wow_malfurion
Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

Jak pisaliśmy w lutym, Chris Avellone został zobowiązany w ramach wywiązywania się z obietnicy danej fanom w czasie zbiórki kasy na "Project Eternity" do przejścia legendarnego już "Arcanum". Cóż, delikatnie mówiąc: szybko mu nie idzie to "przechodzenie", ale zważywszy na to, że pracuje zarówno przy "Eternity" jaki i "Tormencie 2", jakoś strasznych pretensji o zaniedbanie akurat tej działki nie mam.

fallout, chris avellone

W każdym razie już wkrótce ma pojawić się seria kliku długich gameplayów w tym cyklu, a póki co możemy się cieszyć prawie godzinnym materiałem. Jeśli jesteś ciekawy co sądzi twórca "Planescape: Torment" o grze swego kumpla, Tima Caina, to zapraszam do rozszerzonej części newsa. Tam znajdziesz omawiane wideo.

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

Kolejne wideo z tego cyklu, tym razem bohaterka kierowana rękami legendarnego Krzysia, postanowiła darować sobie jałową i beznadziejną walkę z wilczym stadem w pobliżu rozbitego sterowca. Inaczej mówiąc – Avellone w końcu nauczył się korzystać z opcji "szybkiej podróży" na mapie świata! Tym samym Veronica (jego postać) dotarła do miasta o malowniczej nazwie – Shrouded Hills. A jakich to bohaterskich czynów tam dokonała? O tym właśnie opowiada poniższe wideo, zapraszam do oglądania i komentowania.

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

Poprzednia odsłona zmagań Chrisa z Arcanum, spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony widzów. Wyciągnąwszy wnioski co do słabej jakości nagrania odcinka pilotowego, tym razem nie powtórzono tego błędu. Filmiki znów opatrzone są nieraz zgryźliwymi komentarzami Avellone'a, przy okazji wspomina co nieco o "Project: Eternity", więc jeśli kogoś interesuje ta gra, ma powód by zainteresować się tym materiałem wideo.

chris avellone

No dobrze, bez zbędnych słów – zapraszam do obejrzenia zmagań Twórcy legendarnego "Tormenta" ze słynnym "Arcanum"!

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi
chris avellone, heros

Kickstarterowa zbiórka na "Eternity" przerosła oczekiwania samych twórców z Obsidianu, gdy próg 3,5 miliona dolarów został osiągnięty, postanowili zamiast kolejnych obietnic tyczących się poszczególnych elementów gry, wykorzystać dodatkowe pieniądze po prostu do podniesienia jakości gry. No i przy okazji nabicia 4 baniek na konto, zobowiązali się, siłą jeśli to konieczne, przymusić Chrisa Avellone'a do gry w "Arcanum".

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

Nowy patch do Arcanum

Dodał: , · Komentarzy: 1

Serwis The Codex Forums zamieścił na swojej stronie nowy nieoficjalny patch do gry Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi, który uaktualnia ją do wersji 081229.

Przez długi czas Arcanum było postrzegane jako jeden z najbardziej zabugowanych RPG'ów. Mimo że w internecie krążyło kilka łatek, większość z nich była kiepsko zrobiona i niekompatybilna z innymi. Potrzebny był patch, który byłby kompletny i przetestowany.

Zdecydowałem się zaangażować w taki projekt. Przechodziłem grę wielokrotnie, poprawiając wiele bugów, luk i niezgodności. Jednakże jeden człowiek nie znajdzie wszystkich bugów samodzielnie. I tu właśnie potrzebuję was, a konkretniej waszych raportów o błędach. Wskażcie mi co jest złego w grze, a ja to naprawię.

Jednakże wiedzcie, że w projekcie tym nie będę dodawał żadnych nowych materiałów do gry, ani zmieniał równowagi. Chcę tylko doszlifować tą produkcję.

Pracuję sam nad tym projektem, ale chętnie powitam nowych współpracowników.

I jeżeli zastanawiacie się kim jestem – wieloletnim fanem gry. Gdy zdecydowałem ruszyć ten projekt, spędziłem sporo czasu na poznawaniu wszystkich ciekawostek gry. Była to długa droga, lecz teraz zgromadziłem wszelkie niezbędne informacje o grze i w tym także podstawy silnika i większość formatów plików.

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

Recenzja Arcanum

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nasza baza recenzji wzbogaciła się o nowy artykuł poświęcony “Arcanum”.

Gra rozpoczyna się intrem, w którym widzimy atak na sterowiec IFS Zefir. Maszyna roztrzaskuje się na ziemi, a jedynym ocalałym jest… niespodzianka: nasz bohater. Pewien gnom – w agonii opowiada nam tajemniczą historię i przekazuje pierścień. Już niedługo będziemy musieli dokonać pierwszych trudnych decyzji z nim związanych… [Czytaj dalej...]

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

Arcanum – Nowy dział

Dodał: , · Komentarzy: 1

Dziś pojawił się na stronie dział mojego autorstwa mianowicie Arcanum, zawiera on: Opis Wszystkich Ras, Opisy czarów, opisy schematów technologicznych, tabele poziomów magicznych itp. życzę miłej lektury.

  • 1 strona
Wczytywanie...