Game Exe

Drodzy Czytelnicy! Tego wydawałoby się zwykłego wieczora mogę z radością zaprezentować Wam artykuł, który sprawi, że ów zwykły wieczór zwykłym nie będzie. Zastanawiacie się, w czym rzecz? Pragnę uroczyście przedstawić Wam "Relację z CD Projekt Conference Autumn 2010", napisaną przez naszego redaktora, powszechnie znanego jako Dany. Przeczytacie nie tylko o emocjonujących wojażach oddziału desantowego Game Exe, kilku ciekawie zapowiadających się grach, ale również wiele informacji na temat wyczekiwanego przez ogromne rzesze graczy tytułu – "Wiedźmina 2: Zabójcy Królów". Zachęcam do lektury!

zdjęcie

"Dnia 18 listopada Anno Domini 2010 odbyła się już kolejna w tym roku konferencja CD Projektu. Poniższy tekst powstał zwłaszcza z myślą o osobach, które właśnie trzymają się za głowę i krzyczą: „Cholera, zapomniałem/am!”. A jak impreza wyglądała? Tak, wiem, można było sobie ją zobaczyć na żywo m.in. na Facebooku, jednakże nie każdy posiada tam konto i miał tę okazję. Spokojnie, konferencja wyglądała następująco..."

Dungeon Siege II

Uwe Boll zekranizuje kolejną grę

Dodał: , · Komentarzy: 2

Wiecie co? Myślałem, że mnie już dzisiaj nic nie zaskoczy. Żyłem w tej błogiej nieświadomości, że w tą leniwą, wyborczą niedziele nikt nie wyskoczy z informacją, która spowoduje, że aż mi kapcie spadną z zaskoczenia. No cóż, znów Pana nie doceniłem, Panie Boll.

uwe boll

Otóż moi drodzy, nasz niestrudzony reżyser po ukończeniu prac nad filmem „Bloodrayne 3”, postanowił wziąć się za kolejną ekranizację gry komputerowej. Zgadnijcie na co padło tym razem? Trzy małe podpowiedzi – Hack'n'slash, Ehb i Jason Statham.

ArcaniA: Gothic 4

Recenzja gry "Arcania: Gothic 4" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Bardzo mi miło poinformować, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawił się nowy artykuł. Wszystko za sprawą naszego redaktora, Thorina, który pograł i specjalnie dla Was zrecenzował grę "Arcania: Gothic 4", a więc tytuł, na jaki czekali nie tylko, co oczywiste, wszyscy fani serii Gothic, ale również reszta miłośników cRPG'ów. Jeśli zastanawiacie się, czy gra spełniła stawiane oczekiwania, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się!

okładka

"„Arcania: Gothic 4” jest kolejną próbą przywrócenia do świetności kultowej serii gier o przygodach Bezimiennego. Po bardzo słabym i niezwykle chłodno przyjętym dodatku do trzeciej części cyklu, wydawcy postanowili zatrudnić do tego zadania zupełnie nowego dewelopera. Wybór padł na niemiecki Spellbound – autorów takich produkcji, jak „Desperados: Wanted Dead or Alive” czy „Robin Hood: The Legend of Sherwood”. Nowa odsłona serii miała kontynuować tradycję cyklu „Gothic”."

Two Worlds 2
two worlds ii, edycja kolekcjonerska

Jak zapewne wiecie od kilkunastu dni, Edycja Kolekcjonerska „Two Worlds II” w naszym pięknym kraju jest zwyczajnie niedostępna. Na próżno szukać jej na półkach sklepowych czy ofertach wirtualnych sprzedawców, dystrybutor wycofał te wydanie ze swojej oferty. Powód? Przyczyny niezależne od niego. Czy tylko tyle CD Projekt ma na swoją obronę? Każdy gracz słyszał już taką kiepską śpiewkę milion razy i dość ma już tego typu nonszalanckich wyjaśnień – on żąda konkretów. Co dokładnie zawiniło? Niekompetencja dystrybutora czy może totalne zlekceważenie nadwiślańskiego rynku przez zachodniego wydawcę?

Redakcji Polygamii udało się pociągnąć za język i namówić na szersze wyjaśnienia w tej sprawie Michała Gębickiego z CD Projektu. Co więc zawiniło?

