szczury_wroclawia_szpital
Pyrkon 2008

Billboardy Pyrkonu 2008

Dodał: Strażnik, środa, 5 marca 2008 · Komentarzy: 0

W dniach 1-3 marca 2008 r. w miastach w całej Polsce pojawiły się billboardy i citylighty reklamujące Pyrkon 2008. Szczegółowa lista lokacji dostępna jest na stronie konwentu.

Pyrkon 2008 to pierwszy konwent w Polsce, który jest w ten sposób reklamowany. Organizatorzy mają nadzieję, iż pozwoli to dotrzeć do szerszego grona miłośników fantastyki, którzy do tej pory na konwentach nie bywali.

Organizatorzy Pyrkonu ogłaszają konkurs przeprowadzany wspólnie z księgarnią internetową www.arsenal.pl. Konkurs trwa do północy 29 marca 2008 roku.

W tym czasie można nadsyłać mailem na adres sklep@arsenal.com.pl 5 najważniejszych, Waszych zdaniem, tytułów literatury spod znaku fantastyki.

Wszystkie nadesłane odpowiedzi posłużą do utworzenia konkursowego kanonu fantastyki, autorzy tych zaś, które zbliżą się najbardziej do zwycięskiej piątki zostaną nagrodzeni. Jedna osoba może wysłać tylko jedną propozycję pięciu tytułów.

Pyrkon 2008

Bitewniaki na Pyrkonie

Dodał: Strażnik, poniedziałek, 25 lutego 2008 · Komentarzy: 0

Na stronie Pyrkonu pojawiły się regulaminy turniejów gier bitewnych, które rozegrają się na konwencie. A będą to:

 • Warhammer 40k – turniej klasy Master "Wojna Światów"
 • Warhammer Fantasy Battle- turniej klasy local
 • LoTR SBG – turniej klasy Challenger
 • Warmachine & Hordes – turniej na zasadach Steamrollera oraz turnieje dla początkujących

Poza tym odbędzie się turniej Mechwarriora, liczne pokazy oraz nauka gry i malowania figurek.

Załoga Serwisu www.ZakazanaPlaneta.pl zaprasza na przebierane show! W pyrkonowy sobotni wieczór zamierzamy zebrać największych geeków, nerdów i miłośników wszelkiej maści by ku uciesze ogółu popisali się własną kreatywnością.

Tematyka i technika dowolna, byle orbitowała gdzieś wokół fantastki. Występy zbiorowe, scenki i piosenki dopuszczalnie, ale pamiętajcie, że liczy się głównie przebranie. W jury zasiądą najbardziej nieobiektywni z ZakazanoPlanetarnych snobów, gwarantowana galowa oprawa i zabawna konferansjerka, a całość zostanie oczywiście w profesjonalny sposób zarejestrowana na video i fotografiach (jak obiecują organizatorzy, nic z tego nie wyjdzie poza internet!).

Takiej atrakcji jeszcze poznańskie cony nie zaznały (chyba ze Polcon '85)! Organizatorzy i sponsorzy Pyrkonu gwarantują moc bardzo cennych nagród, więc uczestnicy na pewno odbiją sobie potem koszty imprezy na internetowych aukcjach :)

Szczegółowy regulamin konkursu na dniach, a podpowiedzi przebrań znajdziecie na tej liście. A zatem do roboty (lub do krawca) i powodzenia na scenie!

Pyrkon 2008

Delirium na Pyrkonie

Dodał: Strażnik, niedziela, 17 lutego 2008 · Komentarzy: 0

Na Pyrkonie odbędzie się pierwszy oficjalny zlot graczy Delirium. Przewidziane są różne atrakcje, m.in spotkanie z twórcami gry.

Delirium to całkowicie polski projekt MMOG, którego twórcą jest poznańska firma Gammanet. Premiera gry miała miejsce 15 września 2007 roku. Obecnie rozgrywka toczy się na 5 serwerach przy udziale 90 tysięcy zarejestrowanych graczy. Patronem medialnym Delirium jest portal Wirtualna Polska, a gra dostępna jest pod adresem delirium.wp.pl.

Delirium stanowi połączenie dwóch typów rozgrywki – RPG oraz strategii. Jako pierwszy krajowy tytuł MMOG Delirium oferuje swoim użytkownikom wersję mobilną.

