Gry planszowe i karciane
pośród gwiazd ambasadorzy, okładka

"Pośród Gwiazd: Ambasadorzy" to dodatek do podstawowej wersji "Pośród Gwiazd", autorstwa Vangelisa Bagiartakisa i Panagiotisa Zinoviadisa, którego polską edycję zawdzięczamy Wydawnictwu Portal. To właśnie ekipa z Gliwic przeprowadziła udaną kampanię na platformie Wspieram.to, gdzie zebrała pieniądze potrzebne do wydania "Ambasadorów" w Polsce.

Nie jest to gra samodzielna, do rozgrywki wymaga więc egzemplarza "Pośród Gwiazd". Fabularnie jego pojawienie tłumaczy się tak: od zawiązania Sojuszu minęło 8 lat, jednak okazał się on kruchy, a budowa sieci stacji kosmicznych jest trudniejsza, niż się spodziewano. Niektóre rasy zaczynają wątpić w słuszność tego przedsięwzięcia i oczekują podjęcia zdecydowanych kroków. Dlatego też rozsyłają swych Ambasadorów po wszystkich zakątkach galaktyki, by nadzorowali budowę stacji kosmicznych. Czy uda im się utrzymać jedność Sojuszu?

Czytaj dalej...

Seriale

Into the Badlands – recenzja serialu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jesteście spragnieni emocjonujących walk? Starć, podczas których fizyka działa niekoniecznie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, ale za to niezwykle spektakularnych i cieszących wzrok dzięki wspaniałej choreografii? Z lejącą się krwią? W egzotycznych klimatach spalonych słońcem, lecz też oferujących niespodziewanie dużo zieleni? W świecie, gdzie walczy się bronią białą, więc nikt nie strzeli ci zza pleców z palnej (ale jakiś sztylecik może rzucić...)? Pozytywna odpowiedź na wszystkie zadane pytania prowadzi do "Into the Badlands", nowego serialu stacji AMC znanej głównie z "The Walking Dead".

into the badlands

Czytaj dalej...

Gry planszowe i karciane

Dobry początek Mistfall na wspieram.to

Dodał: , · Komentarzy: 0
mistfall, okładka

Polskie wydawnictwo Games Factory Publishing rozpoczyna nowy rok z ofertą kolejnego wyjątkowego projektu. Po sukcesach, jakie na platformie crowdfundingowej wspieram.to odniosły "Dominion", "Namiestnik" oraz "Roll For The Galaxy", przyszedł czas na produkcję pt. "Mistfall".

Jest to gra planszowa autorstwa Błażeja Kubackiego, wydana oryginalnie przez wydawnictwo NSKN Games. Została osadzona w klimacie dark fantasy i łączy w sobie zalety kilku typów gier: klasycznych tytułów kooperacyjnych, gier o budowaniu talii oraz zwykłych przygodówek.

Kampania wystartowała wczoraj o 17:00, a na ten moment udało się zgromadzić 39% potrzebnych funduszy. Wesprzecie ją?

Filmy fantastyczne

Informacja prasowa

enemef, tarantinoc

ENEMEF: TarantiNoc to przegląd filmów jednego z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych reżyserów naszych czasów. Quentin Tarantino tworzy oryginalne, klimatyczne i bardzo charakterystyczne kino, które dostarcza widzom mocnych wrażeń i bawi solidną dawką ironii. Jego fenomen doceniają krytycy filmowi oraz miliony fanów na całym świecie. Okrzyknięty mistrzem pastiszu filmów gangsterskich i kina klasy B do tej pory zdobył prawie 30 nagród filmowych, w tym 2 Oscary oraz ponad 40 nominacji.

Komiksy

Wiedźmin – recenzja komiksu

Dodała: , · Komentarzy: 0
wiedźmin, komiks

Andrzej Sapkowski debiutował w latach, w których do polskiej fantastyki podchodzono z dużym dystansem. Na szczęście szybko się okazało, że wbrew zapowiedziom nieprzychylnych krytyków nie będzie autorem jednego opowiadania. Wiedźmin obecnie stał się samodzielną ikoną popkultury, a gra komputerowa stworzona na kanwie utworów o Geralcie z Rivii jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych towarów eksportowych.

