The Outer Worlds

Część cięć w The Outer Worlds wymusiły konsole

Dodał: , · Komentarzy: 3

Kolejny punkt zapalny w relacji posiadacze komputerów osobistych – gracze konsolowi, a może zwykłe pitolenie studia? Cóż, przedstawiciele Obsidian Entertainment uważają, że przynajmniej jedna z lokacji w grze “The Outer Worlds” została okrojona w wyniku ograniczeń sprzętowych konsol obecnej generacji.

the outer worlds

Chodzi o “Pioniera”, czyli niezależną stację kosmiczną, będącą jedną z ostatnich enklaw wolności w układzie zdominowanym przez korporacje, którą odwiedzamy w pierwszych godzinach zabawy. W grze stanowi ona raczej niewielki, zamknięty obszar – z kilkoma sklepami i aktywnością ograniczającą się do podjęcia kilku zadań. Tymczasem twórcy planowali, aby statek był olbrzymim trzypoziomowym molochem z ogromną ilością postaci niezależnych, co byłoby zgodne z duchem tego, co nakreśla nam gra.

Star Trek: Picard

“Star Trek: Picard” mocno podzielił widownię. Choć krytycy zazwyczaj wyrażali się bardzo ciepło o nowym serialu w tym legendarnym uniwersum, a wielu fanów z równym uznaniem wypowiedziało się na temat serii, to produkcja znalazła się pod obstrzałem niemałej liczby odbiorców. Przeważają w niej oddani, wieloletni pasjonaci “Star Treka”, którzy twierdzą, że “Picard” jest jakimś ponurym żartem i mocno żeruje na nostalgii. Pojawiają się argumenty, że wykorzystano ikonicznego bohatera sagi do stworzenia sztampowego serialu sci-fi, który nie posiada ani krzty optymistycznego ducha serii stworzonej przez Gene’a Roddenberry’ego.

jonathan frakes,picard

Czy ten i kilka innych zarzutów są słuszne – nie mnie oceniać. Jednak do krytyki postanowił odnieść się Jonathan Frakes, reżyser oraz aktor wcielający się w skórę innej kultowej postaci – Williama Rikera, prawej ręki Jean-Luca Picarda. Jest on zdania, że to całkowicie naturalne zachowanie, które zawsze pojawia się wraz z wprowadzeniem czegoś nowego do uniwersum. Na dowód tego przypomina o fali sceptycyzmu, z jaką spotkało się kultowe “Następne Pokolenie” zaraz po pilotażowym odcinku.

Game Exe

Aktualizacja działów na Game Exe

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miło mi poinformować, że nasze zasoby powiększyły się o trzy interesujące teksty. Courun kontynuuje swój cykl o Mrocznych Elfach i nakreślił historię K'yorl Odran, czyli drowki, która nie cofnie się przed niczym, aby sięgnąć po władzę. Mikeal postanowił przybliżyć nam niuanse Mocy Psionicznych w "UnderRail", natomiast Ravn podzielił się z nami swym autorskim opowiadaniem. Miłego czytania, więcej niebawem!

kyorl odran,dom oblodra
Inne

Kolejną kulturalną ofiarą koronawirusa okazały się legendarne targi Comic-Con. Organizatorzy wydarzenia, stanowiącego od lat centrum informacji na temat popkultury i będące mekką każdego fana klimatów fantastycznych, po raz pierwszy w swojej 50-letniej historii zostali zmuszeni do całkowitego odwołania wydarzenia. Impreza miała się odbyć w dniach 23-26 lipca w San Diego.

comic-con san diego

“Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych środków i choć robimy to z olbrzymim smutkiem, jesteśmy przekonani, że to właściwa decyzja. Z niecierpliwością czekamy na czas, kiedy wszyscy będziemy mogli się znowu spotkać i dzielić radość ze społecznością, którą bardzo kochamy” – skomentował David Glanzer, rzecznik targów.

Star Trek: Picard

Star Trek: Picard – recenzja serialu

Dodał: , · Komentarzy: 2
star trek: picard

Ku zaskoczeniu fanów serii muszę stwierdzić jedno – podczas przewijania napisów końcowych ostatniego odcinka z pełną stanowczością musiałem stwierdzić, że "Star Trek: Picard" cholernie mi się podobał i ogromnie się cieszę, że powstał. Jasne, nie jest to produkcja bez wad. Nonsensów, głupotek czy dróg na skróty wyliczyłbym tutaj naprawdę sporo. Jednak "Picard" ma naprawdę wiele szacunku do ducha sagi i wydarzeń, jakie miały miejsce w uniwersum. Widać, że dłubała w nim przynajmniej część osób, które darzą szczerą miłością "Następne Pokolenie", "Voyagera" czy nawet "Deep Space 9".

