Książki fantastyczne

"Lubię być fantastą. Rozmowy." – recenzja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzisiejszego dnia kolejny artykuł pojawił się na portalu Game Exe. Dzięki staraniom naszego redaktora, Valandila Falassion, w "Książkach Fantasy" zawitała świeżutka recenzja książki pt. "Lubię być fantastą. Rozmowy.". Jakie są mocne, a jakie słabe strony danej lektury? Wszystkiego dowiesz się czytając recenzję. Serdecznie zapraszam!

okładka

"Lubię być fantastą. Rozmowy." to zbiór wywiadów z kwiatem polskiej fantastyki, przeprowadzonych i zredagowanych przez panią Agnieszkę Kawulę-Kubiak, a wydanych przez Wydawnictwo Dolnośląskie. Co cechuje samą książkę? Przede wszystkim indywidualne podejście do każdego z autorów i pytania, które nie powodują u czytelnika znudzenia, a wręcz zachęcają do dalszej lektury. Biorąc pod uwagę fakt, że to jedna z nielicznych tego typu publikacji na rynku, książka w oczywisty sposób zyskuje na atrakcyjności. Większość podobnych wywiadów – o ile w ogóle jakieś się już pojawiają – znajdowaliśmy do tej pory rozrzucone po rozmaitych gazetach, magazynach i stronach internetowych – często zagrzebane do tego stopnia, że ich znalezienie graniczyło niemal z cudem. Tutaj zaś mamy wszystko podane na przysłowiowej tacy. Nic tylko brać i czytać, czytać, czytać!

Dragon Age: Początek

Wczorajszego dnia sklep gram.pl uruchomił zamówienia przedpremierowe na kolejne dzieło studia BioWare okrzyknięte mianem duchowego spadkobiercy Baldur's Gate'a. Mowa tu oczywiście o Dragon Age: Początek.

Osoby, które zamówią pre-order gry Dragon Age: Początek w sklepie gram.pl otrzymają dostęp do dwóch specjalnych przedmiotów w grze: Obrączki Pamięci dodającej 1% doświadczenia i 1 punkt umiejętności oraz Dalijskiego Pierścienia Obietnicy, który zwiększa skuteczność w leczeniu, zmniejsza siłę ciosów darkspawna i zapewnia szybszą regenerację życia w czasie walki.

Zamów Dragon Age: Origins w wersji na PC za 119.90zł

Zamów Dragon Age: Origins w wersji na Xboxa 360 za 184.90zł

Zamów Dragon Age: Origins w wersji na Playstation 3 za 184.90zł

Game Exe

Coś się kończy, a coś zaczyna

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pragnę uroczyście poinformować, że wczorajszego dnia zakończył się konkurs, w którym, dzięki uprzejmości firmy Cenega Poland Sp. z o.o., były do wygrania 2 egzemplarze gry Sacred 2: Fallen Angel. Dzisiejszego wieczora udało nam się wylosować dwóch szczęśliwców, do drzwi których w najbliższym czasie zapuka listonosz. Są nimi:

  • Robert K. z Chorzowa
  • Adam Ł. z Łodzi

Serdecznie gratuluję i zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych!

A okazji ku temu lepszej być nie może, gdyż przed chwilą rozpoczęliśmy następny konkurs. Tym razem w roli głównej występują "Twarze Szatana", ufundowane przez wydawnictwo Grasshopper. Nie zwlekajcie i bawcie się razem z Game Exe! Mamy do rozlosowania aż cztery książki autorstwa Roberta Cichowlasa i Kazimierza Kyrcza Jr.. Chcesz mieć jedną z nich? Nic prostszego, weź udział w konkursie i licz na szczęście!

Allods Online

Narodziny Ligi w Allods Online

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dublin, Irlandia – 1 lipca 2009 – Allods online jest bezpłatnym, nadchodzącym AAA MMoRPGiem opracowanym przez Nival Online – twórców Heroes of Might & Magic V. Gra zostanie opublikowana przez Gala Networks Europe tej jesieni w języku angielskim, francuskim i niemieckim, na portalu gPotato.eu. Zespół gPotato z dumą wprowadza graczy do drugiej frakcji. Liga jest sojuszem pomiędzy trzema rasami: Federacji Kanian, Elfów oraz Gibberlingów. Są przeciwnikami dla Imperium w wojnie o dominacją nad przestrzenią astralną.

Liga jest demokratycznym społeczeństwem, które używa systemu głosowania oraz wyborów do zarządzania swoim królestwem. Rada Deputowanych jest demokratycznie wybierana przez elektorat. Choć lokalne kwestie są rozpatrywane konsekwentnie, ważne decyzje, które będą miały wpływ na życie wszystkich obywateli Ligi, może być dokonane jedynie po głosowaniu w Radzie. Wszystkie trzy rasy są w pełni grywalne dla tych, którzy wybrali Ligę zamiast Imperium.

Tłusty Czwartek

Witam w dziewiętnastej odsłonie Tłustych Czwartków z GameExe.pl! Dzisiaj mamy dla Was kolejną, niestandardową mieszankę tekstów. Valandil zrecenzował dwie książki, Courun delikatnie skrytykował grę Lionheart, a Darnok napisał co nieco o umiejętnościach w grze Loki. Serdecznie zapraszam do lektury!

Konwenty

Prowadząc badania przygotowujące do sympozjum poświęconego poszukiwaniu Czary Bachusa nasi badacze natknęli się na wzmianki o tajemniczej walucie którą posługują się mieszkańcy starożytnego miasta Grünberg. Ze zdobytych przez nas informacji wynika że pieniądze te będzie można zdobyć biorąc udział w licznych konkursach odbywających się w trakcie naszego spotkania w dniach 18-20 września 2009. Walutę będzie można wymienić na cenne artefakty, książki, gry itp. Specjalnie przygotowanym stoisku.

Jak do tek pory nieznana jest nazwa owej waluty. Osoba która dokona tego jak że ważnego odkrycia otrzyma pdarmową akredytacje na nasze sympozjum.do 14.08.2009 na adres mailowy: bachanalia@bachanalia.zgora.pl.

Wczytywanie...