Książki fantastyczne

Mam niezmierną przyjemność poinformować, że parę chwil temu na GameExe pojawił się bardzo interesujący artykuł. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar, nasz redaktor, Tamc., mógł przeczytać i specjalnie dla Was napisać recenzję książki pt. "GONE: Faza druga: Głód", która pojawi się na półkach polskich księgarń i sklepów 24 lutego. Przeczytajcie ją i przekonajcie się, jakie wywarła wrażenie. Serdecznie zachęcam!

okładka

„Faza druga: Głód” jest drugą częścią bestsellerowej serii „GONE”, autorstwa Michaela Granta. Nie ukrywam, że pierwszy tom zrobił na mnie pozytywne wrażenie, dlatego, podczas wyczekiwania na tę lekturę, stale odzywała się we mnie niezaspokojona nutka ciekawości wymieszanej z niecierpliwością. Czy pisarzowi uda się osiągnąć, ba, nawet przeskoczyć, poprzeczkę, którą postawił sobie poprzednią częścią? Powyższe pytanie dręczyło mnie, dopóki nie dostałem książki w swe ręce. Kilka dni później, usatysfakcjonowany znałem odpowiedź.

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

O Sigrun i magach bitewnych słów kilka

Dodał: , · Komentarzy: 1
dragon age: przebudzenie, sigrun

Kolejny dzień, kolejne informacje na temat „Dragon Age: Przebudzenie”. Jakby to powiedział Oghren – „na cycki moich przodków, to kutewsko sympatycznie ze strony BioWare!” – oczywiście jeżeli nie byłby w tym momencie w fazie głębokiego upojenia alkoholowego, co nie zdarza mu się zbyt często. Tak czy siak, pod zdaniem się podpiszę i narzekać z faktu zalewu smacznych wieści z Edmonton również nie zamierzam.

Pierwszym, niewątpliwie frapującym tekstem, jest krótki wywiad z głównym scenarzystą dodatku Ferretem Baudoinem, traktujący o postaci Sigrun. Dumną krasnoludzką łotrzycę, ostatnią członkinię „Legionu Umarłych”, mieliśmy okazję pokrótce poznać już wczoraj, a dziś możemy się dokładnie wgryźć się w jej historię i rozterki wewnętrzne, poznać czym inspirowali się twórcy przy tworzeniu tej bohaterki oraz dowiedzieć się, dlaczego warto przyłączyć ją do naszej drużyny.

BioWare uchylił też rąbka tajemnicy powiązanego z nowościami związanymi z klasą maga. Poznaliśmy jedną ze specjalizacji oraz cztery nowe czary. Informacje zostały przedstawione dosyć wyczerpująco, bo, prócz suchego tekstu, otrzymaliśmy kilka obrazków oraz filmików obrazujących nam, z czym mamy konkretnie do czynienia.

R-kon 2010

Wieści z R-konu 2010

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Nasz strasznie potworny konwent zbliża się godzillowymi krokami i tym samym ujawniamy programowy blok potworny tworzony między innymi przez Studencki Klub Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych “Grimuar” z Lublina. Każdy chętny będzie też mógł uzupełnić swą kolekcję komiksów i gier na stoiskach Komksiarni oraz Kuźni Gier.

Zapraszamy na stronę konwentu.

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Bo Oghren też była kobietą!

Dodał: , · Komentarzy: 0
dragon age, przebudzenie, sigrun

Każdy, kto choć raz przekonał się, z czym ten gatunek zwany fantastyką faktycznie się je, z łatwością potrafi sobie przywołać w umyśle obraz krasnoluda. Ot niski, brodaty i honorowy jegomość z zamiłowaniem do napojów wyskokowych, któremu niewiele trzeba, aby zdzielić kogoś po pysku. Widoczna jest też wyraźna żyłka do kowalstwa i nowinek technologicznych oraz ogromny wstręt do magii. Oczywiście, co autor, to inna wizja, tym niemniej nie da się ukryć, że zazwyczaj czerpie ona garściami z podstawowego wzorca.

Łatwizna? Oczywiście, tylko jest jedno „ale”, bo o ile typowego kransoludzkiego mężczyznę przedstawić nietrudno, to wykreować w swojej wyobraźni wygląd żeńskiej przedstawicielki tej rasy jest zadziwiająco ciężko, gdyż otaczane są one dziwnym nimbem tajemnicy. Może dlatego, że procent „płci piękniejszej” jest bardzo malutki i nasi dumni wojownicy zazdrośnie chronią damy w swoich twierdzach? Czy też z powodu, że z punktu widzenia innych ras nie różnią się wyglądem zewnętrznym od mężczyzn i rozróżnić je nie sposób? Bo chyba nie dlatego, że autorom brak wyobraźni? Zaiste fascynujące.

