Komiksy

Wydawnictwo Non Stop Comics udostępniło swój katalog na 2. połowę 2018 roku. Znajdziecie go pod tym linkiem.

the goon

Wrześniowe premiery były już znane, ale nowością jest spis komiksów, które ukażą się w październiku i listopadzie. Wśród nich nie brakuje kontynuacji rozpoczętych już serii ("Głębi", "Monstressy", "Giant Days" czy "Odrodzenia"), jak i zupełnych nowości ("The Goon" Erika Powella czy "Royal City" Jeffa Lemire'a"). Na ostatniej stronie znajdziecie zaś parę pozycji planowanych już na przyszły rok (m.in. "Fear Agent" i "Last Man").

Komiksy
moon knight #2: z martwych powstaną

Za scenariusz drugiego tomu "Moon Knighta" odpowiada Brian Wood, który zastąpił Warrena Ellisa. Różnica między pracami obu panów jest bardzo wyraźna – Ellis stworzył kilka krótkich epizodów z życia bohatera chroniącego nocnych podróżników, natomiast Wood napisał większą opowieść, z rozwijającą się intrygą.

Która wizja "Moon Knighta" jest lepsza? Fani nie są w tej kwestii zgodni, ale ja zdecydowanie wolę Wooda. Autor, odpowiadający m.in. za bardzo dobrego thrillera pt. "Briggs Land", umie pisać rozkręcające się historie, ze strony na stronę coraz ciekawsze. Zaczyna się bowiem niepozornie, tak, że przez chwilę można się niepokoić, czy forma nie będzie ponad treścią – jak w przypadku pierwszego tomu – i co jakiś czas komiks nie będzie wymagał zorientowania się w wydarzeniach na nowo (wcześniej wynikało to z przedstawiania kilku różnych epizodów). Jednak nie – okazuje się, że wprowadzenie jest przystępne i po nim już na dobre wsiąkamy w opowieść.

Konsekwencją tej przystępności jest bardziej szablonowy obraz świata. Gdzieś ulatuje nutka tajemnicy z pogranicza oniryzmu i szaleństwa. Zamiast tego fabuła jest po prostu typowa, nawet jeśli angażuje czytelnika i zaskakuje twistami. Wróg zostaje jasno określony, a otoczenie – tradycyjnie – spiera się, czy metody stosowane przez Moon Knighta są właściwie. Moon Knight, który przyjmuje różne osobowości, potrafi wywołać kontrowersje – chociaż do Punishera nadal mu daleko.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 – zapowiedź gry

Dodał: , · Komentarzy: 1

Studio CD Projekt RED zakończyło historię Geralta z Rivii, ale to wcale nie oznacza, że zamierza zrezygnować z gier cRPG. Ich najnowsze dziecko, czyli "Cyberpunk 2077" to kolejny krok w rozwoju, który ma szansę przez pewien czas nie tylko zdominować gatunek, lecz także zagrozić największym, którzy do tej pory dyktowali warunki w cyberświecie przyszłości.

cyberpunk 2077
Assassin's Creed: Ostatni potomkowie. Przeznaczenie bogów

Na naszej stronie pojawił się nowy konkurs, w którym do wygrania jest książka "Assassin's Creed: Ostatni potomkowie. Przeznaczenie bogów". Aby wziąć w nim udział, należy wykonać zadanie, polegające na wskazaniu ulubionej odsłony serii gier AC i uzasadnieniu swojego stanowiska w maksymalnie 5 zdaniach.

konkurs

Konkurs znajdziecie pod tym linkiem. Powodzenia!

Seriale

Henry Cavill zagra Geralta z Rivii!

Dodał: , · Komentarzy: 3

Jakiś czas temu Henry Cavill wyraził chęć, by w nadchodzącym serialu "Wiedźmin" zagrać pierwszoplanową rolę.

henry cavill

Na chęci się nie kończy, albowiem właśnie poznaliśmy aktora, który zagra Geralta z Rivii – i jest to Henry Cavill, znany z m.in.: "Człowieka ze stali", "Dynastii Tudorów" czy "Mission: Impossible – Fallout".

Komiksy

Kultura Gniewu – wrześniowe premiery

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na wrzesień Kultura Gniewu przygotowała kilka nowych premier. Planowane komiksy są różne – od mrocznej historii osadzonej w czasach średniowiecznych po wznowienie słynnego "Jeża Jerzego".

kultura gniewu

"Jeż Jerzy" ukaże się 14 września. Pozostałe tytuły – "Pewnego lata", "Syn. Woda i ogień" oraz "Niesłychane losy Ivana Kotowicza. Trumna chłysta" – mają premierę dzień później.

