Dungeons&Dragons

Plane Above: Nawigacja

Dodał: , · Komentarzy: 0
plane above, dungeons

Dziś pojawiła się kolejna zapowiedź podręcznika Plane Above do czwartej edycji systemu Dungeons&Dragons. Tym razem dowiemy się nieco więcej o nawigowaniu po Morzu Astralnym.

Okazuje się, że to wcale nie takie proste zadanie. Dobry nawigator musi brać pod uwagę liczne niebezpieczeństwa, a przede wszystkim odpowiednio wyznaczyć kurs, unikając wrogich placówek oraz jednostek.

W zapowiedzi znalazło się także miejsce na opcję swobodnej żeglugi, pozbawionej zwyczajowego punktowego wytyczania trasy. W ten sposób zmniejszamy szansę trafienia na obszary, które są dobrze strzeżone i obserwowane z racji licznych podróżników, którzy obierają taki sam kurs. Podróż taka trwa oczywiście dłużej i nie gwarantuje sukcesu w dotarciu do celu.

Może się jednak zdarzyć, iż gonić nas będą przeciwnicy. Wtedy pozostaje nam ucieczka lub walka, jeśli tylko czujemy, że możemy wygrać. Także i tej opcji w zapowiedzi poświęcono mały kawałek miejsca.

Cała zapowiedź, w języku angielskim, znajduje się w tym miejscu. Premiera Plane Above w kwietniu.

Gry planszowe i karciane

Informacja prasowa

Na stronie www.wolsung.pl pojawił się pomysł na pewien "patent" do systemu RPG Wolsung: Magia Wieku Pary. Zachęcamy do lektury oraz wypowiedzenia się, czy będziecie korzystać z zaproponowanego rozwiązania, czy też nie powinno się ono znaleźć w dodatku.

A już w ten weekend przedstawimy plan wydawniczy Kuźni Gier na najbliższe pół roku (planszówki, karcianki i rpg).

PS: Gry Kuźni Gier w plebiscycie Gra Roku http://nagroda.gry-planszowe.pl/ : Kingpin, Kapitan Bomba, Kung Fu

Tłusty Czwartek

Niby wiosna, niby świstak przepowiedział koniec zimy, niby cieplej, niby fajniej... A tu ciągle do roboty cię zaganiają i ani chwili na odpoczynek. Wbrew obiegowej opinii, czasy niewolnictwa wcale się nie skończyły – przynajmniej nie w tej redakcji. Niby nie wiem też, jak wygląda większość z członków redakcji, ale jak widzę kogoś w wymiętolonych ciuchach i ze spodkami pod oczami, które przebijają te z filmów, to jestem prawie pewna, że przechodzi tutaj przez to samo co ja. I może nawet się znamy – swój swego w końcu pozna. Pewnie niedługo wybuchnie rebelia... Na czele dzisiejszego braku powstania przeciw morderczej władzy administratorów stoją Ati, Lionel, Wiktul, Matthias Circello (czy administrator na pewno pasuje do całej reszty zwyczajnych kmieci?) i Tamc., przez którego, gdyby nie przecinek, musiałabym postawić obok siebie dwie kropki. Skandal. Obciąć mu głowę! (Zrobił swoje, to już niepotrzebny).

Tłusty czwartek

Jeśli chodzi o artykuły, to osobiście jestem dosyć wybredna i czytam tylko te z obrazkami, ale udało się jednak podzielić dzisiejszą, wielką aktualizację działu o Dragon Age: Początek na kilka grup, dla Waszej wygody: prezentujemy więc artykuły dotyczące talentów (jest ich osiem), umiejętności (również osiem), zaklęć (pięć sztuk), po cztery artykuły składające się na specjalizacje wojownika, maga i łotrzyka, oraz parę rozmaitych tekstów, których jest ileś tam – za dużo liczenia, za mało palców.

Inne

Więcej romansideł w grach BioWare

Dodał: , · Komentarzy: 18

W czasie jednej z konferencji odbywających się w San Francisco na Game Developers Converence, redaktorzy serwisu Kotaku zdołali porozmawiać z dwoma najważniejszymi i najsłynniejszymi personami pochodzącymi ze studia BioWare – Gregiem Zeschukiem i Rayem Muzyką. Jedno z najważniejszych pytań brzmiało, czy gracze mogą się spodziewać dodatków skupiających się na wątkach romansowych.