Tak czy siak, amatorzy tego typu egzotycznych wdzięków, a w szczególności miłośnicy cRPG, nie byli przez lata rozpieszczani, aż do dziś. BioWare znany jest z przełamywania niektórych, żelaznych wręcz, stereotypów i łączenia ze sobą kolei losów, różnych nietypowych i niezwykle intrygujących postaci, które w normalnej sytuacji skoczyłby sobie do gardeł. Kanadyjczycy postanowili ujawnić kolejnego towarzysza, który przyłączy się do rześkiej gromadki Szarego Strażnika w rozszerzeniu „Dragon Age: Przebudzenie”. Więc po magu wykolejeńcu oraz elfickiej czarownicy pełnej nienawiści do ludzi, dołączy do nas niejaka Sigrun – dam.. dam… dam… dam… krasnoludzka kobieta.

Gothic II: Noc Kruka

Modyfikacja Pirazstories po polsku!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nie jest żadną tajemnicą, że wyobraźnia fanów nie zna granic i ile graczy, tyle opinii na temat tego, czego najbardziej zabrakło i co można by dodać do danej produkcji czy też jak mogą wyglądać dalsze losy naszego ulubionego bohatera, tak niecnie zakończone po napisach końcowych. Problem w tym, że jak to mawiają „łatwiej powiedzieć, trudniej wykonać”, a jak jest ze strzępieniem języka to wiadomo – każdy głupi to potrafi, a tak naprawę to robić nie ma komu. Szczególnie jeżeli chodzi o szeroko zakrojone modyfikacje fanowskie, których początkowe plany porażają rozmachem i dodaniem multum smakowitych opcji, by finalnie zderzyć się z bolesnym i wstydliwym uderzeniem prosto w krocze przez twardą rzeczywistość. Wtedy pozostaje tylko posypać głowę popiołem i łkając cichutko w kącie szeptać „przepraszamy, to nas przerosło”.

pirazstories pirazstories
EverQuest II

Straźnik wkroczył do Norrath

Dodał: , · Komentarzy: 0
everquest ii, obrazek, logo, mmo, mmorpg, sentinel

Już od 16 lutego Amerykanie mogą cieszyć się pudełkową wersją kolejnego dodatku do niesamowitej gry MMO – EverQuest II – o tytule Sentinel's Fate. Zakup elektronicznej wersji dostępny będzie 23 lutego. Rozszerzenie oferuje m.in.:

  • Awans do 90 poziomu
  • Nowe obszary: The Sundered Frontier oraz Stone Brunt Highlands
  • Ponad 2000 nowych przedmiotów
  • 12 nowych lochów

Poniżej prezentujemy film promocyjny nowego rozszerzenia oraz kilka nowych screenów.

Tłusty Czwartek

Coś mi kiedyś strzeliło do łba i upodobałam sobie liczbę 3. Macie ulubioną liczbę? Tak? Nie? Nie zastanawialiście się nad tym nigdy, bo macie bardziej interesujące rzeczy do robienia? W moim przypadku jest to jednak tak, że większość rzeczy ograniczać musi się do liczby trzy. No, może poza dziećmi, bo aż tylu mieć nie zamierzam. I poza świnkami morskimi, bo liczbę trzy w stadzie już dawno przekroczyłam. Niemniej, zazwyczaj dużo rzeczy muszę zrobić trzy razy: przekręcić klucz w drzwiach, założyć skarpetkę czy skopać faceta, który kradnie mi spod drzwi gazetę. Moja obsesja poszerza się niestety i dotarła już nawet tutaj, co widać po ilości odpowiedzi, jakie podsunęłam Wam na pierwsze pytanie, ilości prezentowanych Wam dzisiaj artykułów i zaangażowanych w to ludzi. Trójka dzisiejszych bohaterów, dzięki którym możecie za chwilę ucieszyć swe oczy, to Lionel, Daeva i tajemnicza grupa zamaskowanych bandytów z gry Devortis – jest ich trzech, ale żeby w pierwszej grupie ograniczyć się do liczby trzy, potraktuję ich jako jedną osobę, a potem powiem Wam, że ta osoba tak naprawdę składa się z trzech, kryjących się pod nickami Atuan, Izymona oraz Varth, person. Wszystkie z poniższych tekstów dotyczących Neverwinter Nights 2, Sacred oraz gry Devortis można podzielić na trzy grupy: fajne, brzydkie i te, z których nic nie rozumiem. A teraz wybaczcie, ale muszę iść posegregować spinacze i ułożyć je w trzy grupy: te, które na pewno są spinaczami, te, które tylko wydają się spinaczami i te, które na pewno nie są spinaczami oraz próbują oszukać mój mózg i zmusić go do myślenia, że tak naprawdę są spinaczami a nie zszywkami. Choć w sumie obydwa przyrządy posiadają podobny cel w życiu: spinanie.

