World of Warcraft: Wrath of the Lich King

WoW: WotLK – Death Knight

Dodał: , · Komentarzy: 0

Premiera najnowszego dodatku do World of Warcraft zbliża się nieubłaganie, a do nas docierają inormacje z bety, przedstawiające pierwszą Hero Class. Death Knight będzie posługiwał się magią krwi, mrozu oraz cienia, korzystając przy tym z runicznej broni.

Żeby stworzyć DK, potrzebna będzie postać powyżej 55 lvl i na tym też poziomie będzie można rozpocząć grę ów klasą. Rycerz Śmierci dostępny jest dla wszystkich ras, którymi można zagrać, ale jest jeden haczyk. A raczej kilka i są nimi epickie zadania, których wykonywanie potrwa kilka dobrych godzin. Ponoć jednym z zadań ma być walka z setką przeciwników, ale czy tak będzie? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. W tym miejscu pozostaje mi odesłać na wow.battlenet.pl gdzie znajduje się więcej informacji na ten temat.

Książki fantastyczne

...Na każdej stronie umierasz ze śmiechu.

Już niebawem w księgarniach pojawi się najnowsza książka wydawana przez Fabrykę Słów: "Nekromeron" Wiktorii i Olega Ugriumowów. Opis pozycji znajdziecie poniżej, a krótki fragment czeka pod tym linkiem.

W czasoprzestrzeni „Nekromeronu” z nadciągającym złem zmagają się: nekromanta-pacyfista, szkielet-patriota, golem z manierami angielskiego majordomusa, nietoperz cierpiący na bezsenność, minotaur do rany przyłóż zbrojny w topór i nauki mamusi oraz gigantyczny pająk – ludojad zawodu, romantyk z usposobienia. Ich nie można nie lubić.

„Nekromeron” to książka-święto, błyszcząca i radosna jak Boże Narodzenie, przybrana sentencjami, błyszcząca humorem. Wszystko jest w niej nieco postawione na głowie, ale kto powiedział, że nekromanci i chodzące szkielety muszą być tymi złymi…

Age of Conan: Hyborian Adventures

Edycja Kolekcjonerska AoC!

Dodał: , · Komentarzy: 0

CD Projekt wreszcie ujawnił skład edycji kolekcjonerskiej gry Age of Conan: Hyborian Adventures. Wychodzi na to, że bogata zawartość wydania standardowego, była zaledwie przedsmakiem tego, co otrzymają klienci, zamawiając limitowaną edycję kolekcjonerską.

Oto jej skład:

 • Dwie płyty DVD z grą,
 • Płyta DVD z materiałami filmowymi,
 • Płyta DVD z dokumentem z produkcji polskiej wersji,
 • Płyta z muzyką do gry,
 • Artbook w twardej oprawie,
 • Kolorowa instrukcja do gry,
 • Kolorowy przewodnik po Hyborii,
 • Kolorowy poradnik do gry,
 • Podręczna pomoc ze skrótami klawiszowymi i talentami postaci,
 • Mapa Hyborii,
 • Koszulka fanowska,
 • Klucze dla przyjaciół oferujące testowe konta do gry,
 • Ekskluzywne pudełko zbiorcze na wszystkie elementy.

Polski wydawca póki co przygotował 1000 takich zestawów, a już wkrótce będziemy mogli poznać ich wizualizację. Wszystkich zainteresowanych Edycją Kolekcjonerską zapraszam do wzięcia udziału w specjalnym konkursie. Więcej informacji na stronie gram.pl.

Wiedźmin

Aktualizacja artykułu

Dodał: , · Komentarzy: 0

- Nie znam go.
- A za 5 orenów?
- Za 5 orenów to i króla Foltesta znam!

Tak się składa, że my też znamy króla Foltesta, w dodatku za darmo. Opis jego oraz wielu innych ważnych osobistości z gry Wiedźmin znajdziecie w zaktualizowanym przez Ammona i Tarameliona artykule pod tym adresem. Zachęcamy do czytania!

