outpost2

Wilczy miot - Wilczy miot #1

Wilczy miot
Ocena użytkowników
6,5 Średnia z 3 ocen
Twoja ocena

Trzynastowieczne Prusy. Krzyżacy bezwzględnie nawracają pogan. Mnichów wspomaga w tym zbożnym dziele oddział wilkołaków. Perfekcyjnie wyszkoleni, bezwarunkowo posłuszni i nadludzko skuteczni, stanowią doskonałe narzędzie w rękach zakonników. Kiedy więc jedna z tego potwornego oddziału, Lilia, postanawia zerwać z krwawą przeszłością, zakon zaczyna tropić ją jak dzikie zwierzę.

Drugi tom cyklu ukaże się w połowie 2011 roku.

S. Andrew Swann to amerykański autor polskiego pochodzenia, urodzony jako Steven Swinarski. Trudno powiedzieć, na ile polskie korzenie wpłynęły na wybór scenografii „Wilczego miotu”, jednak autor osiągnął w swej powieści coś, czego trudno szukać w rodzimej literaturze fantastycznej. Pokazał fragment historii Polski (a ściślej: terenów obecnie należących do Polski, a wówczas podbijanych przez Krzyżaków przybyłych na zaproszenie Konrada Mazowieckiego) bez martyrologicznego zadęcia i rozdrapywania narodowych uraz. Uczynił z Prus Krzyżackich atrakcyjne tło dla pasjonującej opowieści łączącej motywy historyczne z grozą i romansem.

Jerzy Rzymowski, Nowa Fantastyka

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Dostojne wampiry doczekały się już wręcz przerośniętej sławy. W tym wszystkim jednak zapomniano o innym, stawianym zazwyczaj po drugiej stronie palisady, półczłowieczym stworzeniu. Wilkołaki nie są już tak dostojnym materiałem na seksownego kochanka (chociaż ja tam zawsze w "Zmierzchu" wolałam Jacoba). Pewnie też dlatego pozostają w wampirzym cieniu, stając się tym samym mniej wyświechtanym fabrykatem na historię. Podpisujący się jako S. A. Swann (co mi zawsze przywodzi na myśl nazwisko... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Wilczy amulet
    #2 Wilczy amulet
Wczytywanie...