Tłusty czwartek

Czy pani w szkole ma rację mówiąc, że przydałaby mi się profesjonalna pomoc?

Dragon Age: Początek - Przebudzenie
dragon age, przebudzenie

Premiera najnowszego dodatku do wielokrotnie nagradzanego "Dragon Age: Początek" zbliża się do nas wielkimi krokami i pachnące pudełka z rozszerzeniem "Przebudzenie" ukażą się na półkach naszych sklepów już za 29 dni. Kanadyjczycy nie są w ciemię bici i skutecznie podgrzewają atmosferę smakowitymi materiałami, które jeszcze bardziej rozpalają emocje i tak już niecierpliwych graczy. Po serii kilkunastosekundowych filmów (które w pełni przetłumaczone możecie obejrzeć na naszym kanale YouTube), pokrótce obrazujących nam nowe elementy, jakie zadebiutują w dodatku, przyszedł czas na otwarcie oficjalnej strony.

Nie, zdecydowanie tego wydarzenia nie można nazwać falstartem i serwis nie zawiera tylko kilku średnio ciekawych obrazków, lekko przyprószonych zwiastunów oraz nowinek, które mieliśmy okazję poznać już kilka miesięcy temu. Co to, to nie – za to otrzymaliśmy masę naprawdę interesujących smaczków, które powinny zaciekawić każdego fana przygód Szarych Strażników. Jak zostanie ubogacony system rozwoju postaci? Czy spotkamy starych towarzyszy? No i jak, do jasnej-ciasnej, ma się sprawa z naszymi romansami? Teraz już wiemy.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Powieść „Złodziej Pioruna” została laureatem konkursu, organizowanego przez wortal literacki Granice.pl. Książka uplasowała się na pierwszym miejscu w kategorii „książki dla młodzieży”. Plebiscyt miał na celu wyłonienie najlepszych książek minionego roku.

„Złodziej Pioruna” jest pierwszą części serii, autorstwa Ricka Riordana, pt. „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, opowiadającej o młodym chłopcu (tytułowy Percy), który dowiaduje się, że jest synem greckiego boga – Posejdona.

Powieść cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W maju 2009 roku w Stanach Zjednoczonych została już wydana jej piąta część – „The Last Olympian”. Seria od wielu tygodni znajduje się na liście najlepiej sprzedających się książek dla dzieci, publikowanej przez New York Timesa. Prawa autorskie do książek sprzedano w ponad 30 krajach.

W Polsce wydano dotychczas dwa tomy przygód Percy'ego: „Złodziej Pioruna” oraz „Morze Potworów”. Trzecia część serii – „Klątwa Tytana” – pojawi się w księgarniach już 10 marca.

Na podstawie pierwszego tomu powstał film: „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Złodziej Pioruna” z Loganem Lermanem w roli głównej. Wyreżyserował go Chris Columbus (twórca filmów: „Harry Potter i Komnata Tajemnic” i „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”). Polska premiera filmu odbędzie się 19 lutego 2010 roku.

Starcraft

O FAQ i zawartości bety StarCrafta II

Dodał: , · Komentarzy: 0

Parę dni temu sieć zalała informacja mówiąca o tym, że wersja beta StarCrafta II wystartuje jeszcze w tym miesiącu. Dziś, dzięki Blizzardowi i pewnej fanowskiej stronie, fani mogą się nacieszyć kolejnymi informacjami na jej temat, a dokładniej – zawartością.

Tą "pewną fanowską stroną" jest StarCraft-Source, której redaktorzy uzyskali dostęp do przyszykowanego najprawdopodobniej przez deweloperów studia Blizzard FAQ. Piszę "najprawdopodobniej", bo jak dotąd jego autentyczność nie została potwierdzona, a osoba odpowiedzialna za jego umieszczenie nadal siedzi sobie w mrokach sieci (czyt. nie ujawniła swojej tożsamości). Tak czy owak, wszystkich zainteresowanych odsyłam pod ten adres.

Z najważniejszych informacji można wymienić tryby gry. Tester będzie mógł grać w tzw. szybkich meczach, które będą w pełni rankingowe. Nie zapomniano jednak o rozgrywce nie-rankingowej, gdzie zmiany w opcjach można wykonywać bez żadnych ograniczeń. Potwierdzony został również brak trybu dla jednej osoby.

Oczywiście to nie wszystkie informacje. Wspomniano o systemie gry, a dla podwyższenia temperatury opublikowano kilka screenów.

Wczytywanie...