dziki_lad

Najczęściej ściągane gry na PC w 2008 r. – Fallout 3 w pierwszej dziesiątce

2 minuty czytania

Wiadomym jest, że grudzień i styczeń to miesiące, w których rządzą przeróżne zestawienia, podsumowania czy bilansy, obrazujące nam rzeczywistość i fakty ostatniego roku. Poważne i te z przymrużeniem oka, często zabawne lub smutne, lecz zazwyczaj niebywale interesujące. Trudno jednak dopasować ranking, jakim uraczył nas serwis TorrentFreak. Autorzy tejże strony podjęli się zrobienia i opublikowania niecodziennej listy "Najczęściej piraconych gier 2008 roku". Wyniki są co najmniej zaskakujące.

Jak się okazuje najbardziej po kieszeniach dostała firma, słynąca z mocno absurdalnych zabezpieczeń i programów anty-pirackich, Electronic Arts. Środki uspokajające pod choinką z pewnością przydadzą się Willowi Wrightowi, którego to dwie produkcje (Spore i The Sims 2) dzielą niezaprzeczalną palmę pierwszeństwa. Jak widać próba ostrej walki z tą plagą rynku gier na komputery osobiste i straszenie pozwami sądowymi, były przysłowiową płachtą na byka dla piratów i swoistym wyzwaniem. Dodatkowo warto dodać, iż mocno nadwyrężyły one zaufanie i cierpliwość graczy, którzy legalnie nabyli powyższe tytuły. Czyżby bardziej opłacalnym wyjściem było pójście na rękę uczciwym kupcom, niż traktowanie wszystkich jako oszustów ?

Oczywiście, w pierwszej dziesiątce znalazła się jedna gra z gatunku najbliższego naszemu sercu (inaczej przecież o całym rankingu byśmy nie wspominali ;) ) i zarazem najbardziej kontrowersyjna produkcja ostatnich lat – Fallout 3. Póki co 'wywalczyła' pozycję numer osiem, ale warto zaznaczyć, że premiera tytułu odbyła się zaledwie miesiąc temu i w takim tempie śmiało może liczyć na mało chlubne miejsce podium.

Pełna lista przedstawia się następująco:

  • 1. Spore – 1,700,000 nielegalnych ściągnięć.
  • 2. The Sims 2 – 1,150,000
  • 3. Assassins Creed – 1,070,000
  • 4. Crysis – 940,000
  • 5. Command & Conquer 3 – 860,000
  • 6. Call of Duty 4 – 830,000
  • 7. GTA San Andreas – 740,000
  • 8. Fallout 3 – 645,000
  • 9. Far Cry 2 – 585,000
  • 10. Pro Evolution Soccer 2009 – 470,000

Komentarze

0
·
Niestety oszustów jest pełno i nikt ich nie karze
Ale dziwi mnie, że tak wysoko jest Spore i Command & Conquer 3
0
·
No dobra, C&C jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale taka przewaga Spore jest dla mnie dziwna. Aż taka fajna ta gra jest? ;p
0
·
Ściągnij to się dowiesz xD
0
·
Spore było nieźle reklamowane i pewnie każdy chciał się dowiedzieć co to jest, bez wydawania krocia na oryginał
0
·
Pół miesiąca i do 10 dołączy GTA 4
0
·
No, ambitnie, nie ma co. Ale trzeba przyznać, że kusi, no nie? Ceny niektórych pozycji są wprost zaporowe, a nawet nie ma się pewności, czy naprawdę jest sens kupować. No i zestawienie nie pokazuje (bo nie może), ilu spośród tych, co ściągnęli pirata, zdecydowała się dzięki niemu na kupno oryginału?
0
·
Podejrzewam, że mniej niż 1%. No chyba, że mają jakieś problemy z zabezpieczeniami i nie wiedzą jak ich obejść to może wtedy się skuszą, ale straty dla twórców są kolosalne
0
·
Spore było takim "zrobieniem na złość" wydawcom, którzy wprowadzili straszliwe zabezpieczenia. Chcieli powiedzieć: "o, nic nam nie możecie zrobić! i tak możemy se ściongać co chcemy!". I im się udało. Spore na pierwszym miejscu.

(A jak na razie te zabezpieczenia szkodzą tylko nam, nie piratom... Śmiejom się z nas. )
0
·
Mario ?

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...