Może nie do końca pierwszy, ale trudno brać pod uwagę materiał kiepskiej jakości nagrywany kamerą, który ukazał się na początku ubiegłego tygodnia. Nowe wideo jest zdecydowanie ładniejsze i trwa aż trzydzieści minut. Gracze z niecierpliwością wyczekujący nadchodzącego Risen 3: Władcy tytanów szczególnie powinni rzucić na niego okiem. Największy minus? Komentarz jest w języku niemieckim.
Ant-Man nie ma łatwej drogi. Wybrany na reżysera filmu Edgar Wright był nazywany przez szefa Marvela, Kevina Feiga, jedynym powodem istnienia produkcji. Co więcej, rzekomo nie wyobrażał sobie on innej osoby na jego miejscu. Cóż, teraz będzie musiał nie tylko sobie ją wyobrazić, ale i znaleźć, ponieważ Wright nie zrealizuje przygód Człowieka-Mrówki.
Szanowni czytelnicy! Mam niezmierną przyjemność poinformować, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawił się nowy artykuł. Wszystko za sprawą wydawnictwa Jaguar, które umożliwiło mi przeczytanie i zrecenzowanie książki pt. "Wijec". Jeśli więc zastanawiacie się, czy warto wydać odłożone pieniążki na tę lekturę, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się sami. Serdecznie polecam!
Jeśli coś można zarzucić Josephowi Delaneyowi, to na pewno nie brak wytrwałości i cierpliwości, gdyż wciąż nie daje on za wygraną i nadal w regularnych odstępach czasu wydaje kolejne książki z cyklu pt. "Kroniki Wardstone". Tym razem miałem przyjemność zapoznać się z tomem oznaczonym liczbą 11, zatytułowanym "Wijec". Cóż takiego, posiadający lekką rękę Brytyjczyk, naszykował w nim dla swoich fanów?
Prośby zostały wysłuchane! Telltale Games podało datę premiery czwartego epizodu The Wolf Among Us. Nowy odcinek kryminalnej sprawy prowadzonej przez Złego Wilka pojawi się już za cztery dni, czyli niewiele ponad miesiąc po debiucie trzeciego. To świetna wiadomość zważywszy na to, że na poprzednie czekaliśmy zdecydowanie dłużej – nawet do trzech miesięcy.
Całość opiera się na istnieniu baśniowych stworzeń w naszym świecie. Uciekły one z magicznej krainy, która została zajęta przez siły Adwersarza. Teraz ukrywają swoją prawdziwą tożsamość i żyją pośród zwykłych śmiertelników. Gracz wciela się w postać zmiennokształtnego wilka, którego zadaniem jest trzymanie w tajemnicy przed ludźmi istnienie baśniowych stworzeń. Będzie musiał odkryć sprawcę tajemniczych morderstw, które nawiedzą społeczeństwo Fabletown.
Informacja prasowa
Dziś do księgarń nakładem wydawnictwa MAG trafił pierwszy tom "Cyklu Barokowego". Książka Neala Stephensona to jednotomowe wydanie Żywego Srebra, kolejna – "Zamęt" – ukaże się już 28 czerwca.
Akcja serii rozgrywa się na przestrzeni 60 lat (1655-1714) niemal na całym globie. Angażuje dwory królewskie, myślicieli i filozofów, żołnierzy i złodziei, wynalazców i pisarzy, astrologów i alchemików, postaci historyczne i fikcyjne.
Przez karty książki przewijają się wszystkie znaczniejsze osobistości siedemnasto- i osiemnastowiecznej Europy i Ameryki: nie tylko Newton, i Leibniz, ale także John Locke, Robert Hooke, Robert Boyle, Christiaan Huygens, Czarnobrody, cała rzesza królów i książąt, a nawet siedmioletni Ben Franklin. Pełno tu pojedynków i pościgów, lecz nie brak także opisów systemów filozoficznych, rekonstrukcji powstania rachunku różniczkowego i teorii Newtona.
