Two Worlds 2

Drodzy czytelnicy! Bardzo mi miło ogłosić, że parę chwil temu Game Exe wzbogaciło się o nowy artykuł. Wszystko za sprawą naszego redaktora, Thorina, który ostatnio spędził sporo czasu nad grą "Two Worlds II", by móc ją teraz specjalnie dla Was zrecenzować. Jeśli więc zastanawiacie się, czy warto wydać odłożone pieniążki na tę rodzimą produkcję, przeczytajcie gorącą recenzję i przekonajcie się!

okładka

„Two Worlds II” jest kontynuacją rodzimej produkcji, autorstwa krakowskiego Reality Pump, która swego czasu wzbudziła spore zainteresowanie wśród graczy na całym świecie. Mimo bardzo rozbieżnych ocen w mediach, tytuł sprzedał się w nakładzie prawie 3 milionów sztuk. Po trzech latach twórcy powracają z nową odsłoną cyklu, która z założenia miała być pod każdym względem lepsza od pierwowzoru. Czy udało się osiągnąć tak ambitny cel?

Two Worlds 2

Two Worlds II trafił do miliona graczy

Dodał: , · Komentarzy: 1

Gdy gra zostaje sprzedana w liczbie miliona egzemplarzy, to można mówić o jakimś sukcesie. Ale gdy wynik ten zostaje osiągnięty w trzy tygodnie od premiery, to jest naprawdę dobrze. Dodając do tego jeszcze fakt, że gra jest produkcji polskiej, to trzeba przyznać, że wynik jest imponujący. Taką właśnie nowinę rozgłosiła firma TopWare Interactive chwaląc się wielkim sukcesem gry Two Worlds II.

Wynik jest o tyle imponujący, że gra nie miała jeszcze swojej oficjalnej premiery w Wielkiej Brytanii i w USA. Dlatego też TopWare ujawnił swoje plany odnośnie dystrybucji gry w tych krajach.

zapowiedź, two worlds ii

Zmianie uległa współpraca z firmą South Peak Games, która miała być dystrybutorem gry Two Worlds II w krajach anglojęzycznych. Aktualnie przedsiębiorstwo to ma się w pełni skupić na sprzedaży tytułu w Stanach Zjednoczonych. Na Wyspach dystrybucją zajmie się TopWare.

James Seaman, dyrektor TopWare, nadchodzącą premierę Two Worlds II w krajach anglojęzycznych skomentował tak: "Two Worlds II tworzyliśmy raczej z powodów osobistych oraz dlatego, że kochamy to co robimy. Widząc jak świetnie radzi sobie gra jesteśmy podekscytowani tym, czego gracze doświadczą w styczniu."

Two Worlds 2

My już możemy przemierzać magiczny świat „Two Worlds II”, Amerykanie wciąż czekają na premierę – sytuacja, która nie zdarza się codziennie. Tak czy siak, po drugiej stronie oceanu kampania marketingowa wciąż trwa, dzięki czemu możemy podziwiać kolejną część iście homeryckiej sagi – „Podróż Sordahona”.

W tym odcinku nasz zepsuty do szpiku kości bohater cierpi na depresje i inne smutne przypadłości. Nic dziwnego, skoro w ostatnim epizodzie pewien chłystek odbił mu dziewczynę i stracił lukratywny kontrakt w grze „Two Worlds II” przez beznadziejnego agenta. Wszystko to zostało okraszone zabójczym kawałkiem disco.

Rozumiem go, sam przeżywam ostatnio ciężkie chwile. Dlatego jak tylko spotkacie biednego Sordahona, poklepcie go po plecach i szepnijcie dobre słowo. Albo naładujcie jego artefakt. Albo dajcie się zabić. Ja z pewnością to zrobię.

Two Worlds 2
two worlds ii, edycja kolekcjonerska

Jak zapewne wiecie od kilkunastu dni, Edycja Kolekcjonerska „Two Worlds II” w naszym pięknym kraju jest zwyczajnie niedostępna. Na próżno szukać jej na półkach sklepowych czy ofertach wirtualnych sprzedawców, dystrybutor wycofał te wydanie ze swojej oferty. Powód? Przyczyny niezależne od niego. Czy tylko tyle CD Projekt ma na swoją obronę? Każdy gracz słyszał już taką kiepską śpiewkę milion razy i dość ma już tego typu nonszalanckich wyjaśnień – on żąda konkretów. Co dokładnie zawiniło? Niekompetencja dystrybutora czy może totalne zlekceważenie nadwiślańskiego rynku przez zachodniego wydawcę?

Redakcji Polygamii udało się pociągnąć za język i namówić na szersze wyjaśnienia w tej sprawie Michała Gębickiego z CD Projektu. Co więc zawiniło?

Two Worlds 2

Kosmetyka Antaloor

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Chociaż nad grą Two Worlds 2 od początku zbierały się ciemne chmury – od mało entuzjastycznego podejścia graczy na wiadomość o tworzeniu tytułu spowodowanego zapewne doświadczeniami z Two Worlds, poprzez ciągłe opóźnienia premiery oraz poinformowanie o braku dostępu edycji kolekcjonerskiej dla Polaków – to wreszcie 12 listopada gra ujrzała światło dzienne i zebrała na starcie wysokie noty nie tylko od rodzimych stron, ale również zagranicznych portali.

