Najważniejsi NPC

4 minuty czytania

Przemierzając bezkresne pustkowia okolic Waszyngtonu natkniemy się na wiele ciekawych osobistości. Każda z tych postaci posiada własną osobowość i żyje własnym życiem. W niniejszym artykule postaram się opisać najważniejszych NPCów, jakich będziemy mięli okazję spotkać wędrując w świecie Fallouta.

Amata

Amata

Amata jest najlepszą przyjaciółką od czasów dzieciństwa naszego głównego bohatera oraz córką Nadzorcy krypty 101. W grze spotykamy ją po raz pierwszy na naszych dziesiątych urodzinach. Amata jest dręczona przez gang Tunelowych Węży, którymi dowodzi Butch. To ona informuje nas o zniknięciu naszego ojca z krypty i śmierci Jonasa, a także pomaga w naszej ucieczce. Jej nastawienie do nas będzie zależeć od tego, czy pozostawimy przy życiu jej ojca.

James (nasz ojciec)

James

James jest ojcem głównego bohatera i towarzyszy nam już od samych narodzin. W krypcie 101 pełni rolę doktora i naukowca. Jego postać jest ściśle powiązana z głównym wątkiem fabularnym gry. Większość zadań, jakie w nim otrzymamy będzie dotyczyć James’a oraz jego tajemniczego projektu.

John Henry Eden

John Henry Eden

John Henry Eden jest prezydentem-elektem oraz liderem Enklawy. Jego przemówienia możemy usłyszeć w Radiu Enklawa, gdzie głosi swoje patriotyczne plany odbudowy kraju. Cała postać prezydenta jest niezwykle tajemnicza, a jego prawdziwe wcielenie znają tylko członkowie jego ugrupowania.

Lucas Simms

Lucas Simms

Lucas Simms jest pierwszą osobą, jaką spotykamy w Megatonie. W tutejszym mieście pełni rolę szeryfa, który dba o porządek w najbliższej okolicy. Simms poprosi nas o pomoc w rozbrojeniu ładunku atomowego, który stanowi poważne zagrożenie dla jego miasta.

Three Dog

Three Dog

Three Dog jest DJ-em, który prowadzi audycje w Radiu Galaxy. Serwuje kultowe kawałki z lat 30-tych i 40-tych, takie jak „Maybe”, czy „I Don’t Want to Set the World on Fire”, a także nadaje wiadomości. Three Dog zachęca słuchaczy do „Dobrej Walki”, a także pochwala działalność Bractwa Stali. Na łamach swojej anteny informuje również słuchaczy o bieżących postępach naszego głównego bohatera. W zależności od naszej karmy wyraża się o nas pochlebnie, lub negatywnie.

Nadzorca krypty 101

Nadzorca

Nadzorca krypty 101, znany jako Alphonse Almodovar, jest wdowcem i ojcem naszej przyjaciółki Amaty. Uważa, że schron powinien być wieczne zamknięty, a jego mieszkańcy nie mają prawa poznać zdewastowanego nuklearną wojną świata zewnętrznego. Po ucieczce naszego ojca podejrzewa nas o współpracę z Jamesem i wysyła swoje straże w pogoni za nami. Przed opuszczeniem krypty będziemy mogli go zabić, lub zostawić przy życiu.

Abraham Washington

Abraham Washington

Abraham Washington jest właścicielem i kustoszem muzeum historii Stanów Zjednoczonych, które znajduję się na środkowym pokładzie w Rivet City. Kolekcjonuje zabytki i dokumenty związane z przeszłością Ameryki. Abraham poprosi cię o przyniesienie dokumentu Deklaracji Niepodległości z Archiwów Narodowych. Można się od niego dowiedzieć wielu ciekawostek związanych z historią Stanów Zjednoczonych.

Allistair Tenpenny

Allistair Tenpenny

Allistair Tenpenny jest brytyjskim przedsiębiorcą, który przybył do Waszyngtonu w poszukiwaniu pieniędzy. Jest właścicielem Wieży Tenpenny, ulokowanej na południowy zachód od Megatony. Jednym z ludzi na jego usługach jest Mr Burke, który zleci nam zadanie zdetonowania bomby atomowej.

Harold

Harold

Harold jest dobrze znanym z poprzednich części Ghoulem. Tym razem spotkamy go w oazie na zachodnim wybrzeżu w postaci drzewa. Poprosi cię o skrócenie własnego cierpienia i dokonanie jego egzekucji.

Jonas

Jonas

Jonas jest asystentem twojego ojca w krypcie 101. To on na naszych dziesiątych urodzinach wręcza nam naszą pierwszą broń – wiatrówkę. Niestety ginie podczas ucieczki James’a.

Pinkerton

Pinkerton

Pinkerton jest starym i tajemniczym mieszkańcem Rivet City. Żyje w odosobnieniu na terenie odłamanego dziobu tego miasta. Jest uważany za jednego z założycieli osady. Aby go odnaleźć musimy przejść ciężką przeprawę walcząc z błotniakami i zmagać się z pułapkami zastawionymi przez doktora.

Doktor Madison Li

Doktor Madison Li

Madison Li jest naukowcem prowadzącym eksperymenty w Rivet City wraz z Janice Kaplinski i Anną Holt. Jest także bliską przyjaciółką i byłą współpracowniczką naszego ojca z czasów, gdy pracowali razem nad tajemniczym projektem.

Colin Moriarty

Colin Moriarty

Colin Moriarty jest właścicielem salonu w Megatonie i miejscowym przywódcą przestępców. Posiada cenne informacje odnośnie naszego ojca, jednak nie będzie chciał ich nam łatwo wyjawić.

Starszy Owyn Lyons

Starszy Owyn Lyons

Starszy Lyons jest idealistycznym liderem Bractwa Stali oraz ojcem Sary Lyons – najważniejszej paladynki ugrupowania. Kiedy zdobędziesz dostęp do Cytadeli, starzec udzieli ci zgody na trening posługiwania się Pancerzem Wspomaganym.

Moira Brown

Moira Brown

Moira jest ekscentryczną mieszkanką Megatony i właścicielką jednego z miejscowych sklepów. Poprosi nas o pomoc w badaniach, które mają jej umożliwić napisanie „Przewodnika po Pustkowiach”. Dostaniemy od niej całą masę ciekawych zadań pobocznych.

Komentarze

0
·
Harold nie jest ghulem. Ghule powstają na wskutek promieniowania, a on powstał na skutek kontaktu z Wirusem Wymuszonej Ewolucji (FEV). Nawet sami twórcy pierwszych dwóch części przyznają, że Harold jest jedyny w swoim rodzaju.

PS- Nawet nie przypomina ghula (w pierwszych częściach też)
0
·
Mam jedną malutką uwagę ,co do wypowiedzi mojego poprzednika :

Spójrz na jego twarz . Skóra już mu chyba dawno zeszła,więc bez skóry wygląda całkiem podobnie do ghula . :3
0
·
Może żeczywiście troczę przesadziłem mówiąc, że nie przypomina ghula. Chodziło mi o to, że klasyczny wygląd ghula to raczej mięso i wystające rzyły, a on jest raczej poobklejany mazią FEV. Mimo to żeczywiście przesadziłem twierdząc, że w ogóle nie przypomina ghula, co jednak nie zmienia faktu, że nim nie jest.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...