Sylvari

3 minuty czytania

sylvari

Sylvari się nie rodzą – budzą się w korzeniach Bladego Drzewa (Pale Tree) z wiedzą zebraną w poprzedzającym życie Śnie. Te szlachetne istoty podróżują, szukają przygód i odkrywają. Zmagają się, by zrównoważyć ciekawość z powinnością, gorliwość z rycerskością oraz walkę z honorem. Magia i tajemnica splatają się w kształt przyszłości tej niedawno powstałej rasy.

Sylvari są zagadką. Humanoidalni w formie, roślinopodobni w charakterze, są nowymi przybyszami w Tyrii, podróżując przez świat jedynie przez 25 lat. Nikt nie wie, czemu tak nagle pojawili się na kontynencie, z samymi Sylvari na czele, dlatego stale starają się odkryć swój cel na świecie.

Sylvari przyjmują humanoidalny kształt, jednak bliższe oględziny wykażą, że ich ciało zbudowane jest z pnączy i liści z listowiem oraz płatkami kwiatów zamiast włosów, a także złotym soku płynącym w ich żyłach.

Wszyscy z nich rodzą się z jednego rodzica – potężnego Bladego Drzewa, które dominuje nad Tarnished Coast. Są ze sobą połączeni poprzez Sen, kolektywny stan, który ich wychowuje i uczy, zanim przebudzą się w pełni dorosłe, z pewną wiedzą o otaczającym ich świecie. Podczas Snu Sylvari są nasycane wrodzoną szlachetnością, ciekawością i potrzebą odkrywania. A ponieważ każdy Sylvari podróżuje i uczy się więcej o świecie, ta wiedza wraca do Bladego Drzewa, które dzieli się nią z przyszłymi pokoleniami za pomocą Snu.

Blade Drzewo góruje nad Tarnished Coast, a jej wyższy niż góry pień majaczy na horyzoncie. Pod osłoną jego bujnych liści Sylvari stworzyły swoje domy w Grove, pokrytym zielenią, wielopoziomowym mieście, zbudowanym całkowicie z roślin. Niektóre Sylvari przeżywają całe swoje życie pod tym drzewem, jednak większość wybiera wędrówkę po przygody i aby wspomnienia ze Snu zabrały je gdzie mogą. Sylvari są podzielone na domy, określane przez porę dnia, w której się przebudziły.

sylvarisylvarisylvari

Sylvari to młoda rasa, jednak napotykają problemy z zewnątrz i wewnątrz. Jedynie kilku z nich widziało cień Przedwiecznego Smoka we Śnie – to ostrzeżenie o niebezpieczeństwie, którego przebudzenie zagraża światu. W rezultacie Sylvari dostrzegają globalne zagrożenie ze strony Przedwiecznych Soków wyraźniej niż inne rasy. Nieumarłe sługi Zhaitana wypełzają z Sea of Sorrows, aby profanować ziemie Sylvari z niepokojącą częstotliwością.

Lecz słudzy Przedwiecznego Smoka są jednym spośród wielu zagrożeń. Są Sylvari, które poszukują cienia pośród Snu i które eksplorują ciemniejszą stronę swojej osobowości. Te bezlitosne Sylvari Nightmare Court usiłują dołożyć swoje koszmary Blademu Drzewu z każdym aktem okrucieństwa i zła, z nadzieją, że poprowadzą wszystkie Sylvari ku ciemności.

Twoja postać Sylvari

sylvari

Tworząc postać Sylvari wybierzesz, w jakiej porze dnia się przebudzisz. Sylvari, które wstają w Okresie Świtu (Cycle of Dawn), są raczej czarujące i dyplomatyczne. Te z Okresu Dnia (Cycle of Day) są zazwyczaj śmiałymi osobnikami, rozwiązującymi problemy i otwarcie mierzącymi się z wyzwaniami. Sylvari Okresu Zmierzchu (Cycle of Dusk) bywają inteligentne i rozważne. Te z Okresu Nocy (Cycle of Night) są często skrytymi samotnikami.

W miarę awansowania otrzymasz dostęp do wielu potężnych rasowych umiejętności, które pozwolą ci wykorzystać moc świata przyrody lub wezwać Blade Drzewo samo w sobie do pomocy.

Twoja historia zaczyna się we Śnie, przed przebudzeniem. Jeżeli skutecznie zmierzysz się z cieniem pośród Snu, przebudzisz się jak wszystkie Sylvari w Caledon Forest pod Bladym Drzewem. Nowy świat przygody, piękna i niebezpieczeństwa czeka na ciebie!

Źródło: guildwars2.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...