Deus Ex: Bunt Ludzkości

Pojawiło się polskie tłumaczenie FAQ'a do drugiego teasera trzeciej częśći gry Deus Ex, która niedawno zyskała podtytuł Human Revolution.

"Adam omal nie został zabity i w celu ratowania życia wszczepiono mu implanty. W świecie HR (Human Revolution- przyp.tłum.) mechaniczne augi są w powszechnym użyciu pod wieloma postaciami, jak choćby mikroczipy umieszczane w mózgu czy wymieniane kończyny. Adamowi zainstalowano cały szereg augów, z których niektóre są przeznaczone do walki. Na teaserze widzimy bohatera odpoczywającego kilka dni po operacji."

Pełną treść znajdziecie w tym miejscu.

Dungeons & Dragons Online

Zbliża się już Update 4 do Dungeons&Dragons Online: Eberron Unlimited, ale to nie koniec nowości, jakie czekają fanów tej sieciowej gry w 2010 roku.

Zmianie ulegnie system przynależności do gildii. Członkostwo w jednej z nich ma się wiązać z szansą na wspólne dążenie do celu i oczywiście takie też wynagradzanie wysiłku. Pojawi się także nowy system siedzib gildii, który ma być nagrodą dla najbardziej efektywnych graczy.

dungeons

Fani często zastanawiali się – czy pojawią się nowe rasy i klasy? Wreszcie pojawia się odpowiedź – półorkowie. Gracze będą mogli wcielić się w przedstawiciela tej może nie urodziwej rasy, ale zdecydowanie silniejszych niż ludzie. Prace nad nimi jeszcze trwają, ale na pewno pojawią się jeszcze w tym roku.

Więcej informacji o planach rozwoju Dungeons&Dragons: Eberron Unlimited na 2010 rok znajduje się pod tym adresem.

Konwenty
star wars, zdjęcie, osoba, norbert weisser

Gorzowscy fani Gwiezdnych Wojen mają powody do zadowolenia – oto nadchodzi jubileuszowe, 50-te spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars.

Start w sobotę, 1 maja 2010 roku, o godzinie 12:00. Wtedy właśnie rozpocznie się happening na placu katedralnym w Gorzowie Wielkopolskim, po którym uczestnicy udadzą się do ART Caffe – Teatralka (teatr im. Juliusza Osterwy).

W kawiarni mamy poznać szczegóły dotyczące funkcjonowania fanklubu, wraz ze wspominkami z poprzednich spotkań. Znajdzie się miejsce także na quizy i zabawy – oczywiście powiązane ze Star Wars.

Przerwa obiadowa została wyznaczona na godzinę 17.00, a pod wieczór organizatorzy zapraszają do klubu. Wszelkie pytania należy kierować na adres mailowy: Snop5@op.pl.

Dungeons&Dragons

Ioun w Dragonie # 384

Dodał: , · Komentarzy: 0
ioun, dragon, dungeons

W 384 numerze płatnego miesięcznika Dragon przeczytamy artykuł Andrew Schneidera dotyczący organizacji poświęconej Iounowi. Znajdzie się w nim także miejsce na kilka wskazówek odnośnie odgrywania takiej postaci.

The Collectors to nazwa starożytnego zakonu, który powziął sobie za cel zdobywanie i odkrywanie zagubionej wiedzy. Wysyła się dwa rodzaje emisariuszy – pierwsi mają za zadanie dotrzeć do grobowców i innych kryjówek, by wydobyć z nich każdą możliwą wiedzę. Wszystko po to, aby móc ją ujawnić i ocalić dla przyszłych pokoleń. Drugi rodzaj to skrybowie, którzy wędrują przez świat w poszukiwaniu najznamienitszych poetów, proroków i geniuszy w swojej dziedzinie, by następnie spisać ich osiągnięcia dla potomności.

Jednak obie te grupy walczą przeciwko tym, którzy pragną ową wiedzą zniszczyć, lub, co gorsza, ukryć przed światem z powodu swojego strachu czy też zwykłej chciwości.

Spis zawartości 384 numeru Dragona znajduje się w tym miejscu.

Dragon Age: Początek

Dwa nowe filmy na GameExe View!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Drodzy czytelnicy! Pragnę uroczyście ogłosić, że dzisiejszego dnia na naszym kanale YT – GameExe View – pojawiły się kolejne dwa filmiki traktujące o Dragon Age: Początek.

Pierwszy przedstawia jeden z początków dostępnych w grze – Miejskiego Elfa, natomiast następny prezentuje lokację, którą mamy przyjemność odwiedzić – Azyl. Za oba tłumaczenia podziękowania należą się Lionelowi. Filmy znajdziecie w rozwinięciu newsa. Zachęcam do obejrzenia!

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Informacja prasowa

Nowa przygoda w Fereldenie czeka na śmiałków!

Czas powrócić do Fereldenu, gdyż do sklepów trafia właśnie przygotowany przez nas wspólnie z firmą BioWare pierwszy oficjalny dodatek do gry Dragon Age™ Początek, noszący nazwę Przebudzenie. Już teraz nową przygodę rozpocząć mogą posiadacze komputerów PC oraz konsol Xbox 360® i PlayStation®3 dokładnie w miejscu, w którym skończyła się fabuła podstawowej wersji gry.

