The Elder Scrolls III: Morrowind

Drodzy czytelnicy! Tego chłodnego i nieprzyjemnego wieczora mam dla Was gorąco-elektryzującą nowinę – mogę Was z radością poinformować, że dział poświęcony grze "The Elder Scrolls III: Morrowind", nad którym szczęśliwy pracowałem przez cały lipiec i sierpień, doczekał się w końcu osobnego wdzianka.

morrowind, logo

Cóż mogę powiedzieć teraz o ostatecznym efekcie tego projektu? Nie wiem jak Wam, ale mnie wyjątkowo bardzo przygotowana szata graficzna przypadła do gustu. Choć zabrzmi to nieszczerze: naprawdę robi wrażenie! Dziękuję, Paloochu. A czy na Was też robi takie wrażenie, drodzy czytelnicy?

Might & Magic: Heroes VI

Ostatnie jednostki Przystani

Dodał: , · Komentarzy: 8

Ujawniono ostatnie jednostki, które będą należeć do frakcji Przystani (Heaven) w Might&Magic: Heroes VI.

heroes 6heroes 6

Niektóre Żywiołaki Światła, zamieszkujące świat Elrath, mogą dostąpić niezwykłego wyróżnienia od Smoka. Jako dyplomaci i doradcy, są przedłużeniem woli Elratha. Najbardziej oddani wyznawcy ujrzą Promieniste Chwały, które na polu bitwy potrafią przemienić się w czyste światło oślepiające wrogów.

O wszystkich jednostkach Przystani można przeczytać pod tym adresem. Na deser jeszcze oficjalny artwork bossa Matki Namtaru.

Filmy fantastyczne

Harry i miliony

Dodał: , · Komentarzy: 3

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I notuje 205 milionów zysków podczas 5-dniowego otwarcia. Maszynka do zarabiania pieniędzy ma się dobrze?

harry potter

Wynik ten, jakkolwiek wysoki, jest gorszy chociażby od Księcia Półkrwi, który na starcie zgarnął aż 237 milionów. Trzeba jednak pamiętać, iż ostatnia część przygód bohatera została podzielona na dwie części, więc nawet zysk na poziomie 200 milionów pomnożony razy dwa daje obraz tego, jak też Harry Potter potrafi na siebie zarabiać.

Kolejne miejsce w zestawieniu nieoczekiwanie zajmuje Resident Evil: Afterlife 3D, które w zeszłym tygodniu zadebiutowało na chińskim rynku, inkasując 9,4 mln. Łączne zyski wynoszą więc 228,8 mln.

Vindictus

Na łamach serwisu MMORPG.com pojawiła się zapowiedź nadchodzącego MMO Vindictus.

vindictus

Za tytuł ten odpowiada Nexon. Oparty na silniku Valve Source, ma być najładniejszą grą z systemem F2P, gdzie nie musimy martwić się o comiesięczny abonament. Rozgrywka ma opierać się na akcji, problem rozwiązywania zagadek spychając na daleki plan. Twórcy przygotowali 3 klasy (dwie kolejne w drodze), którymi przemierzać będziemy specjalnie przygotowane obszary. Mamy więc wojownika z wielkim mieczem, obrończynię z tarczą oraz ofensywnie nastawioną klasę korzystającą z magii. Gracze otrzymają możliwość zmiany parametrów wyglądu swojej postaci, co ma upodabniać ten tytuł chociażby do "Diablo III".

Jeśli jesteście ciekawi, jakie moce prezentuje każda z klas i w jakich warunkach przyjdzie nam walczyć, zapraszam pod ten adres.

Konwenty

Kantyna S.W.A.T w Traffic Club

Dodał: , · Komentarzy: 0

27 listopada rozpocznie się kolejne spotkanie dla fanów Gwiezdnych Wojen w warszawskim Traffic Club.

Wśród atrakcji znalazł się nowy konkurs wiedzy o Star Wars. Chętni do wzięcia udziału w zabawie proszeni są o przyjście do Kantyny S.W.A.T – Traffic Club najpóźniej do godziny 12.45. Sam turniej rozpoczyna się o 13.00. Główną nagrodą będzie kolekcjonerski miecz świetlny z serii FX Anakina Skywalkera.

swat

W czasie spotkania zostanie zaprezentowany nowy program "telewizyjny" – S.W.A.T N.E.W.S.

Wśród zaproszonych gości znalazł się zespół realizujący polską wersję językową serialu Wojny Klonów. Pojawi się Tomasz Bednarek, czyli aktor teatralny i filmowy udzielający głosu Anakinowi, jak też Brygida Turowska, która podkłada głos Asajj Ventress. Co miesiąc mają pojawiać się kolejne osoby z ekipy.

Filmy fantastyczne

Liam Neeson w Polsce

Dodał: , · Komentarzy: 0
liam neeson

2 grudnia 2010 r. rozpoczyna się 18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Plus Camerimage. Po raz pierwszy w Bydgoszczy, wśród gości pojawi się Liam Neeson – aktor znany z wielu ról.

