Książki fantastyczne

Nocna plaga na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
nocna plaga, graham masterton

Wchodzę do sklepu jak zawsze. Nikt nie lubi zakupów, ale czasem trzeba. Przechodzenie między półkami można uznać za tropienie przeciwnika w dżungli. W końcu go dopadasz, obalasz na dół jak w futbolu i pakujesz prosto do wózka. Przy kasie poruszenie jak zawsze. Pikanie denerwuje, ale kasjerka robi swoje. Nagle zatrzymuje się, ludzie patrzą podejrzliwie. Wyciągnie kałacha czy nie? Czyżby ukryty agent? Nic z tych rzeczy, bowiem pani żąda dowodu osobistego i wskazuje na piwo. Z niedowierzaniem wyciągam i macham nim niczym odznaką szeryfa. Od razu sięgam pamięcią do poranka i zastanawiam się, skąd ta zmiana. Rano śniadanie złożone z krakersów i sera żółtego, potem godzinne bujanie się do rapu puszczanego przez sąsiada zza ściany. No i skończyłem czytać "Nocną plagę" Mastertona. Odmłodniałem?

Nic z tych rzeczy, chociaż jest to pierwsza książka w tym roku, która trafiła na listę o nazwie: "Nie czytać przed pracą".

Czytaj dalej...

Seriale

Plotki tym razem okazały się prawdziwe. Kultowy serial, który intrygował, rozbudzał wyobraźnie oraz wywoływał gęsią skórkę u pokolenia lat 90' – powraca. Telewizja FOX potwierdziła, że produkcja po 13 latach przerwy ponownie zagości na ekranach telewizorów, a legendarni agenci FBI – Fox Mulder oraz Dana Scully – wrócą z przymusowej emerytury i wezmą się za kolejne enigmatyczne sprawy.

z archwium x

"Uważam to wszystko za 13-letnią przerwę na reklamy. Krzepiące wiadomości są takie, że w ciągu ostatniej dekady świat zrobił się jeszcze bardziej pokręcony i niepokojący. To doskonały moment na powrót" – twierdzi Chris Carter, twórca serialu, który także tym razem stanie za sterami serii.

Dragon Age: Inkwizycja - Szczęki Hakkona

O najświeższym dodatku do "Inkwizycji" napisaliśmy już chyba wszystko, co na chwilę obecną mogliśmy, więc zamiast słów, niech przemówi obraz. Jeżeli jeszcze zastanawiacie się nad zakupem DLC, to oficjalna zajawka może Wam pomóc podjąć decyzję.

Przypominamy również, że DLC jest już dostępne na platformie Origin dla użytkowników PC, a jego koszt wersji na komputery osobiste to 44,99 zł.

Recenzja na Game Exe, już wkrótce.

Obudź się i śnij. Tchorosty i inne wy-tchnienia
obudź się i śnij, tchorosty i inne wychtnienia

[...] Miałem więc z pewnością podstawy sądzić, że książka o ciut przydługiej nazwie (wyobrażacie sobie, żebym ja ją teraz przytaczał w każdym akapicie?) nie zawiedzie moich oczekiwań. Szczególnie najatrakcyjniej zapowiadała się sama powieść – w klimacie noir, powodującym u mnie niebywałą ekscytację. Ostatnio miałem z nim do czynienia w grze „The Wolf Among Us”.

Wbrew kolejności tytułowej, treść rozpoczyna się zbiorem utworów. I tutaj wypalę z grubej rury – nie stanowią one przyjemnej, czytelniczej uciechy. Problem jest banalny – Brytyjczyk, pragnąc zaprezentować odbiorcy głębokie myśli, zaniedbuje warstwę fabularną, na którą przeważnie składają się pełne szczegółów... (zieeew) biografie bohaterów. Ich życie w pigułce. Pigułce kilkudziesięciostronicowej!

Dragon Age: Inkwizycja - Szczęki Hakkona

Szczęki Hakkona już dostępne!

Dodał: , · Komentarzy: 4

Tak szybkiej akcji, pozbawionej elementów podgrzewania atmosfery, dawno nie było. Dopiero co studio BioWare "Dragon Age: Inkwizycja", a już następuje jego premiera.

szczęki hakkona

Dodatek "Szczęki Hakkona" ("Jaws of Hakkon") dostępny jest póki co wyłącznie dla graczy korzystających z Xboksów, użytkownicy komputerów osobistych będą mogli go nabyć dziś około godziny 19:00. Wszyscy, którzy korzystają z pozostałych platform, także będą mieli możliwość zagrania – tyle że w późniejszym terminie. Koszt DLC na Xboksa to 59,99 zł.

[Aktualizacja] DLC jest już dostępne na platformie Origin dla użytkowników PC. Koszt dodatku w wersji na komputery osobiste to 44,99 zł.