Pyrkon 2008

Lista gości na Pyrkonie

Dodał: Strażnik, poniedziałek, 4 lutego 2008 · Komentarzy: 0

Do pisarzy goszczących na Pyrkonie dołączyli: Anna Brzezińska, Piotr Rogoża oraz Wit Szostak. Tym samym ilość gości na konwencie zwiększyła się do 31 osób. Organizatorzy wstępnie deklarują zamknięcie listy gości.

Pyrkon 2008

Pyrkon w dwóch budynkach

Dodał: Strażnik, środa, 23 stycznia 2008 · Komentarzy: 0

Organizatorzy Pyrkonu 2008 informują, iż właśnie zakończyły się negocjacje w sprawie wynajęcia drugiego budynku na potrzeby konwentu. Jest to Gimnazjum nr 43, położone ok. 100 metrów od dotychczasowego miejsca konwentu.

Budynek przeznaczony będzie na sale noclegowe, rozgrywki Pucharu Mistrza Mistrzów oraz turniej Warhammera 40000 "Wojna Światów". Prelekcje, konkursy, LARPy czy Games Room pozostaną w Szkole Podstawowej nr 21, znanej bywalcom poprzednich Pyrkonów.

Na stronie konwentu można znaleźć mapę okolicy oraz opisy i zdjęcia budynków.

Pyrkon 2008

Wieści z Pyrkonu

Dodał: Strażnik, sobota, 12 stycznia 2008 · Komentarzy: 0

Do grona gości na Pyrkonie dołączył Rafał Dębski. Rzadko bywa on na konwentach, więc fani jego twórczości będą mieli niepowtarzalną okazję się z nim spotkać.

Na stronie Pyrkonu (w dziale Noclegi i Wyżywienie) pojawił się uaktualniony cennik hotelu konwentowego na rok 2008. Ceny nieco wzrosły, więc jeśli planowaliście nocleg w tym hotelu – zapoznajcie się ze zmianami.

Minął również termin nadsyłania prac na VI Konkurs Literacki. Wpłynęło ponad 60 opowiadań. Konkursowiczów prosimy o cierpliwość – wyniki zostaną ogłoszone 25 lutego 2008 r.

Pyrkon 2008

Premiera "Core" na Pyrkonie 2008

Dodał: Strażnik, sobota, 29 grudnia 2007 · Komentarzy: 0

Informujemy, że nowy polski system science-fiction "Core" będzie miał swoją oficjalną premierę konwentową na Pyrkonie 2008. Oprócz prezentacji systemu planowane są również sesje pokazowe dla chętnych graczy. W pyrkonowym sklepiku z nagrodami zwycięzcy konkursów znajdą też kilka podręczników do tego systemu. Sam podręcznik będzie dostępny w sprzedaży już od 10 marca 2008 r.

28 marca rusza Pyrkon 2008. Jednym z patronów medialnych nad kolejną odsłona Poznańskiego Konwentu Fantastyki jest portal GameExe.pl. To ogólnopolskie przedsięwzięcie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 21 na ul. Łozowej 77 w Poznaniu i zapewni przybyłym wiele atrakcji. Kilka bloków tematycznych, sale do gier i wspaniali goście nikomu nie pozwolą się nudzić.

Celem głównym organizatorów konwentu jest propagowanie fantastyki w literaturze, komiksie, filmie oraz grach: komputerowych, PRG, planszowych, karcianych i bitewnych. Założenia realizowane są poprzez:

 • prowadzenie spotkań autorskich z pisarzami fantastyki oraz paneli dyskusyjnych z ich udziałem,
 • prelekcje tematyczne związane z wszelkimi dziedzinami fantastyki oraz prelekcje popularnonaukowe powiązane z fantastyką,
 • spotkania z wydawcami książek i gier,
 • sesje RPG oraz LARPy,
 • udostępnienie grier planszowych (tzw. Games Room),
 • turnieje gier planszowych, karcianych i bitewnych,
 • konkursy tematyczne z nagrodami.

Całość dla ułatwienia i sprecyzowania została podzielona na kilka bloków tematycznych.

Wczytywanie...