Cykl barokowy wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Trudno określić jego przynależność gatunkową, wskazać poprzedników czy nadać mu etykietkę poza etykietką powieści absolutnie genialnej. Stephenson ma niepowtarzalny dar: skomplikowane idee przedstawia w sposób zarazem prosty, zabawny, rozczulający i przyprawiający o dreszcze.
Ciekaw jestem jak na to zareaguje Wiktul. Reżyser "Godzilli", Gareth Edwards, oraz scenarzysta "1000 lat po Ziemi", Gary Whitta, czyli twórcy dwóch mocno krytykowanych przez niego filmów, będą odpowiadali za pierwszy spin-off Gwiezdnych wojen. Co wyjdzie z tej mieszanki? Dowiemy się 16 grudnia 2016 roku.
Po wielu zwiastunach najnowszej gry Ubisoftu, Watch_Dogs, nareszcie mamy okazję zobaczyć ten najwłaściwszy trailer, bo premierowy. Krótki, trwający ledwie dwie minuty, z polskimi napisami – możecie go obejrzeć w rozwinięciu newsa. W samą grę zaś będzie można zagrać już za kilka dni, 27 maja, na kiedy przypada jej premiera. Ukaże się ona na komputerach osobistych i konsolach PS3, PS4, Xbox 360 oraz Xbox One.
Watch_Dogs zabierze gracza do Chicago pełnego nowych technologii. Główny bohater produkcji posiada umiejętność hakerstwa. Aiden Pearce, były przestępca, potrafi włamać się do każdego, choćby najbardziej strzeżonego systemu. Może dostać się do czyjejś komórki, podłączyć się do miejscowego monitoringu, a to tylko jedne z wielu możliwości, jakimi dysponuje w otwartym świecie, w którym nie braknie zadań do wykonania. Całość działa na nowo stworzonym silniku Disrupt i reprezentuje gry akcji z widokiem TPP.
Nadchodzi piątek, więc porzućcie wszelkie elektroniczne urządzenia i powróćcie do korzeni – RPG bez prądu. W tej odsłonie Piątku z eRPeGiem kontynuować będziemy wątek rozpoczęty jakiś czas temu, tyczący się figurko-manii i związanych z tym kosztów. Jednak tym razem w swoich rozważaniach starałem się podejść bardziej alternatywnie do problemu i przyjrzeć się zamiennikom firmowych miniaturek.
Modele nie są tanie, zwłaszcza te bardziej szczegółowe, wykonane z trwalszego tworzywa i o większych rozmiarach. Jednak każdy uczestnik sesji, nawet nowicjusz, ma choć krztę wyobraźni, by znaleźć alternatywę dla miniaturek. Zapewne wielu ma swoje własne doświadczenia na tym polu, a zamienników jest cała masa, w zależności od celów wykorzystania miniaturowych postaci – czysto wizualnych czy taktyczno-systemowych.
Informacja prasowa
Właśnie ukazuje się zbiór opowiadań autora bestsellerowego Metra 2033, Dmitrija Glukhovsky’ego. Niebawem, bo już 28 maja, autor odwiedzi Polskę, by promować majową premierę – błyskotliwe, tragikomiczne, utrzymane w konwencji science fiction opowiadania Witajcie w Rosji.
Spotkanie z pisarzem odbędzie się w warszawskim salonie Empik przy ul. Marszałkowskiej 116/122 o godzinie 18.00. Oprócz rozmowy o książce Witajcie w Rosji jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu będzie przedstawienie fanom serii Uniwersum Metro 2033 autora pierwszego polskiego tytułu, który już niebawem ukaże się w ramach tego bestsellerowego cyklu. Dmitry Glukhovsky opowie również o swojej nowej powieści science fiction zatytułowanej FUTU.RE, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Dla czytelników środowe spotkanie będzie świetną okazją posłuchania, co ciekawego o sobie i swoich pisarskich projektach i planach ma do powiedzenia Dmitrij Glukhovsky, zadania nurtujących pytań, a także zdobycia autografu tego utalentowanego rosyjskiego pisarza.