Two Worlds 2
reality pump

Choć polski rynek gier komputerowych w ostatnich latach przeżywa prawdziwy boom, natomiast rodzime studia oraz ich nietuzinkowe pomysły są szczerze doceniane za granicami naszego kraju, to trzeba pamiętać, że branża elektronicznej rozrywki bywa bezlitosna. Jeden zły ruch, kiepski wybór lub źle skonstruowana umowa, a nawet doświadczeni developerzy potrafią znaleźć się w szambie po uszy.

Niestety, krakowianie z Reality Pump przez dłuższy czas nie mogli wygrzebać się z olbrzymich problemów i w przeciągu ostatnich miesięcy wisiało nad nimi bezlitosne widmo bankructwa, z którym starali się walczyć do samego końca. Dziś już wiemy, że twórcy serii "Two Worlds" przegrali tę walkę i wielce zasłużone studio, istniejące od 1996 roku (wydające gry chwalone na świecie na długo przed powstaniem CD Projekt RED), zostało rozwiązane. Gwoździem do trumny okazał się projekt "Raven's Cry", który ukazał się na początku roku – tytuł był najzwyczajniej w świecie niedopracowany, brzydki, nieprzetestowany i wypuszczony kompletnie na siłę.

Two Worlds 2

Informacja prasowa

Cenega, oficjalny partner firmy Topware w Polsce, z przyjemnością informuje o dodaniu gry Two Worlds II: Game of the Year Edition do planu wydawniczego firmy. To rozszerzone wydanie gry, zawierające dodatek Pirates of the Flying Fortress, będzie dostępne w sklepach w maju w wersji na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Gra zostanie wydana w polskiej wersji językowej (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych. Przypominamy, że wersja cyfrowa gry jest już dostępna na platformie MUVE Digital w rewelacyjnej cenie 89,99 PLN.

screen, two worlds, rpg, e3, two worlds 2

Two Worlds II: Game of the Year Edition to kompletne wydanie drugiej części bardzo popularnej gry RPG polskiego studia developerskiego Reality Pump. W ciągu tylko trzech miesięcy od premiery sprzedano ponad 2 miliony kopii na wszystkie platformy sprzętowe! Wielka popularność tytułu zaowocowała stworzeniem dodatku Pirates of the Flying Fortress, rozszerzającego Two Worlds II o nową kampanię fabularną, postacie, przedmioty oraz mapy do gry w trybie wieloosobowym.

Two Worlds 2

Przygotowania do wejścia na pokład

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Dodatek do świetnego Two Worlds 2 zapowiada się wyśmienicie. Pirackie klimaty zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z powodu zbliżającej się premiery wydawcy skupili się również na kilku mankamentach tytułu, prezentując kolejną łatkę – 1.3.

W dużej części poprawia ona AI przeciwników i przywołanych istot, wprowadza kilka graficznych smaczków, jak ślady na piasku, czy ciągłe problemy z generowaniem przez kupców towarów. Cała lista zmian w języku angielskim znajduje się na oficjalnej stronie gry, gdzie również można pobrać łatkę.

Two Worlds 2

Moda to strasznie podła i rozwiązła dziewka, która korumpuje od środka praktycznie każdą gałąź kultury. Kinematografia ostatnio przeżywa istną falę remake’ów i masowej ekshumacji herosów ze starych, dobrych lat. W branży muzycznej sytuacja zmienia się tak dynamicznie, że nawet nie pytajcie mnie, jaki artysta jest teraz na czasie, bo zwyczajnie zrobię zdziwioną minę i rozłożę bezradnie ręce. Zapewne jakieś anonimowe nazwisko, które niedługo zginie w otchłani historii.

Nasza mała odnoga, choć wielu uważa ją za zwyrodniałego bękarta kultury, też ma swoje czasowe kaprysy, które każdy średnio rozgarnięty gracz zauważy w mig. Kiedyś dzieliły i rządził smoki, ostatnio mieliśmy masową falę królobójstw czy rewolucji, a teraz nadchodzi moda na czarne opaski, drewniane nogi oraz wypchane papugi. Jeżeli na samo brzmienie słowa „pirat” na plecach pojawia Wam się paskudna, swędząca wysypka, to lepiej zaopatrzcie się w odpowiednio duży zapas kremu, bo smak rumu i zapach prochu strzelniczego zagości w naszych wirtualnych pieleszach już za kilka miesięcy.

pirates of the flying fortress

Arrr! Pierwszą załogą, która dobije do tego niewątpliwego portu rozpusty i degeneracji, będzie Reality Pump. Choć rodzima tradycja korsarska nie należy do zbyt imponujących, to Krakowianie zdają się nie zważać na ten fakt i już w październiku będą grabić (miejmy nadzieje, że nie gwałcić) graczy za pomocą pierwszego oficjalnego dodatku do „Two Worlds II” – „Pirates of the Flying Fortress”.

