Hearthstone: Heroes of Warcraft

Studio Blizzard Entertainment zapowiedziało kolejny dodatek do gry "Hearthstone: Heroes of Warcraft". Rozszerzenie nosi tytuł "Przedwieczni Bogowie" ("Whispers of the Old Gods") i będzie dostępne na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Wraz z dodatkiem otrzymamy też nową treść. A czego możemy się spodziewać?

przedwieczni bogowie
Książki fantastyczne
okładka

W życiu chodzi podobno o to, by dostrzegać jedynie pozytywne aspekty. Tę definicję szczęścia doskonale podsumowuje opowieść o pewnym człowieku, który po stracie obu nóg cieszył się, że nigdy nie będą go bolały stopy. Jednak przy okazji tej recenzji skupimy się raczej na Jimie Raynorze i Tychusie Findlayu, czyli dwóch dawnych Niebiańskich Diabłach, którzy zdezerterowali i odnaleźli się w „wyzwalaniu” kredytów, które następnie szybko przepuszczają w podrzędnym barze ze striptizem. Czy to oznacza, że kolejna z powieści Christie Golden w świecie „Starcrafta” jest jedynie nudnym zapisem przygód dwóch pragnących wrażeń mięśniaków?

Czytaj dalej...

Lords of the Fallen 2

Gop wraca do CI Games

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak informuje szef firmy CI Games, Marek Tymiński, do studia dołączył właśnie Tomasz Gop, pracujący dawniej w zespole na stanowisku producenta wykonawczego gry "Lords of the Fallen". Warto zaznaczyć, że dawniej ścieżki Tymińskiego i Gopa rozeszły się z powodu odmiennych wizji na wspomniany tytuł.

gop
Diablo II

Jeżeli mówimy dziś "Diablo", to myślimy oczywiście o najnowszej odsłonie serii studia Blizzard Entertainment, czyli grze "Diablo III". Jednak dobrze wiedzieć, że mimo upływu wielu lat, firma nadal pamięta o swoim poprzednim dziecku. Oto "Diablo II" otrzymał dziś patch 1.14a.

diablo ii
Książki fantastyczne

Czerwony Rycerz – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Lubię gatunek fantasy i nie ukrywam, że najbardziej podoba mi się w mrocznym, dorosłym i brutalnym wydaniu. Pewnie nieraz was o tym informowałem przy okazji recenzji tego typu książek. "Czerwony Rycerz" zapowiadał się na powieść tej samej kategorii, dlatego od pierwszej zapowiedzi byłem nim zainteresowany. Podczas czytania miałem liczne skojarzenia z literaturą znanych mi pisarzy – Joego Abercrombiego i Glena Cooka. Wspólna cecha z drugim autorem trochę mnie zaskoczyła, nie spodziewałem się jej. Okazuje się jednak, że Miles Cameron jest fanem twórczości Cooka – poza tym w podziękowaniach wspomina też o Stevenie Eriksonie bądź J.R.R. Tolkienie. Znajomość dzieł tych panów (i nie tylko – pojawiają się również mniej popularne nazwiska, przynajmniej dla mnie) budzi podziw, ale także wątpliwości. Czy w "Czerwonym Rycerzu" zostało miejsce na oryginalne pomysły samego Camerona?

Czytaj dalej...

Inne

Za nami konferencja firmy CD Projekt, podczas której studio pokusiło się o pewne podsumowanie oraz snucie planów na przyszłość. Dowiedzieliśmy się ile egzemplarzy gier z serii "Wiedźmin" udało się sprzedać, jakie plany produkcyjne ma firma oraz co dalej stanie się z platformą GOG Galaxy.

cd projekt
Książki fantastyczne
ucieczka z raju

Poniżej prezentujemy zwycięzców w konkursie z "Krwią i stalą". Serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną wysłane pocztą na adresy wskazane w formularzu.

  • Czesław R. z Olkusza
  • Bogusława K. z Dąbrowy Górniczej
  • Natalia S. z Bytomia

Ale to nie koniec o konkursach, bo mamy już dla Was następny! Tym razem możecie wygrać nasz kolejny patronat, "Ucieczkę z raju" autorstwa Roberta J. Szmidta. Zadanie wyjątkowo proste, wystarczy tylko odpowiedzieć na trzy bajecznie proste pytania! Życzymy wszystkim powodzenia!

Fantastyka w kadrze

Czy ktoś jeszcze nie miał okazji obejrzeć "GW: Przebudzenie mocy"? Jak to możliwe, po jednej z największych akcji marketingowych tej dekady. Toż nie było nawet opakowania pomarańczy, na których nie naklejonoby postaci z sagi. Sam dałem się ponieść nostalgii i poszedłem na premierowy seans. A jak? Tego wymaga miłość do serii rozpoczęta w dzieciństwie. Jednak po seansie nie rozumiem, nad czym się tu zachwycać. Niestety, duch Gwiezdnych Wojen został utracony, a w zastępstwie pojawiła się disneyowska komedia.

filmy, cykl,  seriale, fantastyka w kadrze

Dlatego też zapraszam do ruszenia w nostalgiczną dzicz, gdzie wszystko wydaje się zamazane i nieostre, ale w pamięci kołata się, że jest dobre. Medivh zrecenzował "GW: Atak klonów", epizod może daleki od ideału, ale posiadający ten czar i zapadające w pamięć momenty.

Książki fantastyczne

Kopia ojca – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
kopia ojca, dick

Philip K. Dick był człowiekiem z problemami. Kilka nieudanych małżeństw, narkotykowe eksperymenty, szemrane towarzystwo, goszczące u niego w domu, czy wreszcie wątpliwa równowaga psychiczna – to wszystko raczej nie kreuje obrazu osoby, z którą chcielibyśmy przestawać. A jednak ponad 30 lat od jego śmierci rzesze fanów żałują, że nie dane im było choć przez chwilę porozmawiać z mistrzem fantastyki naukowej. Jest to spowodowane niesamowitą zdolnością Dicka do tworzenia fascynujących wszechświatów oraz jego niezliczonymi pomysłami, zbieranymi w wielowątkowe powieści. Co więcej, Amerykanin był niezwykle płodnym twórcą – stąd powstało aż pięć opasłych tomów z jego opowiadaniami. "Krótki, szczęśliwy żywot brązowego oksforda" nie do końca przypadł mi do gustu, jednak "Wariant drugi" nadrobił niedociągnięcia śpiewająco. Wydawnictwo Rebis oddało w nasze ręce trzecią część opowieści Philipa K. Dicka, pt. "Kopia ojca", zawierającą krótkie formy z lat 1953-1954.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...