Komiksy

Cykada – recenzja

Dodała: , · Komentarzy: 0

Legenda głosi, że w latach 20. ubiegłego wieku Hemingway założył się ze znajomymi pisarzami, że stworzy emocjonującą opowieść przy użyciu zaledwie sześciu słów. Zakład wygrał, a do teraz zdanie: "Na sprzedaż: dziecięce buciki, nigdy nienoszone" stanowi symbol historii, którą czytelnik musi sobie dopowiedzieć sam. Podobno autorem tego popularnego stwierdzenia wcale nie jest autor opowiadania o starym człowieku i morzu, ale wspomniana lakoniczność to na pewno coś, co wyróżnia autorów wybitnych, w tym Shauna Tana.

cykada
Komiksy

Szczurołap – recenzja komiksu

Dodała: , · Komentarzy: 0
szczurołap

Mroczna baśń braci Grimm o "Fleciście z Hameln" jest dość dobrze znana i osadzona w historii, bo w XIII wieku naprawdę z pewnego dolnosaksońskiego miasteczka zniknęły dzieci, a potwierdzenie tamtych wydarzeń można znaleźć w wielu dokumentach. Źródła nie podają jednak, jak doszło do tej tragedii i od czego wszystko się zaczęło, a to, jak mawiała Agatha Christie, jedynie godzina zero, bo odliczanie zaczyna się o wiele wcześniej...

Historie, które nie zostały dopowiedziane, często pobudzają wyobraźnię autorów i prowokują do tworzenia kolejnych, lepszych lub gorszych, alternatywnych wersji opowieści. "Szczurołap" spod pióra Jaya Ashera i Jessiki Freeburg należy do tych lepszych i jest bardzo wiarygodny.

Mieszkańcy Hameln nie mogą poradzić sobie z plagą szczurów, przez którą zapasy jedzenia znikają w oszałamiającym tempie, a ludzie zapadają na groźne choroby. Wszystko to sprawia, że są skłonni wiele zapłacić komuś, kto uwolni ich od plagi. Wtedy zjawia się tajemniczy Szczurołap twierdzący, że rozwiąże ich problem. Najbardziej zauroczona jest nim głucha Magdalena, która ze względu na niepełnosprawność została odrzucona przez społeczność, ale tym samym może obserwować wszystkich bez skrępowania. Młoda kobieta czeka na kogoś, kto ją pokocha i zaakceptuje i kimś takim wydaje się przybysz, który jak się okazuje – ma także mroczną stronę.

Komiksy

Pojawiły się zapowiedzi wydawnictwa Egmont na październik – w tym miesiącu ukażą się m.in.:

rick i morty
  • Punisher Max, tom 5 – następna odsłona krwawej serii o Franku Castle'u scenariusza Gartha Ennisa
  • Hawkeye kontra Deadpool – jak potoczy się spotkanie Clinta ze zwariowanym Wade'em?
  • Rick i Morty – komiks na podstawie słynnego serialu, przedstawiający zupełnie nowe historie!
Komiksy

Mushishi #03 – recenzja mangi

Dodał: , · Komentarzy: 0
mushishi #03

Yuki Urushibara w serii "Mushishi" opowiada podobne historie – podobne pod względem klimatu, niektórych motywów czy rysunków. A jednak nadal chce się je czytać.

Dalej towarzyszymy Ginko w jego wędrówce po świecie, w trakcie której pomaga ludziom w rozwiązywaniu problemów związanych z tajemniczymi istotami, mushi. Nieraz to dopiero on odkrywa, że za dziejące się nieszczęścia odpowiadają mushi, innym razem ktoś świadomie naraża się na negatywne konsekwencje. W takich sytuacjach główny bohater zawsze wykazuje się spokojem; stara się pomóc, ale nie działa przeciwko czyjejś woli.

"Mushishi" to baśniowe fantasy. Wydarzenia mają charakter nadnaturalny i zawsze wiążący się z przyrodą, do której mushi na pewno można zaliczyć. Pomysły na rodzaje tych stworzeń, ich wpływ na otoczenie oraz prywatne sprawy ludzi sprawiają, że każda historia jest ciekawa i nie wiadomo, jaki będzie jej finał. Zresztą autorka stara się poprowadzić rozwój wydarzeń w jak najmniej oczywisty sposób. Nawet jak dowiadujemy się coraz więcej, to nadal trudno powiedzieć, jakie decyzje podejmą postacie.

Wczytywanie...