Jak na tym tle wypadają komiksy? W latach 1993-1995 powstał cykl komiksów o Geralcie z Rivii, a teraz czytelnicy otrzymali wydanie kolekcjonerskie, zbiór sześciu rysunkowych opowieści w jednym tomie. Wersja wypuszczona przez wydawnictwo Prószyński i S-ka zawiera pięć komiksowych adaptacji przygód wiedźmina znanych z tekstów Andrzeja Sapkowskiego: "Droga bez powrotu" (tytuł opowiadania "Droga, z której się nie wraca"), "Geralt" (na podstawie opowiadania "Wiedźmin"), "Mniejsze zło", "Ostatnie życzenie" i "Granica możliwości" oraz utwór zatytułowany "Zdrada". Ten ostatni powstał od razu w wersji komiksowej i opowiada wczesne losy Geralta, czasy szkolenia na zabójcę potworów oraz pierwsze moralne dylematy. Stanowi tym samym genezę nietuzinkowej postaci mutanta z zasadami.

Czytaj dalej...

Gry planszowe i karciane

Simurgh startuje na wspieram.to

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

simurgh okładka

Jako że 8 stycznia na wspieram.to rusza kampania gry planszowej "Simurgha", postanowiliśmy zaoferować Wam nie tylko jej podstawową wersję, ale i dodatek – "Call of The Dragonlord". Wydanie dodatku będzie możliwe po przekroczeniu określonego progu – a to czy tego dokonamy, zależy od Was.

Przez pierwsze dni kampanii gra będzie dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie 140 PLN. Później nieco wzrośnie, ale nie na tyle, by Was zniechęcić. Wręcz przeciwnie. Simurgh wart jest swojej ceny!

Zainteresowani mogą zapoznać się z polską wersją instrukcji.

Książki fantastyczne

Złoty syn – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
złoty syn

Seria "Red Rising" może nie wyróżnia się piękną szatą graficzną – chociaż ta w nowym wydaniu rzeczywiście jest ładniejsza od starej – ale za to oferuje ciekawą treść, w której świat SF przeplata się z motywami starożytnymi. Właśnie ten aspekt zadecydował o tym, że pokochałem "Złotą krew" i niecierpliwie wyczekiwałem jej drugiego tomu, "Złotego syna". Czy kontynuacja sprostała moim oczekiwaniom? Zdecydowanie bardziej niż się tego spodziewałem.

Bohatera powieści, Darrowa au Andromedusa, znajdujemy w zupełnie odmiennej sytuacji w porównaniu do zakończenia części pierwszej. Wtedy wygrał grę Złotych, pokonując wszystkich rywali i zyskując wielu przyjaciół. Był zwycięzcą, na którym wzrok skupiły najznamienitsze rody świata, chcąc przyjąć go do swojego domu. W "Złotym synu" młodzieniec, choć wciąż ma u boku kilku wiernych sprzymierzeńców, doznaje dotkliwej porażki, która może przekreślić sukces jego misji, polegającej na pozbawieniu władzy Złotych, uciskających pozostałe kolory.

Czytaj dalej...

Bombshell

Znamy głos głównej bohaterki Bombshell

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wyznaczona na 29 stycznia premiera RPG-a akcji pt. "Bombshell" zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu twórcy gry (Interceptor Entertainment) i wydawca (3D Realms) uznali, że należy zacząć budować zainteresowanie produkcją i opublikowali w sieci trailer, w którym można usłyszeć główną bohaterkę.

bombshell, interceptor entertainment, 3d realms, valerie arem
Książki fantastyczne

Bazar złych snów – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
okładka

Stephena Kinga nie trzeba nikomu przedstawiać, a jego dzieła znajdą odbiorców nawet bez najmniejszej reklamy. Mistrz horroru słynie najbardziej z dłuższych opowieści, na które może składać się nawet wielotomowy cykl, jak to się odbyło w przypadku uwielbianej przeze mnie "Mrocznej Wieży". Stephen King pisze także świetne opowiadania i, jak sam przyznaje, jest to dużo trudniejsze, ponieważ wymaga od pisarza dyscypliny, a każdy błąd od razu będzie widoczny. Czy w "Bazarze złych snów" trafiły się jakieś wpadki? Tak, chociaż nie zmienia to faktu, że całość nadal jest świetna.

Zbiór opowiadań – "Bazar złych snów" jest pozycją niewątpliwie ciekawą, chociaż moim zdaniem odbiega poziomem od najbardziej cenionych publikacji autora, jakimi są między innymi: "Lśnienie", "Doktor Sen", "Zielona mila" czy wspomniana już saga o ostatnim rewolwerowcu.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...