Game Exe

GameExe.pl w nowych szatach!

Dodał: , · Komentarzy: 20
nowa szata

Serdecznie i uroczyście pragnę poinformować, że dzisiejszego dnia, tj. 31 lipca 2009 roku, zakończyliśmy pewien okres prac nad stroną. Wraz z nową szatą wchodzimy w symboliczną "nową erę", pełną nowych wyzwań i kolejnych pomysłów do zrealizowania.

Po zdobyciu znacznej liczby regularnie odwiedzających nas użytkowników oraz nawiązaniu współpracy z największymi polskimi wydawcami gier i książek o tematyce fantastycznej, nadszedł czas na kolejny krok. Chcąc iść z duchem czasu, stworzyliśmy całkowicie nową szatę graficzną, która z pewnością spełnia wszelkie standardy, jakie wykształciły się na rynku portali o podobnej tematyce na przestrzeni ostatnich lat.

Dzięki niej nie tylko posiadamy znacznie większą powierzchnię reklamową, ale również lepiej wyeksponowany Dział Książek, nad którym od dłuższego czasu pracujemy, aby nasi czytelnicy mogli znaleźć na łamach serwisu informacje i recenzje najnowszych pozycji, które ukazują się na polskim rynku. Ponadto postanowiliśmy tworzyć osobne podstrony najciekawszych i najważniejszych pozycji wśród gier z gatunku cRPG i pokrewnych.

Szlachetnemu członkowi wiedźmińskiej braci, Słowakowi Ernestowi "Kreion" Sawyerowi, dziękujemy za "odzianie" podstrony Wiedźmina.

Podziękowania należą się również naszym grafikom, którzy odświeżyli podstronę Drakensanga. Dziękujemy!

Wspomnę również o naszym własnym kanale na serwisie YouTube. Dzięki konsekwentnej pracy naszych redaktorów, kanał YT GameExe.pl stale wzbogaca się o nowe filmiki ze świata gier. Serdecznie zapraszam do oglądania!

To tylko niektóre z nowości, jakie wprowadziliśmy na łamach serwisu. Naszym celem jest ciągły rozwój, dlatego nie zwalniamy tempa i ciężko pracujemy nad tym, aby każdy, kto choć raz nas odwiedzi, został z nami na dłużej.

Z tej niezwykle przyjemnej i miłej okazji, na łamach naszego portalu w najbliższym czasie pojawią się konkursy, do udziału w których już dziś zachęcam. Obiecuję, że nagrody będą tego warte.

Nie pozostaje mi nic innego, jak podziękować wszystkim czytelnikom Game Exe za to, że jesteście z nami tak długi czas i razem z Wami oddać się podziwianiu nowej szaty naszego portalu. Dziękuję.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Erling Ellingsen, przedstawiciel FunComu, na łamach serwisu Videogamer poinformował, że umożliwienie 14 darmowych dni gry dla byłych graczy okazało się strzałem w 10. Do Hyborii często wracają całe gildie. "Rezultaty akcji są naprawdę dobre, aktywność serwerów znacznie wzrosła i do gry wróciły całe gildie. Odzew od powracających graczy jest pozytywny i zdaje się, że podobają się im duże zmiany jakie wprowadziliśmy od premiery gry. Jesteśmy bardzo podekscytowani obserwowaniem powrotu zainteresowania grą pośród "starych" graczy".

Ujawnione zostały także pierwsze szczegóły o Update 6. Na pierwszą linię mają pójść gildie, które będą otrzymywać punkty sławy za konkretne akcje członków, czyli: wykonywanie questów, zabijanie potworów, oblężenia twierdz oraz crafting. Dodatek ten ma znacznie zwiększyć rywalizację między gildiami.

Weterani Hyborii również doczekają się prezentów. Każdy z nich otrzyma specjalny przedmiot przeznaczony wyłącznie dla ich postaci, który da do zrozumienia nieświadomym graczom z kim zadzierają.

Filmy fantastyczne

Po ujawnieniu reżysera ekranizacji World of Warcraft przyszedł czas na planowaną premierę, która została ustalona na 2012 rok. Dokładnej daty jednak nie podano.

Wiadomo już, że za film będzie odpowiedzialny Sam Raimi, który do roboty ma się wziąć po nakręceniu czwartej części Spider-Mana. Warner Bros, przyszły wydawca filmu nie ukrywa, że World of Warcraft może być ogromnym sukcesem. Coś w tym jest, bo biorąc pod uwagę liczbę fanów z całego świata...

Risen

Powyższe pytanie jest jednym z najczęściej zadawanych na różnorakich forach internetowych. Oczywiście forma jest nieco mniej poetycka (rzekłbym, że jest w niej więcej ekspresji), a danemu gagatkowi trudno wytłumaczyć, że oficjalnych wymagań póki co nie ma i wątpliwości w tej kwestii nie da się w tym momencie rozwiać. W końcu to niebywała okazja do pochwalenia się swoim sprzętem i nie sposób jej nie wykorzystać. Jak zbesztają go w jednym miejscu, to pójdzie gdzie indziej, ot taka specyfika Internetu.

Jednak bądźmy szczerzy. Każdy w głębi duszy zastanawiał się nad kwestią wymagań sprzętowych gry Risen. Trudno się temu dziwić, gdyż ostatnie dziecko Piranha Bytes – Gothic 3, to był prawdziwy koszmar dla naszego wysłużonego sprzętu, a ostatnie lata nauczyły nas, że nazwę studia śmiało można używać jako antonimu stabilności i płynności. Dlatego gracze wyczekujący na grę czekali z niecierpliwością, aż firma łaskawie poda oficjalne wymagania sprzętowe Risen. W końcu wakacje w pełni, jest więc czas, aby poszukać jakiejś pracy sezonowej i uzupełnić braki sprzętowe. Tylko czy jest sens? Przekonajmy się.