Mythos

Kunszt i Rzemiosło

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

mythos, system rzemiosła, system osiągnięć

Jedną z głównych cech nadchodzącej gry typu Hack’n’Slash Mythos jest kompleksowy System Rzemiosła (Crafting System). Przedmioty zrabowane z niebezpiecznych lochów lub wydarte paskudnym potworom mogą być przez graczy rozebrane na poszczególne części, które można wykorzystać do tworzenia nowych, potężniejszych elementów ekwipunku. Gracze mają do wyboru trzy Drzewka Rzemiosła (crafting trees): „Tworzywo” (Terran), „Biomateria” (Sylvan) i „Metafizyka” (Ethereal), które będą mogli rozwijać. Wykorzystując premie wzmacniania oraz inwestując Punkty Rzemiosła (crafting points), gracze są w stanie fabrykować coraz bardziej potężne przedmioty w grze.

TERA: The Exiled Realm of Arborea

Przeciwnik nie dźgnie się nożem sam

Dodał: , · Komentarzy: 4

Informacja prasowa

tera, system osiągnięć

Z niecierpliwością oczekiwany tytuł TERA postawi w 2011 roku cały znany świat gier MMO na głowie. Dalszy ciąg prezentacji klas i ras TERA przedstawia lud Amani oraz klasę Lancer. Dodatkowo, wyjątkowy System Osiągnięć, oferujący nowe rozwiązania dla znanego z tego gatunku gier modelu klasycznego.

Prezentacja rasy: Amani

Ze względu na potężną posturę oraz gadzie cechy, rasy Amani nie można pomylić z żadną inną. Po długich latach niewoli i cierpień z rąk olbrzymów, Amani cenią wolność bardziej niż inne ludy. Znane ze swej szczerości nie przebierają w słowach i otwarcie mówią swemu rozmówcy, co myślą. Niełatwo jest zdobyć zaufanie tych potężnych istot, jednak warto się o nie postarać, gdyż Amani jako wrogowie są przerażającymi przeciwnikami. Prostolinijny sposób bycia tej rasy wyczuć można nawet w ich okrzyku bojowym: „Przeciwnik nie dźgnie się nożem sam!”

Więcej w rozwinięciu.

Two Worlds 2

Kosmetyka Antaloor

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Chociaż nad grą Two Worlds 2 od początku zbierały się ciemne chmury – od mało entuzjastycznego podejścia graczy na wiadomość o tworzeniu tytułu spowodowanego zapewne doświadczeniami z Two Worlds, poprzez ciągłe opóźnienia premiery oraz poinformowanie o braku dostępu edycji kolekcjonerskiej dla Polaków – to wreszcie 12 listopada gra ujrzała światło dzienne i zebrała na starcie wysokie noty nie tylko od rodzimych stron, ale również zagranicznych portali.

Gra o tron

"Gra o Tron" w odcinkach

Dodał: , · Komentarzy: 42

Ciesząca się sławą jednej z najlepszych powieści fantasy traktujących o politycznych intrygach i dworskich machinacjach "Gra o Tron", pierwszy z siedmiu tomów sagi "Pieśń Lodu i Ognia", autorstwa George'a R. R. Martina, po karcianym erpgu i planszowej taktycznej grze (o Tron) doczekała się przeniesienia na ekrany. Telewizorów.

gry o tron, games of thrones
Mass Effect 3

Co kombinuje BioWare?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Tego pewnie nie wie nikt, prócz ich samych. Trzeba jednak przyznać Kanadyjczykom, że skutecznie podsycają atmosferę i mieszają w głowach swoich fanów, dodając do puli tylko kolejne pytania. „Mass Effect 3”? „Shattered Steel 2”? Jakaś hybryda FPS z cRPG? Czy kogoś to w ogóle obchodzi?

bioware

Mam nadzieje, bo jeżeli nie, to po próżnicy marnuje tutaj czas. Tak czy siak, BioWare postanowiło zamieścić w sieci kolejną zagwozdkę, która została błyskawicznie rozszyfrowana.

Mythos
logo, mythos

Witam moi drodzy,

Chciałbym ogłosić pewną ciekawą rzecz, mianowicie Redakcji GameExe udało się namówić polskiego Community Managera – Sirviusa do udzielenia wywiadu na temat zbliżającej się wielkimi krokami gry MMO – Mythos.

Każdy z Was ma możliwość zaproponowania pytania, jakie zadamy Sirviusowi. Czas na wymyślenie pytań do 28.11.2010, a wywiad przeprowadzimy w poniedziałek (tj. 29.11).

Oficjalna strona Mythosa jest tutaj, natomiast oficjalne forum znajdziecie pod tym adresem. Można więc zapoznać się z tematem i odświeżyć swoją wiedzę, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił.

Pytania możecie śmiało zadawać w tym temacie. Postarajcie się, a z pewnością wyciągniemy od niego jakieś tajemnice!

Wczytywanie...