Co ciekawe, pomysł bardzo przypadł panom do gustu, który miał zostać omówiony w studiu na spokojnie. Zeschuk nawet przytoczył przykład paczki DLC o tytule "Zabierz Lelianę na randkę". Wyraźnie widać, że wodze wyobraźni wzięły górę w głowie pana Grega. ;-)

Wracając do przeszłości, można przypomnieć, że BioWare wątki romansowe wprowadziło po raz pierwszy w grze Mass Effect. Później zaczęły się one pojawiać w kolejnych tytułach tego studia – Dragon Age: Początek i Mass Effect 2.

Mass Effect 2

Mam niezmierną przyjemność przeprowadzić kolejną mini aktualizację działu o Mass Effect 2. W dzisiejszym wydaniu przygotowaliśmy dla Was osiem artykułów poświęconych wszelkim wrogom, którzy niejednokrotnie stają nam na drodze podczas rozgrywki.

Poznajcie ich zarówno słabe, jak i mocne strony.

Życzę miłej lektury i zachęcam do systematycznego odwiedzania naszego portalu. Następne artykuły w drodze!

Książki fantastyczne

Jako że słonko wstało całkiem niedawno i niektórzy (pozdrawiam studentów) ludzie również, jest to idealna pora na przedstawienie Wam dwóch nowych recenzji książek. Dzięki uprzejmości Domu Wydawniczego Rebis przedstawiam Wam recenzje "Czarnoksiężników", czyli zbioru opowiadań okołomagicznych oraz "Klęski Ważki", to znaczy drugiej części cyklu "Cienie Pojętnych" Adriana Tchaikovskiego. Nie przedłużając, zapraszam do lektury.

Kiedy w jednej książce zebrane zostają opowiadania autorów takich jak Orson Scott Card, Terry Dowling, Neil Gaiman, Gene Wolfe czy Nancy Kress, można spodziewać się, że wyjdzie z tego wyśmienita mieszanka stylów i pomysłów. Gdy na okładce przeczytać można, że książka jest "porywająca od początku do końca", apetyt wzrasta jeszcze bardziej. "Czarnoksiężnicy" to zbiór opowiadań poświęconych zagadnieniom magii, czarodziejów, czarnoksiężników, wiedźm i wszystkiego, co tylko jesteśmy w stanie sobie skojarzyć z tym tematem. Zagłębiłem się zatem w zaczarowany świat, który opracowali Jack Dann i Gardner Dozois.

Czytaj dalej...

"Klęska Ważki" to druga część cyklu "Cienie Pojętnych" autorstwa Adriana Tchaikovskiego, syna polskich emigrantów. Jest to jeden z wyróżnianych w ostatnich latach twórców na Wyspach Brytyjskich, co zaowocowało nominacją jego książki do 10 najlepszych tytułów SF i fantasy w 2008 roku. Po lekturze "Imperium Czerni i Złota", czyli pierwszego tomu cyklu, byłem oczarowany. Książka wciągnęła mnie w swoje tryby, przemieliła i wypuściła na świat nowego człowieka – fana prozy Tchaikovskiego, który nie dał powiedzieć złego słowa na tę książkę. Z przykrością muszę stwierdzić, że drugi tom nie jest już aż tak dobry. Nie uprzedzam jednak faktów.

Czytaj dalej...

RPGi tekstowe

Reset globalny w Cyrodiil

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś w godzinach popołudniowych odbędzie się reset globalny w Cyrodiil – przeglądarkowej grze RPG opartej na świecie sagi The Elder Scrolls.

cyrodiil

Reset przyniesie ze sobą przerwę w działaniu gry na wyzerowanie statystyk mechanicznych. Pozostaną informacje związane z fabułą (sesje, poczta, profile, okiem mg, rangi). Nie ma co liczyć także na swój ekwipunek – ten przepadnie. Administracja radzi także skopiować swoje profile – tak na wszelki wypadek.

Lista zmian zostanie opublikowana po resecie. Więcej informacji w temacie ma forum gry.

Wczytywanie...