bitwa_blizniakow

Dark Messiah of Might & Magic

30 minut czytania

Prolog

Wraz ze swym mistrzem Phenrigiem udasz się do ruin, gdzie ukryty jest Kryształ Shantiri. Idź prosto, aż natrafisz po swej lewej na pomieszczenie z oświetlonym ołtarzem. Na nim to znajduje się Pajęczy Klucz. Otwórz nim pobliskie drzwi. Za nimi znajduje się dźwignia podnosząca kraty. Skorzystaj z niej i szybko pobiegnij w stronę okratowania. Twój mistrz zwróci uwagę na belkę podporową. Kopnij ją, a konstrukcja się zawali i uzyskasz dostęp do zwisającego łańcucha. Wespnij się na nim na wyższą kondygnację. Przy ognisku skręć w prawo. Znajduje się tam kilka pak. Podnieś je lub kopnij, by utorować sobie przejście. Następnie ukucnij i wkrocz w niski tunel. Jeżeli uznasz, że jest zbyt ciemno, skorzystaj ze zdolności Widzenie w Ciemnościach pozwalającej rozjaśnić mroki krypty.

Dark Messiah of Might and MagicDark Messiah of Might and MagicDark Messiah of Might and Magic
dark messiah, solucja

W kolejnej komnacie wskocz na pobliski kamienny blok i przeczołgaj się przez kwadratową wyrwę. Trafisz do korytarza, na którego końcu znajduje się skrzynia zawierająca Krótki Miecz. Następnie przy pomocy ostrza przetnij linę utrzymującą zawieszony u stropu sarkofag. Dzięki jego ogromnej masie przebicia odblokujesz przejście do sąsiedniego pomieszczenia. Znajduje się tam Zombie stojący przy krawędzi. Kopnij go, a wpadnie w przepaść. Wskocz tam za nim i rozpraw się z nieumarłym. Zapamiętaj, że leżący umarlak wcale nie jest pokonany. Dopiero gdy ujrzysz jasne iskry, możesz uznać się za zwycięzcę. Po rozgromieniu oponenta ze sterty kości wyłoni się następny.

Dark Messiah of Might and Magic

Za okratowaniem napotkasz kolejnych przeciwników. Tym razem to Czarna Straż – najemni wojownicy służący nekromantom. W przeciwieństwie do nieumarłych, ludzie współpracują ze sobą i korzystają z interaktywnego otoczenia, dlatego warto wykańczać ich pojedynczo. Z drugiej strony są ograniczani przez swoją cielesność, więc nabijanie na wszelakie szpikulce czy wrzucanie w ogień jest wysoce zalecane, by się ich szybko pozbyć. Odgłosy umierającego najemnika zwrócą uwagę jego kompanów, więc miej się na baczności.

Gdy już się nieco wprawisz w wojaczce, przejdź do kolejnej komnaty. Otrzymasz za to 1 PU [punkt umiejętności]. Zanim skorzystasz ze zwisającego łańcucha, wiedz, że skrzynie z wypalonym znakiem smoka zawierają różnego rodzaju racje żywnościowe, każdorazowo przywracające 2 PZ [punkt zdrowia], lub mikstury. Na górze przejdź przez kolejne drzwi z emblematem pająka. Przed tobą legendarny Kryształ Shantiri.

Dark Messiah of Might and MagicDark Messiah of Might and MagicDark Messiah of Might and Magic

Powróciwszy do swojej rezydencji, Phenrig zleci ci misję – podróż do Stonehelm, gdzie mieszka czarownik Menelag, jego dobry znajomy. Twoim zadaniem będzie zawiezienie mu ledwie co odnalezionego kamienia, będący kluczem do odnalezienia Cienistego Czerepu. Wspaniałomyślny mistrz nie wyśle cię w tak niebezpieczną eskapadę samotnie. Twoją towarzyszką będzie egzotyczna Xana, która wniknie do twej podświadomości, stając się częścią ciebie.

dark messiah, solucja
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
»

Komentarze

0
·
Ciekaw jestem co się stanie pod koniec gry jeśli pozostawimy Leanne u Pająka, lub gdy sami własnoręcznie ją zabijemy, a jest taka możliwość gdy uratujemy ją od pająka i jesteśmy przy portalu powrotnym ze świata nekromantów
0
·
Sprawdziłem . Arantir ożywi ją tak jak bohatera z tym że ona zamiast w półdemona zamieniła się całkowicie w licza .

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...