Czasopisma

Już 4 sierpnia (wtorek) do kiosków i salonów prasowych w całej Polsce trafi najnowszy, sierpniowy numer CD-Action. O ile w tym miesiącu na łamach pisma uświadczymy niewiele stron odnoszących się do tematyki gatunku, którym się tutaj zajmujemy (choć teksty traktujące o Star Wars: The Old Republic czy Aion zapowiadają się smakowicie), to krążek dołączony do miesięcznika powinien zrekompensować nam ten nieznaczny mankament. Sami w sumie przyznacie, że pełna wersja gry Puzzle Quest: Challenge of the Warlords jest znakomitym zadośćuczynieniem za owe braki materiałowe (chociaż z drugiej strony "z pustego i Salomon nie naleje", taki jest okres wakacyjny) i plany bojkotu numeru sierpniowego możemy odłożyć na plan dalszy.

Dlaczego? Ponieważ Puzzle Quest jest grą absolutnie genialną i wciągającą niczym rasowy Electrolux. W połączeniu z niecodziennymi, często mocno zakręconymi, pomysłami twórców (sama gra jest hybrydą cRPG z grą... logiczną, a to dopiero początek!) i z żenująco niskimi wymaganiami sprzętowymi sprawia, że obok produkcji nie można przejść obojętnie. Oczywiście jeżeli dacie tej grze szanse, bo pierwsze pięć minut z owym tytułem (oprawa audio-wizualna rodem z początku lat 90' i tandetna historyjka) może być dla niektórych szokiem. Jeżeli jednak przezwyciężycie pierwsze trudności i nie wyrzucicie z krzykiem płytki z grą przez okno, to gwarantuje, że będziecie w pełni usatysfakcjonowani oraz spiszecie kilka letnich wieczorów na straty. Jak dla mnie jedna z lepszych gier cRPG ostatnich lat i jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z Puzzle Questem, to migiem do kiosków nadrabiać zaległości!

CD-Action – okładka numeru 08/09 Na DVD pełne wersje:
  • Puzzle Quest: Challenge of the Warlords (polska wersja).
  • SBK 08 Superbike World Championship (polska wersja).
  • Sinking Island (polska wersja).
Hity numeru:
  • Zapowiedzi: Star Wars: The Old Republic, Aion, Borderlands.
  • Temat numeru: Rage.
  • Recenzje: Street Fighter IV, FUEL, Blood Bowl, Tales of Monkey Island, Trine.
  • Nie tylko gramy, O grach inaczej, Testy sprzętu.

130 stron, DVD 9 GB, cena 14,99 zł.

Książki fantastyczne
Upiór Południa. Czerń – okładka

Wczoraj odbyła się premiera pierwszego tomu najnowszego cyklu autorstwa Mai Lidii Kossakowskiej. "Upiór Południa. Czerń"na razie jest dostępny wyłącznie w salonach sieci Empik. Do pozostałych księgarni trafi 3 sierpnia. Książka ukazał się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.

Malaria szepcze do mnie czule, lód w mojej głowie zaraz rozsadzi mózg, czuję jak tyka niewidzialny zegar uzbrojonej bomby. Krwi!!

Korespondenci wojenni – akolici obłąkanego, żądnego krwi boga, zwanego opinią publiczną. Jego kaprys rzuca ich poza śmierć, czas i zaświaty. Wprost do prywatnej piwnicy Pana Boga, by odkryć krainę Pana Kałasznikowa. Ale i on jest tu tylko sługą.

Afryka to prastary kontynent. Duchy, przodkowie, demony, orisza. Wszyscy tu są. I skądś muszą czerpać energię, by żyć.

To jeszcze szaleństwo, czy już opętanie?

World of Warcraft

Psycholog w WoWie?

Dodała: , · Komentarzy: 6

Londyński psychiatra Dr. Richard Graham chce oferować swoje porady graczom. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, iż chce on przeprowadzać konsultacje bezpośrednio w grze, a zacząłby od gry World of Warcraft.

tapeta

Wystąpił już z odpowiednią propozycją do Blizzardu, prosząc jednocześnie o darmową lub tańszą subskrypcję. Projekt wystartowałby pod koniec roku. Wtedy to w grze pojawiałaby się wyróżniająca postać doktora, z którym gracze z problemem uzależnienia tudzież identyfikacji mogliby odbyć darmową konsultację i otrzymać fachowe porady. Wszystko w miarę anonimowo i bez ruszania się od WoWa :). Niestety na razie Blizzard milczy w tej sprawie.

Inne gry RPG

Wampir i Wilkołak znowu opóźnieni

Dodała: , · Komentarzy: 2
Okładki

Zapowiadane już od dłuższego czasu premiery dwóch nowych podręczników Świata Mroku – Wampir: Requiem i Wilkołak: Odrzuceni znowu zostały przesunięte. Tym razem Wydawnictwo ISA wyznaczyło termin na drugą połowę sierpnia. Podręczniki nie trafiły jeszcze do druku, dlatego opóźnienie może się jeszcze bardziej zwiększyć.

Polcon 2009

Informacja prasowa

Informujemy, że pięćset tegorocznych Antologii Zajdlowskich (zawierających wszystkie opowiadania oraz fragmenty powieści nominowanych do tegorocznej Nagrody im. Janusza A. Zajdla) trafi do najwcześniej akredytujących się uczestników Polconu 2009 – na którym to nagroda jest przyznawana.

Uczestnictwo w konwencie jest jedynym sposobem na zdobycie tej rzadkiej pozycji – zapraszamy więc do akredytacji już dziś.

Wczytywanie...