Seven Dragon Saga

Wola graczy jest w tej chwili jednoznaczna.

rozczarowanie

Jeżeli zaintrygował Was projekt "Seven Dragon Saga", przy którym dłubią prawdziwi weterani gatunku cRPG, jak również z wypiekami na twarzy oczekiwaliście kolejnych pozytywnych informacji w związku ze zbiórką na Kickstarterze, to przynoszę niezbyt dobre wieści. Studio Tactical Simulations Interactive dało za wygraną i postanowiło wycofać się z całej inicjatywy. Przynajmniej chwilowo. Jak zaznaczają sami twórcy to nie sromotna klęska, lecz jedynie taktyczne przegrupowanie.

"Odpaliliśmy całą kampanię na poziomie weteranów, bo chcieliśmy mieć pewność, że oddaliśmy naszej produkcji pełną sprawiedliwość. Wiedzieliśmy, że znajdzie się wielu graczy, którzy dobrze wspominają klasykę lub docenią nasze starania na rzecz budowy świeżego cRPG, ale nie doceniliśmy zapotrzebowania na nowe treści, które zachęciłby ludzi mniej obeznanych ze starszymi tytułami.

Pillars of Eternity

W poprzednim odcinku filmu dokumentalnego o "Pillars of Eternity", mogliśmy usłyszeć kilka wstrząsających wyznań. Choćby fakt, że przed inicjatywą związaną z Kickstarterem studio było na granicy upadku i jeżeli zbiórka zakończyłaby się porażką, dzisiaj mówilibyśmy o Obsidian Entertainment w czasie przeszłym.

pillars of eternity, road to eternity, dokument, josh sawyer

O ile najnowszemu epizodowi brakuje tej skali dramaturgii, to mimo wszystko warto rzucić na niego okiem. Twórcy zdradzają w nim zaskoczenie oraz pozytywne emocje, jakie towarzyszyły im podczas tej szalonej akcji. Któż nie lubi słuchać historii ludzi, którzy wrócili z dalekiej podróży i pomimo rozlicznych porażek, podnieśli się z kolan? Miłe dla ucha i inspirujące.

Dragon Age: Inkwizycja - Szczęki Hakkona

Na stronie Xboksa pojawiły się cztery nowe osiągnięcia do gry "Dragon Age: Inkwizycja" – jak się okazuje, dotyczą one pierwszego fabularnego DLC do produkcji. Z informacji jakie podała na łamach serwisu Game Informer firma Electronic Arts wynika, że tytuł DLC to "Jaws of Hakkon", a jego zwiastuna możemy spodziewać się w ciągu kilkunastu godzin od publikacji tego newsa (23.03 godz. 23). DLC ukaże się w pierwszej kolejności na Xboksie One i PC, a dopiero później na pozostałych platformach. Data premiery pozostaje póki co tajemnicą.

[Aktualizacja] Premiera rozszerzenia już jutro na PC oraz Xbox One.

da:inkwizycja
Gry planszowe i karciane

Planszowa Gra o Tron 2. edycja na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
gra o tron

Jako że nigdy nie grałem w większe gry planszowe, ostatnio doszedłem do wniosku, że najwyższa pora zmienić ten niechlubny stan rzeczy i spróbować na własnej skórze poczuć to, czym zachwycają się wszyscy miłośnicy planszówek. Zrządzeniem losu mój debiut w tej branży przypadł na drugą edycję "Gry o Tron", o której wiedziałem tylko tyle, że ponoć jest niezwykle udaną, ale jednocześnie wymagającą i skomplikowaną produkcją. Czy może być coś bardziej ekscytującego, niż skok na głęboką wodę? Stanowiąca zabawę dla 3-6 osób gra opiera się na sadze fantasy "Pieśń Lodu i Ognia", autorstwa George'a R.R. Martina i pozwala nam wcielić się w przywódców wielkich Rodów Westeros usilnie walczących o Żelazny Tron.

Gdy otworzymy pudełko, naszym oczom ukażą się plansza, specjalne zasłonki i cała sterta liczonych w setkach wszelkiej maści żetonów, kart i figurek. Słowa: "Z czym się co je?" nasuwają się natychmiastowo, na szczęście z pomocą przychodzi 32-stronicowa instrukcja, skrywająca w sobie odpowiedzi na to i wszystkie inne rodzące się w głowie pytania. Jeśli przyjrzymy się planszy, zobaczymy, ile cennych informacji można na niej zaznaczać.

Czytaj dalej...

Batman: Arkham Knight

Odświeżone Batmany i opóźnienie premiery

Dodał: , · Komentarzy: 0

Premiera najnowszego Batmana o podtytule "Arkham Knight" uległa małemu przesunięciu. Ostatnia część historii Mrocznego Rycerza ukaże się dopiero 23 czerwca 2015 roku, czyli 19 dni później niż planowano. Jednocześnie ogłoszono, że powstaną zremasterowane wersje poprzednich odsłon – "Arkham Asylum" i "Arkham City". Wydane zostaną na konsolach nowej generacji w czwartym kwartale bieżącego roku.

batman, arkham knight

Wśród nowości ma pojawić się między innymi poprawiona grafika. Nie wiadomo za to, czy podobny los spotka "Arkham Origins", jedyną część, za którą nie odpowiada studio Rocksteady. Twórcy udostępnili też nowy gameplay – znajdziecie go w rozwinięciu newsa.

Wczytywanie...