Liam Neeson w Polsce

1 minuta czytania

liam neeson

2 grudnia 2010 r. rozpoczyna się 18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Plus Camerimage. Po raz pierwszy w Bydgoszczy, wśród gości pojawi się Liam Neeson – aktor znany z wielu ról.

Odbierze Nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego, którą przyznano mu za jego "wybitne osiągnięcia w sztuce filmowej, które odzwierciedlają przekonania Krzysztofa Kieślowskiego na temat uniwersalnej prawdy o człowieczeństwie i ludzkich emocjach".

Aktor będzie promował nowy horror After.Life w Agnieszki Wójtowicz-Vosloo. Autorka filmu, wraz z Liamem Neesonem i autorem zdjęć Anastasem N. Michosem, opowie widzom o swoim projekcie tuż przed jego seansem. Nie będzie to jednak pierwsze wyświetlenie tego obrazu w Polsce – wcześniej After.Life można było obejrzeć w ramach wrocławskiego American Film Festiwal.

Główną bohaterka filmu jest Anna (w tej roli Christina Ricci), która budzi się w prosektorium po straszliwym wypadku i nagle zdaje sobie sprawę, że jest w trakcie przygotowywań jej ciała do pogrzebu przez dyrektora zakładu, Elliota Deacona (Neeson). Kobieta uważa, że jest całkowicie żywa, ale Deacon twierdzi, iż to nieprawda. Ma znajdować się w zawieszeniu, które przygotuje ją do "życia po życiu"

W kinach film debiutował 9 kwietnia bieżącego roku i zarobił do tej pory niewiele ponad 108 tys. dolarów.

Ceremonia wręczenia nagrody dla Liama Nessona odbędzie się 2 grudnia o godz. 21.00 w Operze Nova w Bydgoszczy. Poprowadzi ją znana z telewizji prezenterka, Grażyna Torbicka.

Poniżej zaś znajdziecie zwiastun After.Life.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...