Star Wars

Mroczne Czasy tom II: Podobieństwa

Dodał: , · Komentarzy: 0
podobienstwa, star wars, komiks

Nakładem wydawnictwa Egmont do sprzedaży trafił drugi tom Mrocznych Czasów o tytule Podobieństwa.

Akcja komiksu ma miejsce na początku istnienia Imperium, czyli tuż po tym, jak kanclerz Palpatine przestaje skrywać swoje prawdziwe oblicze i ogłasza się władcą całej galaktyki. Wydaje Rozkaz 66, czyli polecenie zabicia wszystkich Jedi. Śmierci unika jednak Mistrz K'Kruhk, który wkrótce zostaje opiekunem grupy dzieci. Wojna dobiega końca, ale czy Jedi będzie potrafił sobie poradzić z nowym porządkiem zaprowadzonym przez Imperatora?

Z pewnością nie miał łatwego życia. Stracił żonę i córkę, pokłócił się ze swoim towarzyszem, innym Jedi, Bomo Greenbarkiem, a teraz podróżuje wraz z wyjętą spod prawa załogą „Uhumele”. Wymienione dwie postacie podążają do celu tymi samymi drogami, ale chcą osiągnąć zupełnie inny cel. Czy im się to uda?

Za 120 stron przyjdzie nam zapłacić 39,00 zł. Za scenariusz odpowiada Mick Harrison, za rysunki – Dave Ross i Lui Antonio. Okładkę stworzył Doug Wheatley, zaś kolory nadał Alex Wald. Tłumaczeniem na język polski zajął się Jacek Drewnowski.

Dungeons&Dragons

Avandra w Dragonie #384

Dodał: , · Komentarzy: 0
avandra, dungeons&dragons, dragon, d

"Związki łączące Avandrę z halflingami są tak stare, jak sama ta rasa. Legenda głosi, iż Avandra faworyzuje ten lud ze względu na ich dobrą naturę oraz przyjazne usposobienie. Jednocześnie obawia się o ich los, wyczuwając, iż tyrani zechcą szerzyć przemoc i narzucić im swoje jarzmo. Podobnie jak dobry duch, Avandra zsyła dary dla halflingów, dając im wszystko to, co jest niezbędne do przetrwania. Dzięki temu lud ten zwie Avandrę swoją patronką i bóstwem opiekuńczym, której imię potem wykrzykują święci czempioni."

W 384 numerze płatnego miesięcznika Dragon znajdziemy artykuł o Avandrze – bóstwie, które rozpoznaje chyba każdy poszukiwacz przygód. Patronuje ona wolności, podróżowaniu oraz explorowaniu, dzięki czemu zawsze jest zwiastunką zmian. To najzagorzalszy przeciwnik wszystkich tych, którzy stają poszukiwaczom przygód na drodze. W świecie ciemności i okrucieństwa zawsze jest pocieszeniem – wystarczy spojrzeć na drogę przed siebie, Avandra na pewno gdzieś tam czeka...

Pełny spis zawartości tego numeru Dragona znajdziecie w tym miejscu.

RPGi tekstowe
xfighter.net

Jak pewnie zauważyliście, wczoraj w naszej sekcji "patronujemy" pojawił się odnośnik do projektu XFighter.net, powstającej od jakiegoś czasu nowej gry przeglądarkowej, której twórcy niezwykle ambitnie obrali sobie za cel nie tylko Polskę, ale i rynek chiński oraz amerykański. Oprócz informacji o objęciu przez nas patronatu medialnego nad grą, przygotowaliśmy dla naszych czytelników zapowiedź, w której znajdziecie więcej informacji, obejrzycie pierwsze screeny i okraszony klimatyczną muzyką teaser.

1 stycznia 2010 ruszyły prace deweloperskie nad nową, polską produkcją przeglądarkowej gry on-line. Projekt, nazwany xfighter.net, będzie prawdopodobnie promowany pod taką samą nazwą. Gra dostępna będzie nie tylko przez klasyczne przeglądarki internetowe, ale również za pośrednictwem iPhone`a, z którym będzie całkowicie kompatybilna.

