oraz zapoznacie się z warunkami panującymi na zlocie. Czy zdecydujecie się na pokój klasy POSTCOMFORT czy też POSTCLASSIC? Wspomniane pomieszczenia można zobaczyć w zaktualizowanej galerii.

Ponadto osoby zainteresowane konwentem serdecznie zapraszamy do obejrzenia terenu gry i spotkania się z organizatorami w najbliższą sobotę na Wasteland Day #3 – szczegóły znajdziecie tutaj.

Wczytywanie...