Legiony Popielców w Guild Wars 2

2 minuty czytania

Kolejny wpis na oficjalnym blogu ArenyNet przedstawia nam legiony Popielców, na które podzieliła się ta wojownicza rasa.

Historia rozpoczyna się w roku 1090, kiedy to ostatni ludzki władca Askalonu, Król Adelbern, wykorzystał moce swojego miecza i uwolnił Foefire. Magiczny efekt był trudny do wyobrażenia, obejmując całe królestwo i przemieniając jego poddanych oraz ich władcę w duchy. Od tej pory te niematerialne istoty stanęły na straży ruin Askalonu.

guild wars 2

Mimo to, do 1112, legiony Popielców zajmują cały obszar dawnego ludzkiego królestwa, wyłączywszy bronioną przez duchy dawną stolicę tego obszaru. Cztery lata później Kalla Scorchrazor z Legionu Krwi oraz Forge Ironstrikez Legionu Żelaza łączą siły, aby pozbyć się rządzącego do tej pory Legionu Płomienia. Tyrania tego ostatniego zostaje obalona, zaś z chaosu wyłaniają się trzy legiony – Popiołu, Żelaza oraz Krwi.

guild wars 2

To one, nazywane starymi legionami, musiały na nowo określić swoją tożsamość i hierarchię. Nadchodziły zmiany, ginęli wierni szamanom przywódcy. Zawirowania sprawiły, że Popielcy jako całość zaczęli się dzielić na mniejsze grupki. Niektóre z nich zaczęły wysuwać się na pierwszy plan, pomagając jednoczyć innych. Jak na ironię, plan Adelberna sprawił, że Popielcy musieli zacząć walczyć o przetrwanie, musieli zacząć się jednoczyć.

Na czele całego narodu stoi Khan-Ur. To właśnie on stoi ponad przywódcami czterech Legionów i koordynuje działania armii. Ostatni Khan-Ur został zamordowany, gdy pierwsi ludzie przybyli do Tyrri i wygnali Popielców z Askalonu. Od tamtej chwili wielu przywódców rościło sobie prawo do tego tytułu i związanej z nią władzy. Nigdy jednak nikomu nie udało się zdobyć przewodnictwa nad wszystkimi i powstał system oparty na przywództwie kilku osób dowodzącymi własnymi legionami.

Poniżej tego swoistego imperatora stoją trybuni (the tribunes). Każdy legion ma ich około 10, zaś ich zadaniem jest ogólny nadzór nad przebiegiem wojny. Koljny szczebel hierarchii zajmują centurioni, którzy mają pod swoim dowództwem kilka warbands – mobilnych oddziałów. Nadzoruje ich działalność i zleca przygraniczne manewry. Jeśli na danym terytorium pojawia się kilku centurionów, to jeden z nich zostaje tym najważniejszym, "pierwszym pośród równych".

Każda z warbands ma swojego legionistę – prawdziwe serce oddziału. On podczas misji bezpośrednio ma do dyspozycji oddział liczący od 5 do 15 Popielców.

Całość tekstu o strukturze Popielców znajdziecie pod tym adresem.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...