Recenzja czwartego specjalnego wydania Nowej Fantastyski

1 minuta czytania

recenzja, anna brzezińska, nowa fantastyka, czasopisma, alchemik, andrzej pilipiuk, w głębi lasu, paolo bacigalupi, omówienie, dumanowski, żar, wit szostak, stańczyk, azoko, za rzeką, a. h. skagestad, pozdrowienia zza muru, kosmonauta z wyoming, adam-troy castro, jerry oltion

Święta to podobno najcudowniejszy czas w roku... Pod warunkiem, że spędzamy je w pięciogwiazdkowym hotelu, na jakieś tropikalnej wysepce w towarzystwie nasmarowanych mlekiem kokosowym Tajek... Argh! Dosyć tej fantazji, my mamy naszą polską rzeczywistość, z którą musimy się zmierzyć. Jest zimno, babcia narzeka w kuchni, że nikt nie pomaga przy pierogach, matka chodzi wkurzona jak osa, bo już ma dosyć babci, ojciec uciekł do piwnicy, niby to po przetwory, a tak naprawdę znieczula się przed przyjazdem teściowej. W centrum tego wszystkiego jesteśmy my, wystawieni na ostrzał ze wszystkich stron. Aż chciałoby się ukryć, wejść do szafy i nie wychodzić aż do wigilii. Ale co ze sobą do niej wziąć? Może oprócz latarki, dobrym pomysłem będzie ostatnie w tym roku, specjalne wydanie "Nowej Fantastyki"? Na to pytanie odpowie Pandemon w swojej recenzji!

Dziękujemy wydawnictwu Prószyński i S-ka za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego.

Komentarze

0
·
Taaaa, od świąt uciekne tam gdzie handluje się ludźmi i zmusza ich do świadczenia usług seksualnych
0
·
Ciekaw jestem jak ty byś się czuł jakby ciebie zmuszono do usmarowania się mlekiem kokosowym albo innym kałem i byłbyś brany przez stado murzynów w anusa, przyszłościowo zastanów się co piszesz, moja wypowiedź jest obraźliwa, ale twoja tak samo...
0
·
Nie mam pojęcia jak doszliście do handlu ludźmi, niewolnictwa, gwałtu analnego i kału na podstawie tego newsa - nie chce tego wiedzieć .
0
·
...bo Holden wielkim poetą był jest!
0
·
Lepiej nie wiedzieć o tym ile Tajskich dziewczynek ma HIV i w jaki sposób są stręczone

PS. To mogło by popsuć świąteczne fantazje pana autora
0
·
Nie mam pojęcia ile Tajskich dziewczynek ma HIV i jak są stręczone - tak samo nie wiem ile Chinek, Amerykanek, Francuzek, Aborygenów, Ekologów, Grup Religijnych, Grup Zawodowych, klientów pobliskiego warzywniaka ma HIV i jest stręczonych. Nie wymagaj ode mnie takiej wiedzy, bo ani jej nie posiadam ani nie mam obowiązku jej posiadać. W każdym rejonie świata ktoś jest dręczony, równie dobrze mogłem napisać że marzę o łysych wiewiórkach, co pewnie poruszyło by twoje serce i napisał byś o problemie znęcania się nad zwierzętami i epidemii wścieklizny. Powiem wprost drogi panie, mam dość tej twojej udawanej czy źle rozumianej poprawności - ewidentnie trollujesz i próbujesz rozpętać awanturę bez potrzeby.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...