wow_malfurion

„Venetica” do nabycia w czasopiśmie Play

venetica, spells of gold, play pc

Już 23 września (czwartek) do kiosków i salonów prasowych w całej Polsce trafi najnowszy numer miesięcznika „Play”. Pomimo tego, że liczba nabywców z miesiąca na miesiąc systematycznie maleje (wedle ostatnich faktów tylko 43% sprzedanego nakładu, należy jednak nadmienić, że są to dane sprzed „rewolucji”), to redakcja nie zamierza znikać z rodzimego rynku czasopism. Wręcz przeciwnie, październikowy numer zapowiada się na mocny cios, przynajmniej z perspektywy miłośnika komputerowych gier fabularnych. Tylko czy samo nadawanie tonu wystarczy, aby zanęcić stałego czytelnika konkurencyjnego pisma?

W dziale „Rzut okiem” znajdziemy obszerną relację z targów Gamescom i wrażenia z pokazów takich gier jak „Might & Magic: Heroes VI”, „Arcania: Gothic IV”, „Diablo III”, „Wiedźmin 2”, „Guild Wars 2” czy „Dungeon Siege III”. Trzeba przyznać, że jest to bardzo zacne grono i tytuły, na które każdy czeka z niecierpliwością.

W numerze odnajdziemy również recenzję „Drakensang: the River of Time”, jeżeli z jakichś dziwnych powodów nie czujecie się dostatecznie przekonani, po przeczytaniu wnikliwego tekstu Thornia, czy warto wydać na ten tytuł swoje pieniądze. Nie obyło się też bez testu „King's Bounty: Nowe Światy” oraz apokaliptycznego „Darksiders”.

Przejdźmy teraz do clou tej informacji, czyli odpowiedzi na pytanie co znajdziemy na krążku DVD? Na pierwszy ogień rzuca się bardzo świeża „Venetica”. Osobiście tytuł mocno nie przypadł mi do gustu, aczkolwiek nietrudno znaleźć osoby, które zachwalały dzieło niemieckiej myśli growej. Lojalnie jednak ostrzegam, aby bez stosownego załatania produkcji do niej nawet nie podchodzić.

Jeżeli jednak wdzięki Scarlett również nie zrobią na Was wrażenia, warto rzucić okiem na „Spells of Gold”. Hybryda cRPG z grą ekonomiczną? Koncept nietuzinkowy i bardzo frapujący, szczególnie jeżeli ktoś lubi babrać się w handlu i ma gładką gadkę.

Czy warto? To oceńcie już sami.

darksiders, play pc Na DVD pełne wersje:
  • Venetica (polska wersja)
  • Chrome (polska wersja)
  • Spells of Gold (polska wersja)
Hity numeru:
  • Zapowiedzi: Arcania: Gothic 4 , Age of Empires Online, Diablo III, Dungeon Siege II, Wiedźmin II.
  • Temat numeru: FIFA 11 kontra PES 2011.
  • Recenzje: Drakensang: the River of Time, King's Bounty: Nowe Światy, Kane & Lynch 2: Dog Days, Darksiders.
  • Intro, Raport, Retro, Play2.

DVD, cena 12, 90 zł.

Komentarze

0
·
Play ostatnio pobija wszystkie inne czasopisma pod względem pełnych wersji. Sądzę, że kupie ze względu na Venetice.
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Raion dnia sobota, 18 września 2010, 21:58 napisał

Play ostatnio pobija wszystkie inne czasopisma pod względem pełnych wersji. Sądzę, że kupie ze względu na Venetice.


O tak. Zaczynają dołączać coraz to fajniejsze gierki - ostatnio P:T, teraz Venetica... Osobiście może kupię, ale gry nie będę instalował - po recenzja Tokarra mnie zdecydowanie do tego zniechęciła

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...