…i niech mnie kraken porwie, jeżeli pierwszy zwiastun nie nastraja optymistycznie do tego rozszerzenia.

Two Worlds 2

Aksamit najlepszym przyjacielem gracza?

Dodał: , · Komentarzy: 1

Z takiego założenia wyszła chyba firma TopWare Interactive, gdy projektowała wydanie Game of The Year Edition dla „Two Worlds II”, ponieważ postanowiła obłożyć pudełka z grą właśnie tą tkaniną. Pomysł ekscentryczny, aczkolwiek niezmiernie frapujący, a efekt końcowy okazał się całkiem zadowalający i niewątpliwie cieszy oczy. Trzeba przyznać, że ta edycja znakomicie wkomponowałby się w wystrój naszego foyer, gdzie wylegiwałaby się nad marmurowym kominkiem, idealnie obok pudełka na kubańskie cygara z kości słoniowej i koniecznie nad futrem z białego tygrysa. Ach... kulturalne konwersacje i wymiana anegdotek związanych z Antaloorem przy Château Petrus w końcu zmienią swoje wyświechtane oblicze!

two worlds ii, game of the year editiontwo worlds ii, game of the year edition

No dobra, nie ukrywajmy tego faktu, zestaw wygląda strasznie burżujsko i nowobogacko, niemniej każdy gracz pragnie od czasu do czasu odrobinki ekstrawagancji. Jest to również intrygująca oferta dla ludzi, którzy pominęli w zeszłorocznych zakupach tę produkcję, a chcą sprawdzić, o co tyle szumu. Lepszej okazji do odwiedzenia Antalooru już chyba raczej nie będzie. Skoro nawet największy malkontent w sieci komplementuje ten tytuł, a na dodatek sprzedaje się on w milionach egzemplarzy, to wiedzcie, że dzieje się coś dobrego wokół tej marki.

Two Worlds 2

Firma TopWare Interactive przyzwyczaiła nas już do ustawicznych poślizgów w przypadku „Two Worlds II”, dlaczego więc miałoby być inaczej z dodatkiem?

Two Worlds II: Pirates of the Flying FortressTwo Worlds II: Pirates of the Flying FortressTwo Worlds II: Pirates of the Flying Fortress

Co ciekawe, Krakowianie nie przyznali się wprost do przeniesienia daty premiery i w specjalnej notce prasowej chwalili się przełomowymi zmianami (m.in. udoskonalony i bardziej widowiskowy system dialogowy), jakie wprowadzi „Pirates of the Flying Fortress” oraz demem zaprezentowanym na targach E3. Dopiero w ostatnim zdaniu jest wspomniane, w dość bezwiedny sposób, że gra trafi na półki sklepowe już w październiku.

„Hola, hola TopWare!” – wykrzyknęli zdumieni gracze, którym zapaliła się czerwona lampka. Wcześniej zapowiadaliście wrzesień, a teraz piszecie co innego bez podania przyczyn? Oj… bardzo nieładnie, tak się nie traktuje konsumenta! Choć z drugiej strony, może to jakiś cwany chochlik dziennikarski, skoro na oficjalnej stronie nadal pyszni się napis „wrzesień 2011”? Trudno orzec.

Two Worlds II: Pirates of the Flying FortressTwo Worlds II: Pirates of the Flying FortressTwo Worlds II: Pirates of the Flying Fortress

Niemniej, obrazki upublicznione przez naszych rodaków są jak najbardziej prawdziwe, więc pozostaje nam tylko podziwiać i czekać na jakąś oficjalną weryfikację.

Two Worlds 2
pirates of the flying fortress, two worlds ii

Wygląda na to, że pirackie klimaty coraz śmielej sobie poczynają w światku komputerowych gier fabularnych. Co ciekawe, przypływają one nie ze słonecznych Karaibów czy nieprzyjaznych kolonii brytyjskich, ale z Europy Środkowej, która raczej nigdy nie słynęła z korsarskich tradycji. W mroźnym lutym nasi zachodni sąsiedzi szumnie zapowiedzieli „Risen 2: Dark Waters”, a teraz krakowianie z Reality Pump nie chcą być gorsi i informują, że już tej jesieni porty magicznego Antalooru opanują faceci z przepaskami na oku i papugą na ramieniu.