Odbierze Nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego, którą przyznano mu za jego "wybitne osiągnięcia w sztuce filmowej, które odzwierciedlają przekonania Krzysztofa Kieślowskiego na temat uniwersalnej prawdy o człowieczeństwie i ludzkich emocjach".

Aktor będzie promował nowy horror After.Life w Agnieszki Wójtowicz-Vosloo. Autorka filmu, wraz z Liamem Neesonem i autorem zdjęć Anastasem N. Michosem, opowie widzom o swoim projekcie tuż przed jego seansem. Nie będzie to jednak pierwsze wyświetlenie tego obrazu w Polsce – wcześniej After.Life można było obejrzeć w ramach wrocławskiego American Film Festiwal.

Główną bohaterka filmu jest Anna (w tej roli Christina Ricci), która budzi się w prosektorium po straszliwym wypadku i nagle zdaje sobie sprawę, że jest w trakcie przygotowywań jej ciała do pogrzebu przez dyrektora zakładu, Elliota Deacona (Neeson). Kobieta uważa, że jest całkowicie żywa, ale Deacon twierdzi, iż to nieprawda. Ma znajdować się w zawieszeniu, które przygotuje ją do "życia po życiu"

W kinach film debiutował 9 kwietnia bieżącego roku i zarobił do tej pory niewiele ponad 108 tys. dolarów.

TERA: The Exiled Realm of Arborea

TERA na czerwonym dywanie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

TERA oferuje graczom szczodry pakiet informacji, obficie wypełniony wiedzą, dotyczącą historycznego tła wydarzeń i równie bogatą grafiką na ekranie. Berliński wydawca gry – firma Frogster, ma przyjemność przedstawić nowy zwiastun, który ukazuje zjawiskowy wygląd nadchodzącej gry typu MMORPG i wprowadza w jej skomplikowaną historię.

Film zabiera widza w podróż po świecie TERA poprzez rozległe krajobrazy, cuda przyrody, zabytki i miasta. Przeniesieni na główny plac stolicy, zobaczymy uśmiechającego się Samaela w chwili, gdy został wybrany nowym władcą. Niewielu jednak wie, że za jego uśmiechem kryją się nikczemne plany – zamierza wykorzystać swój świeżo zdobyty kapitał polityczny w złych celach. Intencje nowo wybranego władcy staną się oczywiste, kiedy wezwie armię potworów do siania terroru i zadawania cierpień na masową skalę. Kiedy świat pogrąża się w chaosie, do powstrzymania podłego Samaela i uwolnienia świata od tej plagi zostaje wezwany Kubel. Gdy nadejdzie czas ostatecznego starcia, wszystkie dłonie chwycą za rękojeści mieczy i wydobędą je z pochew.

Nowy, pełen akcji zwiastun oraz inne filmy, screeny i aktualne informacje możesz znaleźć na oficjalnej stronie TERA: tera-europe.com. Dołącz do grupy TeraEurope na Facebooku, by być na bieżąco z wydarzeniami w świecie TERA.

Inne

Frogster podpisał umowę z Shanda Games

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak donoszą GE-ninja firma Frogster podpisała umowę licencyjną z Shanda Games na supertajne jeszcze MMO osadzone w fantastycznym świecie fantasy. Gra ma być dostępna dla Ameryki północnej i całej Europy (z wyłączeniem Rosji i krajów WNP – (bo oni dopiero kupują komputery)). To jedna z największych umów podpisanych przez Shanda Games, które jest prężnie rozwijającym się developerem działającym na rynku azjatyckim i poważnym partnerem dla europejczyków.

MMO o którym wspomniałem oparte będzie na silniku Gamebryo-Engine, który został opracowany dla zachodnich odbiorców i został już wykorzystany w na przykład znanym nam Fallout III.

frogster

Frogster obiecuje uruchomić grę w roku 2012 przy użyciu modelu biznesowego "free-to-play" z zachowaniem takiego finansowania gry jakie zastosowano w "Runes of Magic" – czyli tak zwany sklep GM w którym można zakupić wirtualne przedmioty oraz usługi za całkiem realne pieniądze.

ArcaniA: Gothic 4

Łatanie dziur Bezimiennego

Dodał: , · Komentarzy: 2
logo, arcania a gothic tale

Problemy optymalizacji silnika w sadze Gothic zaczęły się od sławetnej trzeciej części i, jak niedawno niektórzy mogli się przekonać, również nie zniknęły w kolejnej Arcania: Gothic 4, co niestety wpłynęło po części na wysokość oceny końcowej danej przez naszego redaktora Thorina, a szkoda, bo jednak sam tytuł potencjał posiada.

Ale nie o tym chciałem was poinformować, lecz o czymś pozytywnym. Właśnie wydano łatkę, która w pewnym stopniu "zakleja" dziury w silniku gry, dzięki czemu rozgrywka staje się przyjemniejsza. Poza tym poprawia kilka pomniejszych błędów, jak przywrócenie sortowania przedmiotów, przerwanie skakania przy zamrożeniu czy anulowanie interakcji przy otrzymywaniu ciosu.

Wczytywanie...