Książki fantastyczne

Już 18 lipca na półkach sklepowych pojawi się najnowsza książka wydawana przez Fabrykę Słów: "Wyższa magia" Kriy Izmajłowej."

Najwyższa magia to ludzka chemia

Naina, studentka Państwowego Uniwersytetu Magii, ma nie tylko wybitny talent do pakowania się w kłopoty. Jej nadnaturalne zdolności doceniają szychy z ministerstwa i wydziału magii bojowej. Lokują w niej nawet nadzieję na powodzenie eksperymentu „Demiurg”.

Sama Naina uważa, że najlepiej wychodzi jej wszelaka destrukcja. Z łatwością zdematerializuje samochód. Z trudem opiera się "nieznośnemu" urokowi arcyciekawego faceta z przeszłością...

Ta książka jest jak jajko z niespodzianką. Najpierw fajerwerki magicznego pazłotka. Potem słodycz gorzkiej czekolady. I ani się obejrzysz, jak zaskoczy Cię kombinacja magii, humoru, tajemnicy, zbrodni, śledztwa i międzyludzkich zawiłości.

Aha, jeszcze jedno. Tylko tu znajdziesz satysfakcjonujące wyjaśnienie dręczącego Cię pytania – dlaczego nie można wyczarować monet, banknotów, złota ani diamentów?

Czytaj fragment książki.

Książki fantastyczne

Firma Prószyński i S-ka szykuje na jesień dwie ciekawe pozycje. Oto one:

Najnowsza książka Stephena Kinga już 19 września w księgarniach!

"Duma Key" to ujmująca, fascynująca historia człowieka, który po dziwnym wypadku odkrywa u siebie niezwykły talent do malowania. Zaczyna nowe życie na Duma Key, przy zachodnim wybrzeżu Florydy, wyludnionym terenie, częściowo plażowym, częściowo porośniętym, które jest w posiadaniu patronów sztuki, których córki bliźniaczki zaginęły w latach '20 XX wieku. Duma Key to miejsce, gdzie poza sezonowe huragany rujnują życie a potężne prądy wabią zagubione i umęczone dusze.

To właśnie miejsce inspiruje Freemantle'a do malowania fantastycznych zachodów słońca, a dodając surrealne obiekty, tchnie on w obrazy powiew świeżości. Lecz wkrótce stają się one prorocze. Jego bolące ramię zaczyna sięgać i widzieć daleko. A obrazy staną się niebezpieczne dla tych, którzy je kupili. Freemantle wie, że jedynym sposobem na wyjaśnienie sprawy jest wykrycie, co stało się z bliźniaczkami – i jaki sekret kryje dziwna, stara kobieta z kluczem.

Opowieść ta mówi o przyjaźni, o więzach między ojcem i córką. O pamięci, prawdzie i sztuce. To także metafora życia i inspiracja pisarza, badanie natury, siły i wpływu fikcji.

Książka miała premierę w USA w styczniu 2008. W pierwszym tygodniu sprzedaży znalazła się na 1-szym miejscy listy bestsellerów New York Times i utrzymywała na niej aż do kwietnia.

Bestsellerowy „Grobowiec” Kate Mosse już 17 października w Polsce.

Grobowiec

Październik 1891 roku. Leonie Vernier i jej brat Anatole, opuszczają ciasne i tłoczne ulice Paryża i wyjeżdżają na południe, do tajemniczej wiejskiej rezydencji La Domaine de la Cade niedaleko Carcassonne. Tam, w prastarym lesie dziewczyna trafia na zrujnowany grobowiec, który kryje w sobie tajemnicę popełnionego przed ponad stu laty morderstwa. Leonie zanurza się w krainie zjaw i widm, w której życiem i śmiercią rządzi stara talia kart do tarota, obdarzona niezwykłą mocą.

