The Thieves Den

3 minuty czytania

Otrzymujemy wiadomość o odnalezieniu miejsca pochówku kapitana Dugala, dowódcy sławnej „Czarnej Bandery”. Musimy udać się do Zatoczki Dunbarrow, która znajduje się na południu, w bliskim sąsiedztwie miasta Anvil. Przybywając na miejsce okazuje się, iż musimy wejść do wody i przepłynąć kilka metrów aż do drewnianych drzwi do jaskini, rozciągającej się tuż pod zamkiem.

oblivion, knights of the nine, anvil, morrowid, cyrodiil, tamriel oblivion, knights of the nine, anvil, morrowid, cyrodiil, tamriel

Na tym poziomie jest pusto – jeśli nie liczyć beczek pełnych wielu różnych przedmiotów w postaci kilku ubrań, klepsydry, wazy czy żywności. Schodzimy jednak na sam dół i przechodzimy małym tunelem pośrodku, by dostać się lokacji oznaczonej jako Zatoczka Dunbarrow. Po przekroczeniu drzwi od razu otrzymujemy zadanie oczyszczenia tego miejsca z plagi szkieletów. Misja ta tym prostsza, iż każdy nieumarły został na mapie oznaczony zielonym wskaźnikiem. Problem może stanowić dostanie się do ostatniego z nich, lecz wystarczy poszukać przejścia na niższe poziomy (można się na nie dostać także bezpośrednio skacząc w dół do wody, ale łatwo się wtedy zgubić). Teraz naszym celem jest kajuta kapitana. Lepiej przygotować sobie pochodnię, gdyż w środku jest ciemno, a gdy dodać do tego atakujący nas szkielet pirata, to robi się nieco niewesoło. Śmierć ostatniego z nieumarłych oznacza, że to miejsce staje się tylko nasze. Możemy zacząć od poczytania dzienników poprzedniego właściciela kajuty, lecz później musimy udać się do Anvil po zakup „ulepszeń” do naszej Zatoczki Dunbarrow.

oblivion, knights of the nine, anvil, morrowid, cyrodiil, tamriel oblivion, knights of the nine, anvil, morrowid, cyrodiil, tamriel

Znacznik na mapie ogólnej nie jest w tym przypadku zbyt precyzyjny – lepiej udać się do dzielnicy Anvil położonej blisko nabrzeża, by następnie właśnie tam skierować swoje kroki. Clarabella to ostatni zacumowany tu statek (patrząc w stronę latarni). Wykup danego ulepszenia oznacza za razem udostępnienie danej opcji. Tak więc u pasera będziemy mogli sprzedawać kradzione przedmioty, spec od zamków pomoże nam podnieść umiejętności Zabezpieczenia itd. Dokładny opis ulepszeń znajduje się nieco niżej.

Oto cennik usług u Dahli:

Paser 1000 sz
Łuczarz 1000 sz
Remont kajuty 500 sz
Spec od zamków 1000 sz
Szpieg 1000 sz
Dostawca 1000 sz
oblivion, knights of the nine, anvil, morrowid, cyrodiil, tamriel

Zacznijmy od remontu kajuty. Wysupławszy te 500 sztuk złota otrzymujemy w zamian łóżko, kufer (a w nim Klucz przemytnika), lepsze oświetlenie, 5 wytrychów (na stole), plakat z poszukiwanym Szarym Lisem.

Dostawcę, w osobie Srebrnego Jaka, znajdziemy pod pokładem „Czarnej Bandery”. Uczy nas Retoryki (poziom Mistrz), handluje różnymi miksturami. Ponadto możemy u niego kupić wytrychy.

Kovan Kren to szpieg, zatem uczy nas umiejętności Skradanie się (poziom Mistrz). Ma na składzie trochę zaklęć, futrzane elementy uzbrojenia, jak też dwa magiczne przedmioty: Rękawice tropiciela [Premia: Celność 2pkt. na siebie, Wykrywanie życia 20st. na siebie – oba efekt stały] oraz Wyciszone buty [Premia: Skradanie się 2pkt. na siebie oraz Zabezpieczenia 2pkt. na siebie – obie efekt stały].

Łuczarzem okazuje się elfka imieniem Mellwin. Zgodnie z nazwą, sprzedaje strzały oraz żelazny łuk. Ma ponadto trochę zaklęć oraz uczy nas umiejętności Celność (poziom Mistrz).

Pasera znajdziemy udając się korytarzem w dół niedaleko wejścia (tam gdzie wcześniej był jeden z duchów). Khafiz ma 1500 sz, oferuje futrzane elementy zbroi, wytrychy, pomarańczę oraz książkę „Poddani Szarego Lisa”. Ponadto uczy nas umiejętności Handel (poziom Ekspert).

Poczciwie wyglądający Tahm Blackwell okazuje się specem od zamków. Znajdziemy go po prawej stronie od wejścia. Ma 100 sz, na sprzedaż jedną miksturę (Silny eliksir powiększenia: Premia Zabezpieczenia 30 pkt. przez 5 sek na siebie) oraz Przewodnik po Anvil. Możemy u niego zaopatrzyć się także w zaklęcia (dotyczące otwierania zamków, jak i te ogólnie związane z Zabezpieczeniami oraz Skradaniem się). Tahm jest ponadto nauczycielem Zabezpieczeń (poziom Ekspert).

Po naszej kryjówce ponadto kręcą się inni piraci, których zwabiła sława naszej drużyny. Są to: Zedrick Zielony, Nikczemny John Hoff oraz Yinz'r.

Wysyłając piratów na wyprawę łupieżczą musimy czekać tydzień na ich powrót. Zysk z takiej akcji znajdziemy w kufrze znajdującym się w naszej kajucie kapitana. Przychody zależą od naszego poziomu (100 sz mnożone przez poziom postaci), ale nie więcej niż 2000 sz.

Komentarze

0
·
Jest do tego moda jakieś pirackie wdzianko?

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...