Torment: Tides of Numenera

Jak informuje studio inXile Entertainment, jeszcze w styczniu pierwsze osoby będą mogły rozkoszować się nadchodzącą produkcją "Torment: Tides of Numener". Pierszeństwo mają oczywiście gracze, którzy wsparci projekt na Kickstarterze – otrzymają oni dostęp do wersji beta już 17 stycznia 2016 roku. 9 dni później, czyli 26 stycznia tytuł trafi do sprzedaży w ramach Steam Early Access.

torment: tides of numener
Fantastyka w kadrze

Choć świętowanie naszych 12. urodzin dobiegło końca i redakcyjny batog zaczął wywijać nad naszymi plecami, to wy – wolni użytkownicy – macie jeszcze szansę na wygranie kilku mega ciekawych nagród. Mnie pozostaje powrócić do branży filmowej i Fantastyki w Kadrze, bo choć styczeń nie obfituje w wielkie premiery, to jednak nie tylko samymi nowościami żyje człowiek i czasem trzeba znaleźć chwilę na nieco starsze, może przeoczone, tytuły.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Fantastyka dla młodzieży może jest czasami infantylna i z góry uznawana za nieistotną, to jest to niezły zarobek dla pisarzy i producentów filmowych. Bo może i tytuły te powielają schematy, opierają się na jednym, niezbyt wyszukanym wątku i angażują przystojnych aktorów, to jednak coś musi w tym być, że powstają kolejne, bliźniaczo podobne produkcje o nastoletnich bohaterach. Co? Nie mam pojęcia, ale może tekst Medivha o "Więźniu labiryntu" da wam odpowiedź lub chociaż wskazówki. Byle tylko świat nie stał się więźniem takich produkcji i ambitniejsze kino ponownie zatriumfowało.

Pillars of Eternity

Studia Obsidian Entertainment oraz Paradox Interactive ujawniły datę premiery drugiego dodatku do gry "Pillars of Eternity", czyli "The White March Part II". Okazuje się, że tytuł trafi na PC nie w styczniu, a dopiero 16 lutego 2016 roku. Przy okazji tej wiadomości, pojawił się też nowy fabularny zwiastun DLC.

poe
The Technomancer

Posłuchaj muzyki z Technomancera

Dodała: , · Komentarzy: 0

Spiders, twórcy nadchodzącego cRPG "The Technomaner" obsadzonego w świecie z gry "Mars: War Logs", opublikował za pomocą swojej strony na Facebooku kawałek ścieżki dźwiękowej. Skomponował go Olivier Derivière, twórca muzyki do m.in. "Of Orcs and Men", "Remember Me" czy "Assassin's Creed IV: Black Flag – Freedom Cry". Wszystkie kawałki znajdziecie na jego profilu Soundcloud.

technomancer

Również kawałki do samej gry "The Technomancer" znajdziecie na jego profilu. To kilka łagodnych, żeby nie powiedzieć romantycznych utworów, kojarzących się bardziej z sielskimi klimatami niż suchym, brutalnym Marsem. Jednak trzeba im przyznać, że są bardzo zachęcające. Posłuchajcie z resztą sami w rozszerzeniu!

Książki fantastyczne

Krwawa kampania – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

"Krwawa kampania" stanowi drugą część "Trylogii magów prochowych" Briana McClellana. Otwierająca ją "Obietnica krwi" okazała się nad wyraz świetnym debiutem, zapewniającym fantastyczną przygodę i wiele frajdy. Na wieść o pojawieniu się wyczekiwanej kontynuacji, bardzo się uradowałem. Zastanawiając się, czy autor utrzyma zaprezentowany poziom i przeskoczy wysoko postawioną poprzeczkę, zabrałem się za lekturę.

