Dark Messiah of Might & Magic

30 minut czytania

Rozdział 4
Przez Morze Krwi

Dark Messiah of Might and MagicDark Messiah of Might and MagicDark Messiah of Might and Magic

Z koszmaru przebudzisz się w portowym kanale. Nieco dalej przebywa Leanna. Poinformuje cię, że okręt, którym mieliście wypłynąć, został przejęty przez popleczników Arantira. Twoim zadaniem jest przedostanie się na pokład i przejęcie kontroli nad statkiem, byście mogli wybrać się w podróż. Przejdź do doku i rozpraw się po cichu z pojedynczym gwardzistą. Najlepiej strąć go od razu do wody. W pobliżu leży Kij Odbicia. Bezpośrednie wejście na pokład nie wchodzi w grę, gdyż przeciwnicy od razu cię spostrzegą i skorzystają z balist, które w mgnieniu oka pozbawią cię życia. Dlatego też wskocz do wody po lewej stronie mola i podpłyń prosto do platformy, gdzie znajduje się żuraw. Następnie użyj kołowrotka i umieść kładkę dźwigu przy okienku strzelniczym okrętu.

dark messiah, solucja

Strażnika patrolującego niższy poziom możesz zmiażdżyć zawieszoną skrzynią. Wystarczy tylko przerwać linę. Następnie zejdź na dół i kopnij drewniane deski, by przejść do kolejnego pomieszczenia, gdzie na piętrze rozmawiają dwaj najemnicy. Jeden z nich ma u pasa Zwyczajny Klucz. Użyj go poziom niżej na drzwiach. Znajdziesz tam Pierścień Magicznej Świetności i trochę jedzenia. W sąsiedniej lokacji rozpoczniesz swoją pierwszą walkę z dwoma Nekromantami. Po walce nie zapomnij zająć się skrzyniami z zaopatrzeniem!

Przejdź do miejsca obok i tam skorzystaj z drzwi. Tak trafisz do hali z klatkami i uwięzionymi w nich stworzeniami. Znajduje się też tam dość pokaźna grupka Czarnej Straży oraz Nekromantów. Możesz rozegrać to na przynajmniej dwa sposoby. Pierwszy polega na otwarciu klatek za pomocą wajchy nieco dalej na lewo. Wtedy humanoidy zajmą się przeciwnikami, a po potyczce nie będą ci przeszkadzały, chyba że sam je zaatakujesz. Drugi jest nieco dłuższy. Zwróć na siebie uwagę, a następnie wycofaj się trochę, by zaalarmowani przeciwnicy zaczęli wchodzić po jedynej drabinie, chcąc cię dorwać. W trakcie ich wspinaczki możesz ich pojedynczo wykańczać, strzelając z łuku lub strącając z platformy kopniakami. Tak czy inaczej, nie powinieneś uronić ani kropli swej krwi. Jeden z magów posiada przy sobie Klucz. Na przeciwnym krańcu hali na podwyższeniu leży trochę jedzenia i Długi Miecz. Skorzystaj z klucza na pobliskich drzwiach i eksploruj dalej okręt.

Dark Messiah of Might and MagicDark Messiah of Might and MagicDark Messiah of Might and Magic

Zanim wespniesz się po drabinie, wskocz na skrzynię i wejdź na drewnianą półkę, gdzie ukryto Sztabę Płomiennego Złota oraz Pierścień Krzepy. Na górze po cichu wykończ patrolującego strażnika. Następnie idź w którąkolwiek stronę i zgładź pozostałych gwardzistów. Za oczyszczenie obszarów pod pokładem zyskasz 2 PU. Nie zapomnij zwiedzić ostatnich pomieszczeń i ograbić statku, zanim wyjdziesz na zewnątrz. Znajdziesz tam m.in. Szatę Czarodzieja, Elficki Łuk oraz Zardzewiały Klucz otwierający centralny magazyn ze zwojami przy miejscu, gdzie wchodziłeś na ten poziom. Potem wyjdź na pokład.

Na wprost znajduje się Miecz Ucznia. UWAŻAJ! Na statku wciąż pozostało czterech najemników i Nekromanta. Pozbądź się ich i opuść trap, a Leanna dołączy do ciebie i rozpocznie się obrona statku przed nadbiegającymi sługusami Arantira. Za wyzwolenie łodzi otrzymasz 2 PU. Do pomocy będziesz miał dziewczynę oraz jednego maga. Jeżeli czarownica zginie, zawalisz misję.

Dark Messiah of Might and MagicDark Messiah of Might and MagicDark Messiah of Might and Magic

Fale będą składały się wyłącznie ze zwykłych żołnierzy oraz łuczników. Tych pierwszych najlepiej strącać z mola kopniakami lub beczkami, a strzelców w zwykły sposób w zależności od preferowanego stylu walki. Takich fal będzie około sześciu. Za pokonanie wszystkich zyskasz 3 PU. Powróciwszy na statek, Leanna będzie miała ci coś ważnego do powiedzenia w kajucie z oprzyrządowaniem do podnoszenia kotwicy. Zanim jednak to zrobisz, wejdź po drabince na dziób statku. Wcześniej zamknięta klapa powinna być otwarta. Znajduje się tam Pierścień Feniksa.

Dołącz do młodej czarownicy. Wypowie ona kila ckliwych fraz, o czym nie omieszka wspomnieć ci Xana. Podnieś kotwicę i wypłyń na pełne morze. Podczas rejsu nawiedzi cię niepokojący sen, w którym to...

«
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
»

Komentarze

0
·
Ciekaw jestem co się stanie pod koniec gry jeśli pozostawimy Leanne u Pająka, lub gdy sami własnoręcznie ją zabijemy, a jest taka możliwość gdy uratujemy ją od pająka i jesteśmy przy portalu powrotnym ze świata nekromantów
0
·
Sprawdziłem . Arantir ożywi ją tak jak bohatera z tym że ona zamiast w półdemona zamieniła się całkowicie w licza .

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...