Przeszłość

2 minuty czytania

Gdy na początku czasów został stworzony Antaloor, większość ras zamieszkujących ten raj żyło w harmonii z innymi. Stan ten nie trwał jednak długo – powstania oraz wojny domowe bezpowrotnie zachwiały równowagą. Panujący chaos przybierał na sile, niszcząc cywilizowane życie na Antaloorze i oddając go niemal w całości obcym siłom. Zużycie mocy czterech żywiołów – Wody, Powietrza, Ziemi i Ognia – zostało tak zwielokrotnione, iż tylko herkulesowe wysiłki były w stanie uratować ją od całkowitego wypalenia. Jednak skala zniszczeń była olbrzymia.

W trakcie tego prawie apokaliptycznego czasu na świat przyszły Sieroty – drużyna walcząca po stronie dobra. Chociaż było ich niewielu, zdecydowali się uczyć na błędach poprzednich pokoleń i zapoczątkować nową erę. Czworo z Sierot wyróżniało się od reszty, a ich przeznaczeniem było stać się duchowymi przywódcami nowego wieku. Podczas historycznego spotkania, ta czwórka stworzyła potężny pakt, który miał na stałe naprawić krzywdy wyrządzone Antaloorowi przez ich przodków.

Poświęcili swoje marzenia, żeby wprowadzić pokój na własnej ziemi oraz przyrzekli wieczną służbę czterem żywiołom siły. W ten sposób zostali stworzeni Bogowie Antalooru i po dziś dzień oddawana jest im cześć: Maliel – Bogini Powietrza, Throglin – Bogowi Ziemi, Yatholen – Bogowi Wody i Aziraal – Bogowi Ognia. Pokój, jaki stworzyli, trwał bardzo długo… do czasu, aż podły Gandohar odkrył stare pisma Sierot. Odszyfrował je, dzięki czemu wreszcie rozwiązał zagadkę mocy czterech żywiołów. Nowa fala przeznaczenia zagroziła całemu Antaloorowi – i trwa aż do dziś. Gandohar użył swej nowej wiedzy, aby zdobyć kontrolę nad żywiołami i w ten sposób przejąć kontrolę nad całym poznanym światem.

Mroczny Lord wiedział, że musi otrzymać dostęp do mocy czterech, aby w ogóle mieć szansę na stanie się Bogiem. Udało mu się zakłócić równowagę między żywiołami, a to dzięki przebiegle wymyślonym planom i zdradzieckim intrygom. W momencie, gdy Bóg Ognia został zniszczony, bramy siły otworzyły się na kolejny żywioł – od tego też momentu ciemna magia rozciąga swe złowieszcze cienie nad całym Antaloorem. Gandohar skorzystał z tej wyjątkowej okazji, zaistniałej dzięki pojawieniu się nowego żywiołu nieposiadającego przywódcy. Rozpoczął swoją mroczną podróż poprzez skorzystanie z siły tkwiącej w ciele Kiry, potomkini Sierot. Sądził, że to pozwoli mu na osiągnięcie pełnej kontroli nad ciemną magią oraz uczyni kolejną boską istotą. Lecz ludzkie ciało Kiry – pomimo jej pochodzenia – nie mogło długo wytrzymać ogromnego obciążenia tej procedury. Z tego powodu, gdy Antaloor został zmuszony do posłuszeństwa, Gandohar zasiadł w swojej twierdzy w Vahkmaar i obmyślał złowieszczy plan, który da mu władzę nad jedną z najbardziej olśniewających postaci na ziemi. Jednak zwolennicy dobra również podjęli wysiłek, próbując przeciągnąć równowagę sił na swoją korzyść. Tak więc ponownie zaczęła się bitwa o Antaloor...

Źródło: twoworlds2.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...