W Adro nie dzieje się dobrze. Przebywający na południu kraju generałowie kłócą się, podczas gdy podlegające im zdziesiątkowane oddziały z coraz większym trudem odpierają nacisk ze strony Kezu. W wyniku niespodziewanego obrotu zdarzeń, plan Tamasa i jego kamaryli spalił na panewce, a oni sami zostali uznani za martwych. Wszystko wskazuje na to, że ostatnią linię obrony przed nacierającymi siłami Kresimira stanowi osamotniony Taniel Dwa Strzały. Jak młodzieniec poradzi sobie w tak krytycznej sytuacji?

Czytaj dalej...

Jubileusz

Rządzenie Olimpem to solidny obowiązek oraz źródło wielu stresów. Oprócz wielkich uczt, na których ambrozja leje się strumieniami, Zeus lubi obejrzeć porządnie zorganizowane zawody. Czy zadowolicie najwyższego z najwyższych i weźmiecie udział w jego konkursach?

zeus

Na koniec mamy dla Was trzy ostatnie konkursy! Możecie w nich wygrać: zestaw książek Fabryki Słów, dwie gry od Techlandu bądź zestaw klasyków cRPG (gry "Baldur's Gate: The Original Saga", "Plenescape: Torment", "Icewind Dale Complete", "The Temple of Elemental Evil", "Neverwinter Nights Diamond", "Icewind Dale 2 Complete", "Baldur's Gate II Complete", "Dungeons & Dragons: Dragonsheart", "Forgotten Realms: Demon Stone", "Neverwinter Nights 2 Complete" – tyle gier)!

Talisman: The Horus Heresy

Warhammera 40 000 i Talisman w jednym?

Dodał: , · Komentarzy: 2

Kto lubi zanurzyć się w planszowym świecie gry "Talisman: Magia i Miecz", a do tego jest fanem świata "Warhammera 40 000", ma na co czekać. Oto na PC oraz komputery Macintosh nadchodzi "Talisman: The Horus Heresy", będący połączeniem dwóch wyżej wymienionych.

talisman: the horus heresy
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3 rozbija bank i zgarnia wszystko

Dodał: , · Komentarzy: 1

Stwierdzenie, że rok 2015 był rokiem "Wiedźmina 3" to sporo niedopowiedzenie. Białowłosy zabójca potworów, premierą swoich najnowszych przygód, wywołał trzęsienie ziemi, o którym mówiło każde możliwe medium. Internet, prasa i telewizja zostały zawłaszczone przez rivijskiego rębajłę. Nic więc dziwnego, że gra tak wielkiego kalibru zdobyła wiele nagród. Ale nikt nie spodziewał się aż takiej ilości.

wiedźmin 3, nagrody, złote dżojstiki, global game awards, the game awards, 166
Game Exe

Jak schować się przed Gwiezdnymi Wojnami?

Dodała: , · Komentarzy: 0
gwiezdne wojny

Co będzie największym tegorocznym wyzwaniem? Nie, nie jest to zdobycie biletu na premierowy pokaz "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy", ani nawet znalezienie idealnych prezentów pod choinkę dla całej rodziny. W tym roku prawdziwym wyzwaniem okaże się uniknięcie mówienia i słuchania o "Star Wars". Jeśli komuś się uda, to naprawdę chyba nawet mistrz Yoda będzie pod wrażeniem.

Star Wars, Star Wars wszędzie mam ochotę zawołać, kiedy włączam Internet. Biorąc pod uwagę zamieszanie, jakie wywołuje nadchodzący film J.J. Abramsa, obawy, że szturmowiec wyskoczy mi za chwilę z lodówki, wydają się uzasadnione. W zasadzie jeśli chcieliście udawać, że "Gwiezdne wojny" nie istnieją, to błędem było wchodzenie na tę stronę.

Tylko w sumie skoro już tu jesteście, to równie dobrze możecie zostać. Specjalnie dla tych, którzy nie są fanami Darth Vadera, mamy także 12 sposobów na ukrycie się przed medialnym szumem dookoła nowej odsłony "Star Wars". Dlaczego akurat 12? W tym roku to dla naszej redakcji magiczna liczba, bo w końcu nie zawsze kończy się 12 lat, prawda?

Kryć się i niech Moc będzie z wami!

Czytaj dalej...

Wczytywanie...