Książki fantastyczne

Pół wojny – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

„Pół wojny” jest trzecią, ostatnią już częścią spod znaku „Morza Drzazg”. Joe Abercrombie, znany raczej z książek dla dojrzałego czytelnika, popełnił trylogię „young adult”. Zapotrzebowanie na ten typ powieści jest ogromne, natomiast ich poziom często pozostawia sporo do życzenia, wiele jest pisanych na jedno kopyto, bez jakiejkolwiek oryginalności. Jak sprawdził się renomowany autor przy pisaniu poprzednich tomów, możecie sprawdzić w moich recenzjach, teraz zaś zapraszam na podsumowanie.

Rzeczywistość odmalowana jest w ponurych barwach. Najwyższy Król i Babka Wexen bez skrupułów likwidują przeciwników. Jedynymi ludźmi, zdolnymi się im przeciwstawić, są Grom-gil-Gorm i Uthil, władcy państw od lat pogrążonych we wzajemnych niesnaskach. Niełatwy sojusz potrzebuje pieczęci, czegoś lub kogoś, kto będzie tonował zapędy i rozdmuchane ambicje monarchów. Czy cudem ocalona księżniczka zdoła podźwignąć wielkie brzemię?

Czytaj dalej...

Grim Dawn

Jak informuje studio Crate Entertainment, jeszcze przed końcem kwietnia otrzymamy narzędzia moderskie do gry "Grim Dawn". Wprawdzie nie pozwolą one na tworzenie nowej kampanii, ale w ramach tej oryginalnej będziemy mogli przygotowywać autorskie zadania i pełne dialogi, a także dodawać obiekty graficzne i ścieżki dźwiękowe. Dostaniemy też możliwość stworzenia zupełnie nowych frakcji.

grim dawn
Elex

Elex jeszcze nie w tym roku

Dodał: , · Komentarzy: 1

Firma Nordic Games udostępniła swoje plany wydawnicze na nadchodzące dwa lata, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, kiedy mniej więcej ukaże się nowa produkcja studia Piranha Bytes, czyli gra pt. "Elex". Z zamieszczonych informacji wynika, że tytuł swoją premierę będzie miał w roku 2017 i trafi na PC, PlayStation 4 i Xbox One. W roku 2017 ukaże się również RPG pt. "Battle Chasers: Nightwar". A jeszcze w tym roku przed nami "SpellForce 3".

elex
Inne

Podczas Game Developers Conference 2016 studio BioWare w sposób niedosłowny ujawniło swoją zupełnie nową markę. Fakt jest jednak taki, że mało kto zwrócił na to uwagę i nie mamy praktycznie żadnych informacji na ten temat, poza tym, że coś się święci. Po konferencji Alistair McNally, odpowiedzialny za kierunek artystyczny produkcji BioWare, który w koszulkę się ubrał, pochwalił się na Twitterze, że nikt się nie zorientował, że w pewien sposób zapowiedziany został zupełnie nowy tytuł. Niestety póki co nie znalazł się nikt, kto by uwiecznił koszulkę na fotografii.

bioware
Fantastyka w kadrze

Fantastyka w Kadrze #51: Z archiwum X

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niektóre filmy czy seriale można poznać już po jednej nutce, nawet nie rzucając okiem na ekran telewizora czy monitor, zwłaszcza jeśli chodzi o seriale z lat 90., które wielu z nas chłonęło garściami. Taką legendą jest niezaprzeczalnie serial "Z archiwum X", który z początkiem tego roku doczekał się wznowienia.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Kto nie obserwował pogoni za wilkołakiem, kontaktów trzeciego stopnia z obcymi i niezawodnego teamu: Mulder-Scully, ten mało wie o klasyce małoekranowego kina. Ale dzisiejsza młodzież może zasugerować, że "geriatria" po prostu żyje mrzonkami i upaja się nostalgią, bo ząb czasu gryzie niemożebnie każdą kinową produkcję. Ale czy jednak? Czy tajemnice chowające się za tytułowym X to w dzisiejszych czasach żenada i plastik? Tego można dowiedzieć się z recenzji Ati (tak, nie tylko Medivh traci życie przed szklanym pudłem!), która zajrzała do starych akt i naruszyła szkielety z szafy.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Co szykują w najbliższych miesiącach polscy autorzy piszący fantastykę? Wraz z Domem Wydawniczym Rebis zapraszamy na panel dyskusyjny z udziałem wybitnych autorów. Wezmą w nim udział: Marcin Przybyłek, Andrzej Sawicki i Robert J. Szmidt, którzy opowiedzą o swoich planach oraz odpowiedzą na wszystkie pytania czytelników. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do rozmowy odnośnie premiery najnowszej książki Roberta J. Szmidta "Ucieczka z raju. Tom 2. Pola dawno zapomnianych bitew" wydane w serii "Horyzonty zdarzeń".

rebis

Wydarzenie odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 18:00 w empiku w Manufakturze w łodzi (ul. Kraskiego 5).

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

teledysk, metro 2033, insignis

Rok 2016 obfituje w długo wyczekiwane premiery spod znaku Uniwersum Metro 2033. Po „Prawie do użycia siły” Denisa Szabałowa oraz fanowskiej antologii „Echo zgasłego świata” przyszła pora na kolejną powieść sygnowaną marką najlepszej serii postapo! W związku ze zbliżającą się premierą ruszamy z produkcją teledysku stworzonego specjalnie na tę okazję!

Toril

W Faerunie aż huczy od plotek, przekazywanych szeptem informacji, orędzi wzywających do walki z agresorem lub opozycją. Jeszcze niedawno wszyscy spoglądali w stronę Cormyru, gdzie na włosku wisi pokój wewnątrz państwa, a zamieszki na ulicach i spory wśród szlachty każdego dnia zbliżają Leśny Kraj do wojny domowej.

toril

Dziś jednak sprawy Cormyru wydają się błahostką wobec niewypowiedzianego konfliktu pomiędzy interesami Skraju i Amn.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...