Październik 2007: Meredith Martin postanawia zrobić sobie przerwę badaniach nad twórczością Claude’a Debussy’ego. Wybiera się z Paryża na południe, do pięknego hotelu położonego wśród lasów. Fascynuje ją historia tego miejsca, a szczególnie tragiczne wydarzenia z Halloweenowej nocy ponad sto lat temu, które wstrząsnęły mieszkańcami okolicy. W ten sposób jej los splata się z losami Leonie. Ale dopiero gdy ona także potyka się na ustronnej polanie, zdaje sobie sprawę, że tajemnice tego miejsca mają związek nie tylko z umarłymi...

"Grobowiec", znakomita najnowsza powieść autorki bestsellerowego "Labiryntu" to przykuwający uwagę thriller o zemście i obsesji, rozgrywający się w barwnej scenerii południa Francji.

Game Exe

Jak zapewne wiecie, od pewnego czasu trwa już trzecia edycja GE Wyborów. Ten cykliczny plebiscyt ma za zadanie wyłonić, kto na przestrzeni półrocza najbardziej wyróżnił się na naszym kochanym forum swoim oryginalnym stylem i pracą. Wiesz kto zasługuję na nagrodę bardziej od innych? To nie pękaj i dokonaj wyboru! Nie zwlekaj, tym samym pozwalając zrobić tego komuś za Ciebie! Głosowanie nadal trwa. Więcej informacji o sposobie oddania głosu, a także o samym konkursie znajdziecie pod tym adresem.

Diablo III

Rusza dział Diablo III!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzięki sprawnej pracy redakcji GameExe.pl mogę z wielką przyjemnością ogłosić powstanie nowego działu na stronie – działu poświęconego długo oczekiwanemu Diablo III. Na początek na stronie pojawiło się 11 artykułów związanych z tematyką D3, a dokładniej:

Jak widzicie każdy fan Diablo znajdzie tu coś dla siebie, a ci prawdziwi powinni przeczytać każdy z artykułów o deski do deski! Ja już tak zrobiłem. Będziemy na bieżąco aktualizować ten dział.

Konwenty

Czy TY chcesz zostać Gżdaczem?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Organizatorzy Polconu 2008 poszukują pomocy przy organizacji olbrzymiej imprezy jaką jest konwent.

Jeśli chcecie nam pomóc, nie tylko współtworząc program ale również dbając o sprawny przebieg samego konwentu, jeśli lubicie działać w zespole, jeśli nie boicie się ciężkiej, ale dającej satysfakcję pracy i przede wszystkim, jeśli chcecie móc powiedzieć, że "ten konwent był dobry dzięki Waszej ciężkiej pracy" – zostańcie Gżdaczami. Gżdacz to fan/fanka, która zajmuje się pomaganiem organizatorom: w recepcji, przy wydawaniu akredytacji, sprawdzaniu identyfikatorów, rozwieszaniu plakatów, przygotowaniu sal itp. Nie ma ograniczenia wiekowego, ważne jest natomiast posiadanie zdrowego rozsądku oraz doświadczenia.

Age of Conan: Hyborian Adventures

AoC: co z abonamentem?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mimo, że Age of Conan miało swoją premierę w Polsce już półtora miesiąca temu, cena abonamentu wciąż nie jest znana. CD Projekt negocjuje ją wraz z zagranicznym wydawcą i choć nic jeszcze nie zostało postanowione, to Krzysztof Szulc z CDP zapewnia, że gracze nie będą zawiedzeni.

Dragon Age: Początek

Trailer Dragon Age już w piątek!

Dodał: , · Komentarzy: 0

BioWare nareszcie uzupełnił główną stronę Dragon Age dodając podtytuł Dragon Age: Origins. Zapowiedział również trailer, który zostanie wyświetlony na Spike TV w piątek.

Na forum Qt3, Sluggo (edytor GameSpy CD) zamieścił skrawek informacji:

Dragon Age: Origins, wielce oczekiwana gra z gatunku dark fantasy zostanie zaprezentowana podczas targów E3 w 2008 roku. Nim to jednak nastąpi, trailer zostanie wyświetlony w piątkową noc, o godzinie 1:00, na Spike TV. Fani będę mieli możliwość zobaczyć go wcześniej, niż na E3, które będzie miało miejsce 15-17 lipca.

A piątek już tuż tuż...

Wczytywanie...