Dodatek „Pirates of the Flying Fortress” wciągnie gracza w zdumiewającą przygodę, która pozwoli odwiedzić nam egzotyczne krainy i poczuć smak soli morskiej na ustach. Twórcy obiecują nowe przedmioty, unikalnych przeciwników i mnóstwo soczystych dialogów. Przyrzekają także, iż wzięli sobie do serca wszystkie sugestie graczy i postarają się nie rozczarować blisko 2,5 milionowej grupki fanów. Premiera? Wrzesień 2011 roku. Ha! Pożyjemy, zobaczymy.

Cóż… to byłoby w tym momencie na tyle – przyznam szczerze, że ta wieść nie rozbudziła we mnie jakichś ogromnych emocji. Brak konkretów, a może dlatego, że mimo buńczucznych zapowiedzi „Two Worlds II” okazał się dość przeciętnym cRPG i w tym przypadku może być podobnie?

Two Worlds 2

Nie wszystko złoto, co się świeci

Dodał: , · Komentarzy: 1
cover, okładka, two worlds 2, łatka, patch, hotfix

Szumnie ogłoszona złota poprawka do wysoko ocenianego Two Worlds 2 spowodowała nieco zamieszania, ale nie z powodu naprawienia konkretnych błędów, bo to zrobiła dobrze, lecz utworzenia nowych i to całkiem uciążliwych.

Po zaimplikowaniu łatki 1.1. GOLD zapisy stanu gry sprzed dokonania aktualizacji miały pewne problemy z kompatybilnością z nowym systemem. Reality Pump trochę długo kazało czekać na poprawkę, która, jak się okazuje, waży niespełna 16MB i poprawia zaledwie trzy błędy:

  • otwiera zamknięte drzwi w Cheznaddar uniemożliwiające wcześniej ukończenie misji,
  • powiększa ikony kontrolne pada do Xbox 360, co pozwala na łatwiejsze korzystanie z ekwipunku,
  • dodaje opcję zmiany rozdzielczości interface.
Two Worlds 2

Choć Sordahon miał już okazję zmierzyć się z europejskimi graczami, to w Ameryce wciąż odmawia mu się szansy do zasmakowania krwi i rzucenia kilku patetycznych tekstów. Wszystko przez te chciwe, kapitalistyczne świnie z SouthPeak Interactive, które nie chcą się zgodzić na jego proste żądanie – bycie głównym złym w grze „Two Worlds II”. Dlatego też epicka i pełna przygód wędrówka, jednego z „największych skurczybyków” w historii gier komputerowych, wciąż trwa, a końca jej zwyczajnie nie widać.

Jak zapewne pamiętacie, w ostatnim epizodzie nasz bohater oddał się kontemplacji nad sensem i beznadziejnością swojego życia, w rytmie disco americano. Tym razem Sordahon gotów jest przełknąć gorzką pigułkę i finalnie zgodzić się na zbójeckie żądania krwiożerczych wydawców. Niestety, pozorna euforia ludzi z SouthPeak, związana z jego powrotem, okazuje się sprytnym fortelem, który zmusza herosa do zmierzenia się z jednym z najniebezpieczniejszych wyzwań stawianych przez XXI wiek. Wyczyszczenie stajni Augiasza to przy tym wszystkim kaszka z mleczkiem...

Jestem przekonany, że tak wygląda najniższy i najmroczniejszy poziom piekła. Czy Sordahon przetrwa te katusze i utrze w końcu nosa spryciarzom z SouthPeak? Przekonamy się zapewne w kolejnym odcinku.

Two Worlds 2

Złota poprawka Two Worlds 2

Dodał: , · Komentarzy: 0
cover, okładka, two worlds 2, łatka, patch

Okres świąteczny jednak udzielił się wszystkim. Tuż przed Wigilią Reality Pump udostępniło na oficjalne stronie Two Worlds 2 łatkę okrzykniętą mianem "złotej", gdyż zawiera kilkanaście konkretnych poprawek mających na celu jeszcze bardziej usprawnić rozgrywkę w świecie Antaloor. Jeżeli z jakiegoś powodu nie kojarzycie tytułu, bo odcięło was od świata od jakichś trzech miesięcy albo dopiero co przybyliście z wyprawy z dżungli amazońskiej, to zapoznajcie się z naszym skromnym, jak na razie, działem dotyczącym gry oraz recenzją Thorina, który zachwala dziecko polskiego studia.

Wczytywanie...