Konwenty

Goście na Polconie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Czym byłby Polcon bez bogatego bloku literackiego i dłuuugiej listy pisarzy jako jego gości? Do tego zacnego grona dołączyli: Anna Brzezińska, Maja Lidia Kossakowska, Magdalena Kozak, Jarosław Grzędowicz, Maciej Guzek, Rafał Kosik, Łukasz Orbitowski, Andrzej Pilipiuk, Andrzej Zimniak, Wojciech Szyda, Jacek Inglot i Jakub Nowak oraz Marek Baraniecki, pierwszy w historii laureat Nagrody Imienia Janusza A. Zajdla, autor legendarnych wręcz wręcz utworów: "Głowa Kasandry" i "Karlgoro godzina 18".

Sacred 2

Sacred 2 – Wojownik Cienia

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiły się informacje na temat nowej klasy w grze Sacred 2 i z przyjemnością oznajmiam, że jest to Wojownik Cienia. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do czytania.

Dawno temu, Wojownik Cienia został zniewolony i wyszkolony przez Wysokie Elfy, które zrobiły z niego elitarnego wojownika, kierującego się jednym tylko pragnieniem: zwycięstwem w boju. Zginął na polu bitwy, lecz przywrócono go do życia i teraz podróżuje między dwoma światami, królestwem żywych i umarłych.

Planescape: Torment

Frakcje w Plansescape: Torment

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dział o Planescape: Torment wzbogacił się o nowy artykuł poświęcony frakcjom. Znajdziecie w nim opis poglądów każdej organizacji oraz poradnik jak do nich dołączyć. Życzymy przyjemnej lektury.

Rasa i profesja nie czynią osoby jednością na Planach. Ciało musi mieć filozofię, wizję wieloświata i jego znaczenia. Jasne, że można sobie dać radę i bez tego, ale jak inaczej można zrozumieć to wszystko i znaleźć swój własny "środek wieloświata"? Jak rozróżnić przyjaciół od wrogów w miejscach, gdzie to o co się walczy może znaczyć wszystko? Ciało musi mieć miejsce, z którego dostrzeże majestat całości. Na ulicach Sigil i poza nimi filozofie są czymś więcej niż tylko ideami. Są grupami – frakcjami, z przywódcami, celami, mocami i poglądami. Każda frakcja ma własny punkt widzenia na wieloświat i porównywalne moce. Jedne współpracują ze sobą, inne nie, a niektóre mają wieloświat gdzieś. Czytaj dalej....

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

WoW: WotLK – Trolle

Dodał: , · Komentarzy: 0

CVG, które zapowiedziało rozszerzenie Wrath of the Lich King do World of Warcraft przedstawia informacje na temat Trolli:

Prawdziwym problemem dla graczy są Trolle, które mają swoją siedzibę w Drak’Tharon Keep, na północ od upadłego Drzewa Świata. Ich siedziba składa się z dwuskrzydłowych podziemi, przeznaczonych dla graczy między 72 i 76 poziomem. Jest to przerażające miejsce wypełnione dinozaurami i jaszczurami. Dodatkowo wszędzie roją się nieumarli. Ostatni boss znajduje się na unoszącym się tarasie, gdzie czarnoksiężnicy będą przenosić graczy z jednej platformy na drugą. A ty jesteś wysłany by odkryć czemu Trolle opuszczają swój dom w Zul'Drak. To kolejny postój w twojej wędrówce.

W World of Warcraft znajduje się duża ilość świątyń oraz lochów, w których zamieszkują Trolle, ale jeszcze nigdy nie było specjalnie wyznaczonej dla nich strefy. Zul’Drak jest typowym powrotem do tradycji – mnóstwo rozpadających się ruin oraz zniszczone świątynie, które służą za dom dla Lodowych Trolli. Dobrą wiadomością jest to, że Lodowe Trolle posiadają sposób by pokonać Scourge. Alianci i Horda wysyłają swoich bohaterów do ich strefy, by odkryli za pomocą jakiej broni, bądź magii odpychają swoich naturalnych wrogów.

Są również złe wiadomości. W samym centrum Strefy znajduje się ogromna piramida. Jest to miejsce gdzie Trolle oddawały cześć swoim zwierzęcym bogom. Kiedy Scourge nadeszli, Trolle przestali tak uwielbiać swoich bogów i zaczęli przeciwników składać w ofierze. Ta ofiara miała wystarczającą moc by odepchnąć nieumarłych, lecz bogowie się wściekli...

Zamiast stać i oglądać fajerwerki, nasza wycieczka rusza na zachód, do Dragonblight. Dla wielu ras Nothrend jest domem, dla smoków jest cmentarzem.

Wczytywanie...