Mass Effect: Andromeda

Dla nikogo nie pozostaje tajemnicą, że ostatnia odsłona serii "Mass Effect" okazała się produkcją niekoniecznie udaną, jednak duet EA – BioWare wydało sporo łatek, dzięki którym gra wygląda i działa znacznie lepiej. To jednak wcale nie oznacza, że doczekamy się kolejnych DLC.

mass effect andromeda

Bardzo przeciętne oceny oceny prasowe oraz równie niepochlebne opinie to coś, czego nie sposób przeoczyć. Co prawda sprzedaż mogła okazać się satysfakcjonująca, ale należy docenić fakt, że ktoś jednak patrzy na coś więcej niż słupki zysku. Drzemiący w grze potencjał pozostanie jednak niewykorzystany, bowiem jak donosi serwis Kotaku, powołujący się na wiarygodne źródła powiązane z develeoperem, nie mamy co liczyć na fabularne DLC do pierwszej odsłony przygód Ryderów.

Komiksy
Kaznodzieja

Wznowienie "Kaznodziei" było wyczekiwane od dłuższego czasu. Komiks, który wydawano w latach 1995-2000, stał się kultowy. Powstał nawet serial na jego podstawie, póki co składający się z dwóch sezonów. Sukcesu można było dopatrywać się m.in. w budzeniu kontrowersji przez twórców – Gartha Ennisa (scenarzysty) i Steve'a Dillona (ilustratora). Ze względu na wyczerpanie nakładu w Polsce posiadacze egzemplarzy serii starali się sprzedawać je po wysokich cenach, ale nadszedł tego koniec. Nowe wydanie już ruszyło – na razie ukazał się pierwszy z sześciu tomów, zawierający dwanaście rozdziałów historii.

Album zabiera nas w podróż po Ameryce w celu znalezienia Boga, unikającego odpowiedzialności za to, co dzieje się na świecie. Jej inicjatorem jest tytułowy kaznodzieja, Jesse Custer. Mężczyzna otrzymał niezwykły dar – moc dorównującą boskiej, dzięki której potrafi wydawać polecenia nie do odrzucenia przez ich adresatów. W wyprawie towarzyszy mu irlandzki wampir Cassidy i ukochana Tulip.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

10 lipca do sprzedaży trafi trzeci tom historycznej trylogii "Odrodzone Królestwo" – "Płomienna korona" Elżbiety Cherezińskiej. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Książę Władysław powrócił z banicji i Kraków otworzył przed nim swe bramy. Ale Królestwo wciąż jest podzielone, w Starszej Polsce władają książęta Głogowa, w Czechach trwają zawirowania tronowe, a na północy Krzyżacy zaczynają swą grę o Pomorze. Grę, która rozpętała gdańskie piekło.

Płomienna korona

Władysław znów musi walczyć z wrogami, którzy naciskają na niego ze zbyt wielu stron. Pokonać potężnego biskupa Muskatę, co zbuntował Małą Polskę przeciw prawowitemu władcy. I nagle, dzięki uporowi Małego Księcia, wszystkie pasma porażek zaczynają zamieniać się w drogi wiodące do celu – Odrodzonego Królestwa. Czy siła Władysława płynie tylko z jego charakteru, czy też dodaje mu jej miecz króla banity? Miecz, którego niezwykła historia wpleciona jest w dzieje Polski.

Komiksy

Lone Sloane – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
Lone Sloane

Czasem trafiają się tytuły, przy których już po chwili czujemy, że obcujemy z czymś niezwykłym. Dokładnie takie uczucie towarzyszyło mi podczas lektury pierwszych stron "Lone Sloane'a". Później już tylko utwierdzałem się w przekonaniu, że początkowe wrażenie było trafne.

Krótkie scharakteryzowanie albumu jest zadaniem bardzo wymagającym, a jednocześnie całkiem prostym. Konstrukcja świata, miejsca nad podziw tajemniczego i intrygującego jest tym pierwszym, a przedstawienie zarysu fabuły drugim. Na szczęście określenie "futurystyczna opowieść o przygodach awanturniczego kosmicznego pirata" nie w pełni oddaje charakter tworu, z którym mamy do czynienia.

To zresztą nie pierwszy kontakt polskiego czytelnika z piratem Lone Sloane'm, bowiem Egmont w ramach kolekcji "Mistrzowie Komiksu" już w zeszłym roku opublikował "Salambo" Philippe'a Druilleta, natomiast teraz nadszedł czas na kontynuację. Znajdziemy w niej sześć krótkich opowiadań oraz dwa znacząco obszerniejsze. Każde z nich cechuje się fantastycznymi ilustracjami.

