Dusza Sylvari

2 minuty czytania

Drugi dzień Tygodnia Sylvari przynosi wpis dotyczący osobowości tej podobnej do roślin rasy.

Angel Leigh McCoy w swoim wpisie na blogu ArenaNet przygotował swego rodzaju ściągawkę dla wszystkich, którzy być może planują wcielić się w sylvari w GW2. Zaczyna od wyglądu, wspominając początkowe szkice, na których nowa rasa wygląda zbyt dziecinnie. Zmiana wiązała się z pochodzeniem Sylvari.

guild wars 2

Każdy ich przedstawiciel pochodzi z rośliny zwanej the Pale Tree lub Mother Tree. Co więcej, każdy nowy sylvari od razu pojawia się w formie dorosłej, tak więc nie ma wśród nich żadnych dzieci. Małe biegające szkraby, które stają się potem ludźmi, budzą wśród nich strach. Dopiero co zrodzeni podlegają ochronie, ale co do zasady są gotowi, by wyruszyć w świat.

Potrzebną wiedzę zdobywają w czasie Snu – tajemniczego stanu świadomości, w czasie którego każdy sylvari doświadcza wizji z otaczającego ich świata. Zdobytą wiedzę można porównać do garści wody – każdy zdobywa jej małą część.

Początkowo rasa ta wyglądała jak dzieci, ale twórcy gry doszli do wniosku, że trzeba ich wizerunek uczynić doroślejszym, co też uczyniono. Dodatkowo, sylvari mieli otrzymać zdolności telekinezy. Później AN doszła jednak do wniosku, że zaimplementowanie takich umiejętności jest nie tylko dosyć trudne, ale może zaburzyć równowagę gry i jednocześnie spowodować wiele trudności w kwestii fabuły, dlatego kinezę zamieniono na dużo prostszą empatię. Zmianę wytłumaczono krótko mówiąc, że "bardziej do nich pasuje".

guild wars 2

Brak dzieci musi wywołać pytanie o więzy rodzinne. W końcu sylvari nie mają wujek, ciotek i tak dalej, ale nie oznacza to, że każdy przedstawiciel tej rasy jest względem drugiego obcy. Posiadają silne poczucie wspólnej tożsamości – a co za tym idzie – odpowiedzialności za podobnych sobie. W końcu tylko inny sylvari jest w stanie ich w pełni zrozumieć.

Kolejna poruszana przez Angel kwestia dotyczy sfery uczuć. Sylvari mogą się zakochać. Poznawane podczas Snu wizje tylko zaostrzają ich ciekawość, tak więc po narodzinach należą do niezwykle ciekawskich i pełnych pasji we wszystkich jej przejawach. Rozróżnia się sylvari płci męskiej i żeńskiej, ale z racji braku możliwości posiadania dzieci, nie ma zwyczajowego podziału ról, który pojawia się u ludzi.

guild wars 2

Osobny akapit poświęcono Mother Tree. Ta pokaźnych rozmiarów roślina, zasadzona blisko 30 lat wcześniej przez centaura Ventariego i członka Lśniącego Ostrza Ronana, obdarzawiedzą tych sylvari, którzy mają się dopiero narodzić. Jednocześnie pobiera wiedzę od tych już obudzonych i magazynuje ją. W czasie Snu nie każdy widzi to samo, dzięki czemu później posiadają różną wiedzę, co przedkłada się na inne profesje i talenty.

Niewielki procent sylvari budzi się z wezwaniem do the Wyld Hunt. Mają do wykonania niezwykle ważne zadanie, które oznacza wielką odpowiedzialność. Każde z wyzwań jest inne i obdarzony nim sylvari traktuje je niezwykle poważnie.

Pełną treść wpisu znajdziecie tutaj. Tam też można wysłuchać próbek nagrań wypowiedzi sylvari.

Komentarze

0
·
Taką rasę znajdziecie tylko w Guild Wars 2. Nie jest to ani elf, ani człowiek, ani roślina. To połączenie ich wszystkich. w końcu jakaś gra, ktora tworzy oryginalne rasy (oprócz ludzi i krasnoludów są jeszcze np. asury, nornowie, popielce, właśnie sylvari, hylek, kraity i wiele innych). Szkoda, że sylvari i tak będzie nazywane "Gild Łorsowymi elfami". Chociaż prawie nic nie mają z nimi wspólnego.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...