Two Worlds 2

„Two Worlds II” – zabójczo nudny zwiastun

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z premierą gry „Two Worlds II” jest trochę jak z ustawą dotyczącą in vitro. Dużo się mówi, jest sporo planów, „bicia piany” oraz niepokojących informacji, ale jak ma przyjść co do czego to kończy się tylko na gadaniu, a całość znów trafia do zamrażarki i ostateczne wejście w życie zostaje przesunięte w czasie. Nie ma jednak rady, trzeba nadal skutecznie podgrzewać atmosferę oraz nęcić gracza, aby ten, podirytowany ciągłymi poślizgami, 12 listopada stanął na wysokości zadania i zakupił grę, a nie wydał te 120 zł. na konkurencyjny tytuł.

Efektem tego jest kolejny zwiastun i szczerze mówiąc – skutecznie mnie odrzucił, zamiast nakręcić. Oczywiście nie liczyłem tutaj na kunszt w stylu BioWare, Blizzarda czy Lionhead, ale oczekiwałem ciekawej i klimatycznej reklamy. Zamiast tego otrzymałem nudną i oklepaną ze wszystkich stron animacje o epickiej bitwie dwóch zwaśnionych ras. Jak widać, schemat rodem z „Władcy Pierścieni” nadal wiecznie żywy.

Two Worlds 2

Coś na skołatane nerwy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Chociaż Two Worlds II ostatnio wzbudza emocje związane z premierą, niestety nie są to te pozytywne a negatywne, to z drugiej strony warto się zastanowić, cóż może znaczyć ten krótki okres kilkudziesięciu dni, jeżeli ma on na celu poprawę tego i owego. Chyba nie chcemy powtórki z rozrywki, którą uraczyła nas pierwsza odsłona? ... Tak też myślałem.

Jednak wiadomość nie miała być o poślizgu w czasie, bo o tym poinformował już Tokar, lecz o balsamie dla tych nerwusów, dla których cierpliwość nie jest cnotą. Mowa oczywiście o ponad 30 (!) fotkach umieszczonych przez niemiecki portal PCGamesHardware.de, które ukazują widoki Antaloor, zmiany pogodowe oraz naszego bohatera, jakiemu przydałby się stylista od fryzur, bo kucyki były modne, gdy Bezimienny chadzał po Kopalni Górniczej, choć to już subiektywna ocena.

Nie ma co dalej strzępić języka, bo wiadomo, że obrazy o wiele częściej pozostają w pamięci niż ulotne słowa. Reszta ujęć znajduje się w naszej galerii.

two worlds 2, screen, two worlds iitwo worlds 2, screen, two worlds ii
Two Worlds 2
two worlds ii

Tak, kolejny poślizg i termin 21 października już możecie włożyć między bajki – to nie jest ponury żart. Tylko czy to kogoś jeszcze dziwi? Reality Pump ma ostatnio wyjątkowo wisielczy humor i jest niezdecydowane niczym arystokratyczna dziewka, która niby chce zaszaleć, ale, gdy przychodzi co do czego, to czmycha do domu, gdyż rodzice będą wściekli, bo jutro rano trzeba wstać na proszoną herbatkę. Ktoś się tu chyba boi konfrontacji z Molyneuxem i chłopcami z Treyarch, co generalnie żadnym wstydem nie jest. Rozumiem, podstawą dobrej sprzedaży i promocji jest wybranie idealnego terminu, ale czas na podjęcie męskiej decyzji był już kilka miesięcy temu, a nie „za pięć dwunasta”!

Two Worlds 2

Dzisiejszego poranka mam ogromny zaszczyt poinformować Was, że na łamach naszego portalu pojawił się właśnie nowy dział – czterdziesty szósty z serii gier cRPG!

2 worlds

Jest to nic innego jak skromny dział poświęcony zasługującej na uwagę grze "Two Worlds 2", która ma zadebiutować na polskim rynku gier komputerowych 21 października. Na całość składają się zaledwie cztery tłumaczenia autorstwa świetnie spisującej się Lily, niemniej jednak traktujcie je jako zachętę i zapowiedź tego, co dostaniecie na srebrnej tacy, gdy tylko "Two Worlds 2" ujrzy światło dzienne i wpadnie w szpony naszych redaktorów. Dziś w menu znajdziecie:

Gorąco zachęcam i życzę miłego czytania!

Two Worlds 2

Nowe wymagania sprzętowe Two Worlds II

Dodał: , · Komentarzy: 0
two worlds ii, zapowiedź

Jakiś czas temu... no dobra, przesadziłem. Troszkę ponad rok temu kolega Tokar informował nas o wymaganiach sprzętowych gry Two Worlds II, kontynuacji gry Two Worlds studia Reality Pump. Jego emocji co do nich nie opiszę (skurczybyk jest tak skomplikowany, że nawet, gdybym chciał, albo by je wprost wypisał, to bym nie zdołał), za to mogę poinformować, że panowie z Krakowa wymagania... zmienili! Tak, dobrze słyszycie. Ale czy kogoś to dziwi? Chyba nie Tokara, bo osobiście z jego newsa wywnioskowałem, że jest jakąś wyrocznią, bo praktycznie to przewidział. No dobra, dość pustosłowia, czas przejść do tego, co zapewne was zainteresuje – czyli do samych wymagań.

Wczytywanie...