Projekt powstaje w niewielkiej firmie X-City Game Development Studio, z siedzibą w Opolu. Przygotowania do rozpoczęcia prac trwały ponad trzy miesiące, w trakcie których producenci prowadzili wiele spotkań oraz dyskusji z fanami gier przeglądarkowych, dzięki którym powstała ogólna koncepcja świata oraz klimatu, jaki panował będzie w xfighter.net.

Czytaj dalej...

Karos Online

Karos Online – Nowy obszar!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Karos Online znów stara się umilić graczom czas. Do gry został dodany nowy obszar Bhalasong, a maksymalny poziom, jaki można osiągnąć, został zwiększony do 60. Dodana również została opcja specjalizacji w drugiej klasie i dwa nowe lochy.

Poniżej znajduje się parę grafik z nowego obszaru.

wioska, karos online, update feb 10 łąka, karos online, update feb 10
Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx

Fretkowy zbrodniarz

Dodał: , · Komentarzy: 0
borderlands, knoxx, dlc

Po zabawie na arenie Mad Moxxi przyszła kolej na kolejny DLC do Borderlands. Jak informuje wydawca The Secret Armory of General Knoxx ma być największym dotychczas wydanym dodatkiem do tego tytułu. Główną postacią jest oczywiście Generał Alphonso Knoxx, będący Pierwszy Generałem Crimson Lance i synem Guillerma Delphino Knoxxa III. Znany jest z tego, że oskarżono go o liczne zbrodnie przeciwko ludzkości oraz... fretkom, a do tego posiada własny profil na Twitterze, na którym dzieli się swoimi przeżyciami.

Konwenty

Do zacnego grona naszych patronatów medialnych dołączył właśnie kolejny konwent o intrygującej nazwie Tornado 8. Poświęcony zagadnieniom postapokaliptycznym event odbędzie się 12-18 lipca 2010 w Głuchołazach – "malowniczej miejscowości położonej rzut beretem od czeskiej granicy".

tornado 8, patronat

Przy okazji przekazujemy wam pierwszego konwentowego newsa:

Choć do Tornado 8 jeszcze mnóstwo czasu, już teraz można zgłaszać się do poszczególnych frakcji na Grę Terenową oraz swoje punkty Programu, które chcielibyście przeprowadzić w czasie imprezy. Więcej informacji w stosownych działach na naszej stronie.

Grojkon 2010

Nowinki z Królestwa

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Blok Popkultury Japońskiej Wystartował na Grojkonie. Klub Miłośników Kultury Japońskiej "Kajima" z Bielska-Białej zaprasza do klimatycznej herbaciarni – chillout zone Królestwa Grojkonu. Oprócz tego m.in.: Cosplay fantastyczno-mangowy, LANy room, Pokazy sztuk walki czy mecz piłki nożnej pomiędzy mangowcami a fantastami. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Ruszyły także pierwsze zapisy do sesji RPG na naszym forum. Zapisy w w tym temacie.

Mamy jeszcze jedną świetną wiadomość: darmowe wejściówki nadchodzą! Projektujemy zasady kilku konkursów facebookowych i onlineowych, w których każdy będzie mógł wygrać darmową akredytację i grojkonowe koszulki. Szykujcie się i obserwujcie, lada dzień pierwsza szansa na zwycięstwo!

Mass Effect 2

Drodzy czytelnicy! Bardzo mi miło zaprezentować, w ramach pierwszej mini aktualizacji, kilka tekstów poświęconych grze, która podbiła wiele serc i wśród graczy cieszy się sporym uznaniem – Mass Effect 2.

Chwilę tę zapowiadaliśmy swego czasu, a z radością stwierdzę, że czeka Was jeszcze co najmniej kilka podobnych aktualizacji. Dziś przedstawiamy sześć artykułów o broniach, jakie można znaleźć i używać w Mass Effect 2.

Kolejne artykuły tuż, tuż, a tymczasem serdecznie zachęcam do czytania!

Age of Conan: Hyborian Adventures

Nadszedł czas na kolejną z naszych podstron poświęconych grom, które odnaleźć możecie na mapie strony. Tym razem chodzi o Age of Conan: Hyborian Adventures, czyli o jeden z naszych najobszerniejszych działów. Dzięki wysiłkowi naszych grafików podziwiać możecie od dziś nową szatę graficzną.

age of conan

W niedalekiej przyszłości możecie spodziewać się kolejnych niespodzianek z naszej strony!

Wczytywanie...