Droga ku 2016

4 minuty czytania

Hej ludzie,

Minęło zaledwie kilka dni od premiery naszego pierwszego dodatku do “Guild Wars 2” – ale jakże był to ekscytujący tydzień! W tym roku byliśmy świadkami ogromnego rozwoju – od ogłoszenia planu rozszerzenia, poprzez udostępnienie podstawowej wersji “Guild Wars 2” za darmo, do premiery “Guild Wars 2: Heart of Thorns”. Widzimy ogromną liczbę graczy, świat Tyrii pęka w szwach. Naprawdę świetnie spotkać wiele starych twarzy powracających, by grać z tymi, którzy przyłączyli się w tym roku. Nie zapominamy też o weteranach, będących z nami od początku!

guild wars 2

Choć mamy wiele do odkrycia w grze w związku z dodatkiem, jestem pewien, że wielu z was zastanawia się, co jeszcze przyjdzie nam zobaczyć w 2015. Chciałbym wam zająć trochę czasu i opowiedzieć o tym, czego możecie się spodziewać w następnych miesiącach.

Ogólne łatki, szlifowanie, balans, usprawnienia techniczne itp…

Monitorując “Guild Wars 2: Heart of Thorns” na bieżąco, będziemy wypuszczali łatki i poprawiali grę od strony technicznej. Na tym etapie takie poprawki będą wychodziły rzadziej w formie większych aktualizacji, podczas gdy my przygotowujemy się do aktywacji dodatkowych elementów dodatku. Wypuścimy ograniczoną ilość poprawek balansu gry, mających głównie zająć się najpoważniejszymi psującymi grę problemami. Co kwartał wypuścimy nową balansującą rozgrywkę aktualizację, tak by rozbudzić was przed następnym kwartałem.

Legendy, Raidy, i Menu Squadu – O rany!

W następnych kilku tygodniach, w połowie listopada, aktywujemy dodatkowe elementy Endgame’u PvE dla “Guild Wars 2: Heart of Thorns”. Pierwsze skrzydło raidów, Spirit Vale, będzie dostępny dla grup dziesięcioosobowych. Te stawią czoła najbardziej ambitnym spotkaniom w historii “Guild Wars 2” – gdzie może się zacząć także twoja przygoda w budowaniu jednego z trzech nowych legendarnych zestawów zbroi! Dodatkowo, damy wam do rąk nowe menu Squadu, które pozwala organizować, wydawać polecenia i prowadzić grupę do 50 graczy. Z nowym menu będziecie mogli brać udział w naprawdę epickich bitwach w World vs. World, przeciwko bossom i wiele więcej. Będziecie mogli używać wersji do 10 graczy, nawet jeśli nie będziecie komanderami, dając wam możliwość organizacji w raidach.

guild wars 2

Legendarne przygody dla naszych trzech nowych legendarnych broni – Astralia, HOPE i Nevermore będą również dostępne dla graczy, od prototypu, przez prekursor, do samej nowej legendarnej broni.

ESL Guild Wars 2 Pro League Open Qualifier

Jesteśmy już blisko startu naszej nowej, pierwszej profesjonalnej kompetytywnej ligi “Guild Wars 2”, i chociaż cztery drużyny z każdego regionu już zakwalifikowały się, jeśli weźmiemy pod uwagę poprzedni World Tournament Series i ESL Go4GuildWars2 Cups, pozostało jeszcze osiem miejsc dla dosłownie każdej drużyny grającej w “Guild Wars 2”! Chcesz zostać profesjonalnym graczem w “Guild Wars 2” PVP i dostawać zapłatę w zimnej gotówce? Możesz! Załóż drużynę i weź udział w Pro League Open Qualifier, które będą miały miejsce 14-15 listopada, 2015. Kiedy wyłonimy 8 najlepszych drużyn dla każdego regionu 16 listopada, wyświetlimy oficjalny broadcast dla każdego na naszym oficjalnym kanale Twitch. Będziemy też rozdawać nagrody dla tych, którzy będą nas oglądać.

Więcej informacji na ESL Guild Wars 2 Pro League, Open Qualifiers, zapisach w broadcaście, który ogłosimy jutro na naszej oficjalnej stronie “Guild Wars 2”.

Ligi PVP, PVP Guild Challenger League i PVP Pro League

1 Grudnia, kiedy ustalimy drużyny kwalifikujące się do ESL Guild Wars 2 Pro League i damy graczom szansę zapoznania się z aktualizacjami balansującym grę, aktywujemy nasza coroczną ligę Player vs. Player! To wasza szansa, by wspiąć się w rankingach PVP i dostać niezłe nagrody, między innymi materiały do budowy legendarnego plecaka. Zobaczycie też odznaki przy imionach waszych postaci, pokazujące rangę osiągniętą w trakcie aktywnego sezonu ligi.

guild wars 2

Dla drużyn to szansa, by dołączyć do Guild Challanger League i wywalczyć prawa do chwały, nagrody gildyjne i szansę wzięcia udziału w drugim sezonie ESL Guild Wars 2 Pro League przez Challenger Cup.

I na koniec, po raz pierwszy będziecie mogli oglądać rozgrywki ESL Guild Wars 2 Pro League na żywo za pośrednictwem Twitcha, od 23 listopada, w każdy poniedziałek, kiedy wszystkie z 8 drużyn z poszczególnych regionów będą stale walczyły o ranking w siedmiotygodniowym sezonie. Które z czterech drużyn przetrwają konkurs najwyższej rangi, by dostać się do finałów i zagrać o największy kawałek z 200,000$ puli nagród w pierwszym sezonie? Zobaczycie na naszym kanale Twitch!

Wygląda na to, że już wkrótce Wintersday

15 Grudnia powracamy do naprawdę festiwalowej tradycji “Guild Wars 2” – powróci najbardziej klasyczne święto – Dzień Zimy! Nowe nagrody, stroje, skórki, bitwy na śnieżki, dekoracje dla guild halli, Ho-Ho-Trony i więcej czeka na was, gdy będziemy celebrować czas świąt w “Guild Wars 2”!

Widoczność w walce, spektator i wiadomości

Gdy dodajemy nowy ekscytujący i wyzywający kontent jak raidy, ligi PVP i fraktale, potrzeba rozwiązania problemów tyczących się widoczności oraz przejrzystości w walce staje się tym ważniejsza dla przyszłości “Guild Wars 2”. To w dużej mierze pomoże nam w dziedzinach takich jak WvW czy PvE, gdzie widoczność jest najbardziej ograniczona. Podobnie chcemy pomóc w przypadku spektatorów, tak aby gracze nie będący w najwyższych szczeblach zawodów mogli obserwować i uczyć się od tych, których zestawy i strategie pomogą im w dalszym sukcesie.

guild wars 2

Przy okazji dodatku dokonaliśmy już parę zmian w tej sprawie, ale w przeciągu następnych kilku miesięcy będziemy kontynuować prace nad widocznością, co podniesie poziom mechaniki walki w “Guild Wars 2”.

Droga ku 2016

Jak widzicie, mamy już zaplanowany cały kalendarz eventów na 2015! Ale 2016 jest tuż za rogiem. Kiedy wrócimy z przerwy świątecznej, ja powrócę z następną “aktualizacją-na-temat-stanu-gry”, aby przeprowadzić was przez to, co mamy zaplanowane na początek przyszłego roku – w tym szczegóły o tym, czego możecie oczekiwać od regularnego żywego rytmu w “Guild Wars 2” w 2016 roku.

Źródło: guildwars2.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...