riese
Fallout

Ugoda w sprawie Fallout Online

Autor: Wojciech "Courun Yauntyrr" Kominek · Opublikowano: wtorek, 3 stycznia 2012

Prawdopodobnie zbliża się koniec fojny pomiędzy Bethesdą a Interplayem odnośnie Fallout Online. W dniu procesu doszło do ugody między obiema zwaśnionymi stronami.

fallout online

Fakt zawarcia ugody został potwierdzony na łamach serwisu Duck and Cover. Nie znamy jednak dokładnej treści ugody, która usatysfakcjonowała obie strony.

Przypomnijmy, że batalia Bethesdy i Interplaya rozpoczęła się w 2009 roku. Wtedy to też twórcy serii Elder Scrolls wystąpili do sądu w związku z naruszeniem znaku towarowego Fallout. Okazało się także, że Interplay nie zabezpieczył na potrzeby produkcji odpowiednich środków zaś stopień zaawansowania prac nie jest taki, jaki obiecywano. Właśnie Bethesda odkupiła od Interplaya prawa do marki Fallout, wyjąwszy jednak od tego produkcji sieciowej. Dodatkowo, mający wciąż tarapaty finansowe wydawca zobowiązał się do stworzenia gry MMO.

Treść porozumienia ma zostać podana do publicznej wiadomości jeszcze w tym miesiącu. Pieniądze zdają się załagodzić każdy spór?

Komentarze

Pandemon · wtorek, 3 stycznia 2012, 13:55
0
Pieniądze? Nie sądzę, żeby Interplay było stać na załagodzenie sporu pieniędzmi. Ciekawe co wykombinowali...
Courun Yauntyrr · wtorek, 3 stycznia 2012, 20:30
0
Może Bethesda zdobyła prawa do Fallouta MMO za jakieś śmieszne pieniądze po odliczeniu tego, co Interplay musiał zapłacić za złamanie warunków umowy.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...