- Dragon Age Początek wprowadził nas w ogromny i tajemniczy świat fantasy – powiedział Aaryn Flynn z BioWare. – Przebudzenie przenosi gracza jeszcze dalej, stawiając przed nim bardziej złożone wybory moralne, z którymi musi mierzyć się jako przywódca Szarych Strażników.

Dragon Age Początek – Przebudzenie pozwala na przejęcie kontroli nad komendantem Szarych Strażników, mającym za zadanie odbudować dawną potęgę zakonu i odkryć, co stało się z mrocznymi pomiotami po zabiciu Arcydemona. Będzie musiał także rozwiązać konflikt z tajemniczym Architektem. W trakcie wędrówki nie zabraknie konfrontacji z potężnymi przeciwnikami. Wśród nich znajdzie się m.in. nowy gatunek mrocznych pomiotów oraz Piekielny Golem i Widmowy Smok. Przebudzenie wprowadza także możliwość zmiany dotychczasowych atrybutów prowadzonych postaci. Nie brakuje również nowych czarów, przedmiotów, specjalizacji i umiejętności. Ponadto w trakcie zabawy do gracza może przyłączyć się pięć nowych postaci. Przygodę z dodatku można rozegrać zarówno już wcześniej stworzonymi postaciami, jak i zebrać zupełnie nową drużynę.

Książki fantastyczne

Bardzo mi miło poinformować, że kilka chwil temu na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Tym razem, dzięki uprzejmości wydawnictwa Fabryka Słów, nasz redaktor, Courun Yauntyrr, mógł przeczytać i specjalnie dla Was zrecenzować książkę pt. "Człowiek, który nigdy nie chybiał". Jeśli zastanawiacie się, czy warto dorzucić tę lekturę do swojej prywatnej biblioteczki, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się!

okładka

(...) Oto Emile Khadaji – żołnierz Konfedu, który zdezerterował na Maro pod wpływem olśnienia, jakie następnie zamienia się w cel. Dążenie do jego realizacji musi odbyć się na drodze długiej i bolesnej nauki, choć Emile może nazywać siebie szczęściarzem. Szybko spotyka Pena, tajemniczego mistrza, który uczy go samokontroli nad ciałem i jego wykorzystywania w trakcie walki. Potem pojawia się pierwsza miłość i nieodłącznie z nią związane rozczarowanie, następnie lata studiów... Nie mam zamiaru opowiadać tu całej historii – dość wiedzieć, iż Emile w końcu rozpoczyna swój plan zemsty na pozbawionej kręgosłupa moralnego władzy Konfedu – militarnej potęgi kontrolującej wiele światów.

Książki fantastyczne
star trek online, the needs of the many

Star Trek Online już otworzyło swoje podwoje i zaprasza wszystkich graczy, natomiast fanów tradycyjnego spędzania czasu przy książce zainteresuje fakt, iż właśnie na Amazon pojawiła się okładka powieści z tego uniwersum, czyli Star Trek Online: The Needs of the Many.

Książka opowiada o zapomnianej Rasie 8472 – ukrytych agentach zdolnych zmiennokształtnych, którzy przeniknęli do Fedaracji i jej społeczeństwa zarówno w kwadrancie Alfa, podobnie jak występują i w kwadrancie Beta. Zagrożeni są wszyscy mieszkańcy wymienionych obszarów, gdyż konflikt zbliża się nieubłagania. Zetrą się w nim ważkie ideały i zwykły, czysty mechanizm przetrwania.

Autorzy, Michael A. Martin oraz Jake Sisko, pragnęli stworzyć "żywą historię" w niespokojnych czasach, w której nie braknie odwagi, ale i strachu. Tytuł książki nawiązuje do myśli starożytnego volkańskiego filozofa Suraka: "Potrzeby większości przeważają nad potrzebami jednostek".

Premierę książki zaplanowano na ten miesiąc.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Crossmod Banter Pack v10

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dostępna jest już 10 wersja modyfikacji Crossmod Banter Pack, który dodaje bantery, czyli rozmówki, pomiędzy i z niektórymi postaciami stworzonymi przez graczy dla Baldur's Gate II wraz z oficjalnym dodatkiem.

Dzięki tej modyfikacji opcje dodatkowych rozmów zyskali: Ajantis, Alassa, Amber, Angelo, Auren, Deheriana, Edwin (w zmodyfikowanej wersji), Fade, Gavin, Goo, Haldamir, Homeward Bound, Hubelpot, Iylos, Kari, Kelsey, Keto, Kido, Kindrek, Kitanya, Kivan of Shilmista, Nalia (w zmodyfikowanej wersji), Nathaniel, Neh'Taniel, Ninde, Saerileth, Sarah, Solaufein, Tales of the Deep Garden, Tashia, Tiax (Kulyok), Tsujatha, Willie Bruce, Xan (w wersji Kulyoka) oraz drowka Yasraena.

Więcej informacji pod poniższymi adresami:

Wczytywanie...