Raiders of the Broken Planet

Studio MercurySteam, odpowiedzialne między innymi za grę "Castlevania: Lords of Shadow", odświeżyło swoją stronę internetową, która stałą się swoistą zapowiedzią nowej produkcji firmy. Z wcześniejszych doniesień na temat gry wiemy tyle, że będzie to produkcja science-fiction, w której autorzy postawią na eksplorację wielu światów, walkę i bohaterów.

mercurysteam

Teraz zaś do pakietu informacji dołączyły te, które można znaleźć na obecnym na stronie studia ekranie misji. Wiemy, że załoga statku, który widzimy na ekranie, jest w hibernacji, a także, że w grze pojawi się swego rodzaju sztuczna inteligencja zwana Matką. Czeka nas również pewna "ekspedycja".

Fallout 4
fallout 4, automatron

Dostępne już jest pierwsze fabularne DLC do gry "Fallout 4" pt. "Automatron". Dodatek zadebiutował w tym samym czasie na wszystkich platformach (PC, PlayStation 4 i Xbox One), a jego koszt to 9,99 euro, czyli około 42 złote. Rozszerzenie jest oczywiście dostępne także w ramach przepustki sezonowej.

The Age of Decadence

The Age of Decadence – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0

Developerzy ze studia Iron Tower określają „The Age of Decadence” mianem turowego postapokaliptycznego RPG – a low fantasy. Gdy jeszcze doda się do tego inspirację starożytnym Rzymem można uznać, że autorzy napchali przypadkowych, fajnie brzmiących przymiotników mających przyciągnąć uwagę graczy bez oglądania się czy składniki pasują do siebie. Po kilkukrotnym przejściu gry mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że twórcy wyszli z swojego zadania obronną ręką oferując graczom spójne i interesujące uniwersum, w którym żaden z wymienionych wcześniej przymiotników nie wydaje się nie na miejscu i oddali w ręce graczy długą i wciągającą grę.

age of decadence

Czytaj dalej...

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear

"Baldurs Gate: Siege of Dragonspear" to produkcja ważna dla studia Overhaul Games. Dzięki niej mogą dowieść, że nie są tylko gośćmi od pucowania starych gier, ale studiem potrafiącym stworzyć własny produkt, który w niczym nie ustępuje innym hitom gatunku cRPG – ie. Żeby nakręcić nas na kupno ich najnowszej gry podzielili się z internetem trailerem. Co się w nim znajduje? Streszczenie fabuły pierwszej części, dwóch tajemniczych ważniaków dyskutujących o fabule gry i parę innych ciekawych wydarzeń. Film znajdziecie w rozwinięciu newsa.

baldur's gate: siege of dragonspear, okładka
Game Exe
diablo

Tytułowy Prorok próbował wpłynąć na wyniki, stąd z lekkim opóźnieniem publikujemy miana osób, którym udało się odpowiedzieć na nasze trzy proste pytania.

Przypomnijmy, że do wygrania były cztery egzemplarze tomu kończącego trylogię Richarda A. Knaaka, w której poznaliśmy losy niejakiego Uldyzjana. Fani serii bez problemu odgadli, iż człowiek ten pochodził z wioski Seram. Nie byl co prawda tak silny jak pierwsi z nefalemów, czyli Starożytni, ale zniszczył kult Diablo, znanego w kościele Trójcy pod imieniem Dialon.

Po jednym egzemplarzu książki od nas otrzymają:

  • Zofia Ś. z Legionowa
  • Krystyna S. z Białej Podlaskiej
  • Przemysław W. z Wejherowa
  • Tomasz P. z Rzeszowa

Zwycięzcom gratulujemy, zaś pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Powodzenia!

Filmy fantastyczne

"Niezgodna" zapoczątkowała kolejną już serię filmów młodzieżowych osadzonych w mniej lub bardziej dystopijnych rzeczywistościach, jak na przykład "Igrzyska śmierci" czy "Więzień labiryntu". Pierwsza część nie obfitowała w świeże pomysły ani nie wykazała się wywrotowym podejściem do tematu. W gruncie rzeczy, jakbym miał ją porównać z wymienionymi wyżej produkcjami, uszeregowałbym ją na trzecim miejscu. Niemniej jednak podczas seansu bawiłem się całkiem nieźle i nie żałowałem poświęconego czasu. Bez jakichś wygórowanych oczekiwań sięgnąłem również po kontynuację – "Zbuntowaną". Niestety sequel okazał się sztandarowym wzorem dla kogoś, kto chciałby stworzyć najgorszy filmowy ciąg dalszy opowieści, jaki kiedykolwiek powstał. Gdyby wyciąć "Zbuntowaną" i od "Niezgodnej" przejść od razu do "Wiernej", nikt by się nie zorientował, że czegoś brakuje. Wszyscy antybohaterowie, z Jeanine Matthews na czele, przeżyli w pierwszej części tylko po to, aby denerwować protagonistów, a później zostać przez nich zaszlachtowanymi. Przyznam szczerze, że po takim gniocie bardzo obawiałem się seansu "Wiernej" – w końcu na stołku reżyserskim ciągle zasiadał Robert Schwentke, który tak koncertowo zaprzepaścił robotę Neila Burgera przy "Niezgodnej". Czy udało mu się odkupić winy?

seria niezgodna: wierna, wierna

Czytaj dalej...

Skyshine's BEDLAM

Ogromny update dla Skyshine's BEDLAM

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wydane w zeszłym roku "Skyshine's BEDLAM" zebrało mieszane oceny. Recenzenci chwalili klimat, styl graficzny i pomysł, ale walka oraz niektóre elementy gameplay'u strasznie kulały. Aby zaradzić tym niedogodnościom twórcy współpracując z społecznością wydali ogromny update mocno zmieniający wiele aspektów gry. Pełną listę zmian znajdziecie w rozwinięciu newsa.

skyshine's bedlam
Filmy fantastyczne

Portal gamepressure.com znalazł się chyba pod prawdziwą presją. Na jego łamach pojawiła się bowiem informacja, że w serwisie IMDbPRO na liście aktorów, którzy pojawią się w powstającym właśnie filmie "Wiedźmin", znalazł się Josh Holloway jako Geralt z Rivii oraz Anna Rust jako Ciri. Wiadomość oczywiście rozpaliła Internet, jednak na krótko.

wiedźmin 3
Książki fantastyczne

Biała Róża – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
biała róża

„Klejnot” napisany przez Amy Ewing, mimo trącącej kiczem okładki, okazał się ciekawą i wciągającą opowieścią. Chociaż nie obeszło się bez typowych dla książek młodzieżowych tanich wątków, jak pełna westchnięć romantyczna miłość między główną bohaterką a zabójczo przystojnym, acz niedostępnym dla niej młodym mężczyzną, to wymyślony przez autorkę świat wydawał się świeży i nietuzinkowy. Trudno zatem było nie wyczekiwać kontynuacji pt. „Biała Róża”, szczególnie, gdy fabuła pierwszej części została zakończona niezwykle zręcznym (chociaż mimo wszystko możliwym do przewidzenia) zwrotem akcji.

Romans Violet i Asha został odkryty przez Diuszesę Jeziora. Obojgu teraz grozi pewna śmierć – jemu szybka oraz brutalna na szafocie, jej powolne i bolesne przejście przez wymuszoną ciążę, której koniec stałby się także końcem Violet.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...