System Shock 3

Kolejne potencjalne bardzo złe wieści z frontu kontynuacji legendarnej serii “System Shock”. W połowie lutego dowiedzieliśmy się, że większość pracowników OtherSide Entertainment, która pracowała nad sequelem, została zwolniona – od reżysera, poprzez głównego artystę, a skończywszy na wiodącym programiście. Stawiało to pod sporym znakiem zapytania dalsze prace nad grą i z dużym prawdopodobieństwem wrzuciło projekt do zamrażarki.

system shock 3

Po prawie dwóch miesiącach od tego wydarzenia, Walter Somol, przedstawiciel studia do spraw marketingu i rozwoju biznesu, postanowił wypowiedzieć się o obecnej kondycji zespołu OtherSide. Problem w tym, że większość komunikatu skupia się na zupełnie innym projekcie studia – grze “Underworld Ascendant” – a o kontynuacji historii batalii ze zbuntowaną SI nie ma w ogóle mowy.

Seriale

Ech… To niestety będzie majówka zdecydowanie inna niż zwykle. Całkiem możliwe, że grubszy wyjazd czy radosne grillowanie w gronie mnóstwa znajomych w tym roku nie będzie wchodziło w ogóle w grę. No nic… Trzeba będzie się dostosować. Pomocną dłoń postanowił wyciągnąć Netflix.

kierunek: noc

Platforma zapowiedziała, że właśnie 1 maja na jej serwery trafi belgijski serial “Kierunek: Noc”, który inspirowany jest powieścią Jacka Dukaja – “Starość Aksolotla”. Pan Jacek, także z dobrze nam znanym Tomaszem Bagińskim, są producentami widowiska.

Wraz ze wspomnianą nowiną, w sieci zadebiutował krótki fragment produkcji.

Dragon Age: Powołanie
dragon age

Fani fantastyki są winni sporo podziękowań studiu BioWare. W ich portfolio znajduje się kilka najważniejszych gier w historii cRPG, które zostały rozszerzone o kilka książek. Choć te pozycje, które nawiązują bezpośrednio do fabuły znanej z monitora, mają mieszane opinie (przynajmniej ja je tak traktuje), tworzonym do nich prequelom warto poświęcić trochę uwagi. Przyjrzymy się więc wydanemu raz jeszcze, tym razem przez wydawnictwo Insignis, "Dragon Age: Powołanie" autorstwa Davida Gaidera.

"Na wojnie zwycięstwo. W pokoju czuwanie. W śmierci poświęcenie." – ta doktryna przez całe życie towarzyszy Szarym Strażnikom, gdy wypełniają swój starożytny obowiązek, czyli ochronę świata przed zakusami mrocznych pomiotów. Zgodnie z obyczajem, gdy skażenie, które przyjmują na siebie w ramach inicjacji zaczyna przejmować nad nimi władzę, udają się na Głębokie Ścieżki, by tam u boku krasnoludów szukać chwalebnej śmierci.

Filmy fantastyczne

Powrót Piratów z Karaibów?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Epidemia póki co nie odpuszcza nikomu. W związku z czym musimy stawiać czoła czoła rozmaitym wyrzeczeniom. Jedną z ofiar jest również Disney, który został zmuszony do przesunięcia premier niektórych swoich filmów (np. kontynuacja Doktora Strange'a), a inne mają zostać wrzucone prosto na Disney+ (np. "Artemis Fowl"). Nie oznacza to jednak zaprzestania produkcji i chodzą słuchy o powstaniu nowej części "Piratów z Karaibów".

piraci z karaibów
Dex

Dex – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0
dex

Czeski cyberpunk brzmi tyleż egzotycznie, co intrygująco. Nasi sąsiedzi zza południowej granicy dowodzą, że lata, gdy na produkcje rodem z Europy Środkowej można było patrzeć podejrzliwie i traktować je jako budżetowe odpowiedniki hitów z szeroko pojętego Zachodu, minęły bezpowrotnie. To właśnie często gry z tego doskonale znanego nam regionu potrafią bawić szpetnie, pozytywnie zaskoczyć czymś nieszablonowym i przyciągnąć do monitora na długie godziny, w przeciwieństwie do marek lansowanych przez wielkie amerykańskie korporacje.

No i choć "Dex" nie miał tak wielkich aspiracji, żeby zawojować rynek elektronicznej rozrywki i stanowić kamień milowy gatunku, to bawiłem się przy nim lepiej niż przy produkcjach, które próbowały za takie uchodzić.

Wczytywanie...