Pathfinder: Kingmaker

Panie i panowie, tworzy nam się nowa świecka tradycja. Jeżeli produkowana gra jest określana mianem "izometrycznej" albo "staro-szkolnej", istnieje 90% szans, że za przygrywające w tle muzykę będzie odpowiadał Inon Zur. W najnowszej aktualizacji dotyczącej "Pathfinder: Kingmaker" kompozytor ukazuje nam kulisy swojej pracy, opowiadając o intencjach przyświecających mu w tworzeniu muzyki i użytych w tym celu instrumentach.

pathfinder: kingmaker,inon zur,owlcat games,soundtrack
Assassin's Creed: Ostatni potomkowie

Informacja prasowa

Assassin’s Creed Last Descendants – Ostatni potomkowie

Już 5 lipca do księgarń trafi drugi tom trylogii Matthew J. Kirby’ego „Ostatni potomkowie” ze znanej i lubianej serii Assasin’s Creed. W poprzedniej części czytelnicy mogli poznać Owena, który niespodziewanie trafił w sam środek rozgrywki między asasynami a templariuszami.

Tom drugi zatytułowany „Grobowiec chana” przynosi nowe niezwykłe przygody Owena i jego przyjaciół – dokonali oni rzeczy niezwykłej, ale ostatecznie ponieśli porażkę. Kiedy odkryli, gdzie znajduje się pierwszy fragment starożytnego artefaktu – legendarnego Trójzębu Edenu – wydawało się, że mają go w garści. Poszukiwali go również członkowie Bractwa Asasynów i Zakonu Templariuszy, okazało się jednak, że ich wszystkich ubiegł jeszcze ktoś inny. Nić porozumienia między nastolatkami zaczęła się rwać – Owen wraz z przyjacielem Javierem wzięli stronę asasynów, pozostali zaś sprzymierzyli się z templariuszami. Lecz koniec to dopiero początek! Do odszukania wciąż pozostały dwa fragmenty artefaktu i obie grupy zrobią teraz wszystko, by nie powtórzyć swoich błędów. Podobno wnuk Czyngis-chana, Möngke-chan, został pochowany z jednym z fragmentów Trójzębu Edenu. Lecz jego grobowca jak dotąd nie odnaleziono...

Książka już w przedsprzedaży.

Komiksy

"Jessica Jones: Alias, tom 3" trafi do sprzedaży 7 lipca. Album ukaże się nakładem wydawnictwa Mucha Comics. Jeśli zastanawiacie się, czy warto sięgać po tę serię, zajrzyjcie do naszej recenzji pierwszej części. W rozszerzeniu newsa znajdziecie ilustracje i okładki zeszytów z komiksu.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii ALIAS #16-21.

Jessica Jones: Alias – tom 3

„Mattie Franklin. Trudno uwierzyć, że to superbohaterka... W najgorsze dni nie wyglądałam tak źle jak ona”.

Pathfinder: Kingmaker

Kilka informacji o Pathfinder: Kingmaker

Dodał: , · Komentarzy: 6

Jak na razie najlepszą informacją o "Pathfinder: Kingmaker" jest zwerbowanie przez rosyjskie studio Owlcat Games Chrisa Avellona, człowieka znanego ze swojego wkładu w takie tytuły jak: "Planescape: Torment", "Fallout 2", "Neverwinter Nights 2", "Alpha Protocol", "Fallout: New Vegas", "Torment: Tides of Numa-Numa" i wielu innych produkcji. Jednak wraz ze wzrostem funduszy na koncie studia pojawiają się pierwsze informacje o nowej grze i muszę przyznać, wyglądają one ciekawie.

pathfinder: kingmaker
Komiksy
Requiem Króla Róż #2

Jeśli po drugich tomach serii spodziewacie się przynajmniej trochę wyższego poziomu, rozkręcenia akcji i rozwinięcia historii, to Aya Kanno w "Requiem Króla Róż" tak właśnie czyni. Wcześniej jednak krótko przypomina dotychczasowe wydarzenia na stronie zatytułowanej "Bohaterowie i ich dzieje", co z pewnością przyda się czytelnikom, którzy usiądą do lektury kolejnej odsłony cyklu po jakiejś przerwie.

Pierwsza część zakończyła się urwaniem akcji w szczytowym momencie, zostawiając czytelnika z pytaniem, czy jednej z ważnych postaci uda się przeżyć. Bez ociągań dostajemy kontynuację tej historii, dowiadując się, jaki los czeka bohaterów i śledząc zaogniający się konflikt między rodem Yorków a Lancasterami. Aya Kanno szybko rozstawia pionki na szachownicy i dąży do przynajmniej tymczasowego rozwiązania sprawy – krwawego i pełnego przemocy.

Ujawnia się tu niewielka słabość "Requiem Króla Róż" – ustawianie postaci w odpowiednich miejscach i zwroty w bitwach (przewagę ma jedna strona... i już nie) są odrobinę naciągane. Dlatego lepiej głębiej nad tym nie rozmyślać. Już w poprzedniej recenzji wspominałem, że król Henryk wymyka się bez problemów, a z uwagi na to, że jest bogobojną, naiwną i uległą osobą oraz władcą, raczej powinien być cały czas pod eskortą. Być może można byłoby to wyjaśnić (np. jego sprytem?), ale autorka wolała skupić się na innych aspektach.

Wczytywanie...