Wizard's Tower

2 minuty czytania

Kolejny mod, który otrzymamy na płycie z KotN, to Wizard's Tower. Dodaje on do świata gry naprawdę ładną, a co najważniejsze, niezwykle użyteczną i dobrze wyposażoną wieżę o nazwie Iglica Mroźnych Szczytów. Akt własności otrzymujemy już na początku gry, więc czas wybrać się na małe zwiedzanie. Wpierw musimy udać się w Góry Jerall, na wschód od Brumy. Lokacja będzie zaznaczona na naszej mapie.

oblivion, knights of the nine, anvil, morrowid, cyrodiil, tamriel oblivion, knights of the nine, anvil, morrowid, cyrodiil, tamriel

Po lewej stronie przy wejściu, na lodowej dłoni spoczywać będzie dziennik, który przybliży nam nieco historię wieży oraz losy jej budowniczego. Kliknięcie na dziennik pozwoli nam uzyskać kolejne wskazówki co do zadania. Musimy udać się do sklepu „Mistyczny Skład” w Dzielnicy Handlowej Cesarskiego Miasta, gdzie od niejakiej Aurelinwae zakupimy meble i pozostałe wyposażenie naszego nowego domu.

oblivion, knights of the nine, anvil, morrowid, cyrodiil, tamriel oblivion, knights of the nine, anvil, morrowid, cyrodiil, tamriel

Warunkiem ukończenia tego zadania jest wykup całości umeblowania. Polecam przy okazji nabyć Pudełko świec z magicznego łoju – przydadzą się nam do ołtarzy.

Wracamy do wieży obejrzeć jej nowy wystrój. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na małą biblioteczkę na lewo i prawo od wejścia. Niestety tytuły powtarzają się. Obok półek z książkami znajdziemy także stół z przydatnymi dla alchemika sprzętami.

oblivion, knights of the nine, anvil, morrowid, cyrodiil, tamriel

Zwróćmy także uwagę na dwa portale. Jeden przenosi nas do pokojów mieszkalnych, drugi zaś do obszernego i fantazyjnego skarbca. O nich jednak ciut później. Teraz dowiecie się po co kazałem wam kupić te świece. Otóż na podwyższeniu znajdziemy trzy ołtarze. Pierwszy służy do zaklinania przedmiotów, drugi do tworzenia zaklęć, zaś z pomocą trzeciego przywołamy sobie do pomocy atronacha. Nie ma on limitu czasowego i będzie nas wspierać aż do śmierci. Do ich stworzenia będziemy potrzebowali:

Atronach Burz 3 sole pustki
Atronach Mrozu 3 sole mrozu
Atronach Ognia 3 sole ogniste

Możemy im wydawać polecenia za pomocą specjalnego okienka dialogowego.

Wspominałem wcześniej o skarbcu. Przeniesie nas do niego portal po lewej stronie od wejścia. Znajdziemy w nim masę skrzyń do upychania skarbów – są one nazwane, dzięki czemu nic nie powinno zaginąć. Wszystkiego tak jakby pilnują… chochliki. Są niegroźne i dodają temu miejscu uroku ;)

Wieża ma też swój własny ogród. Znajdziemy w nim wszystkie rodzaje roślin w Cyrodiil, jak też i te, które rzekomo nie rosną nigdzie poza Oblivionem.

oblivion, knights of the nine, anvil, morrowid, cyrodiil, tamriel oblivion, knights of the nine, anvil, morrowid, cyrodiil, tamriel

Drugi portal obok wejścia przenosi nas do pokojów mieszkalnych. Znajdziemy w nim oczywiście łóżko, stolik i regał z książkami. Drzwi nieopodal doprowadzą nas na obszerny taras, na którym znajdują się portale do wszystkich oddziałów Gildii Magów w grze. Niestety, portale działają tylko w jedną stronę.

oblivion, knights of the nine, anvil, morrowid, cyrodiil, tamriel

Ten w pokojach mieszkalnych przenosi nas na samą górę, gdzie możemy jedynie popatrzeć sobie na całą konstrukcję.

To już koniec naszej wycieczki. Zapraszamy ponownie i przypominam, by ciepło się ubrać oraz koniecznie pamiętać o czapce i szaliku – na dworze na pewno wieje.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...