GameExe View

Drodzy widzowie i czytelnicy, w czerwcu rynek produkcji fantastycznych ma dla nas kilka ciekawych propozycji, które postanowiliśmy dla Was zebrać w całość. Na wstępie należy Wam się małe wyjaśnienie. Mieliśmy pewne komplikacje ze stworzeniem odcinka w związku z czym, by nie zawieść, postanowiliśmy wypuścić go w wersji "do poczytania". Od razu pragniemy dodać, że to wyjątkowa sytuacja, a premiery lipcowe będziecie mogli obejrzeć już w zwykłej, znanej wam dotąd formie.

driada, nimfa

Mamy nadzieję, że mimo wszystko zerkniecie, co dla Was znaleźliśmy, a materiał pomoże Wam wybrać coś dla siebie.

Zapraszamy na Fantastyczne Premiery!

Pathfinder

Kraina Władców Mamutów to odległy i dziki obszar, gdzie nie obowiązuje cywilizowane prawo mieszczące się w standardach krajów południa. Liczne plemiona zamieszkujące ten obszar tworzą luźne przymierze, które stara się być jednym głosem na scenie międzynarodowej.

pathfinder, okładka pathfinder, okładka

Te niezbadane tereny wciąż kryją w sobie liczne tajemnice. Mroźne tajgi i górskie ośnieżone stoki są zapewne skarbcami nie tylko cennych przedmiotów, ale także surowców naturalnych. Z tych powodów Społeczność Pathfinder skupiła swoją uwagę na tej krainie, tworząc kilka prymitywnych obozowisk. Jednakże ostatnie wieści, które dotarły do uszu Marcosa Farabellusa,jednego z trzech mistrzów Wielkiej Loży w Absalom, są niepokojące. Jeden z obozów został doszczętnie zniszczony i splądrowany. Nie wzbudziłoby to tak wielkiego poruszenia pośród członków Loży, zważywszy na stosunek Władców Mamutów do obcych, gdyby nie fakt, że obozowisko było również miejscem tymczasowego przechowywania cennej relikwii. Poszukiwacze przygód muszą opuścić ciepłe południowe wybrzeże i przenieść się do nieprzyjemnych mroźnych ostępów, by rozpocząć śledztwo w tej sprawie.

Clash of Swords
clash of swords

Jeśli myśleliście, ze kot jeno książkami i serialami żyje – byliście w błędzie. Wielkim. Tak się bowiem składa, że od jakiegoś czasu, gdy nikt nie widzi (no, bo trzeba udawać, że się pracuje w pocie czoła, prawda?) grywam sobie w "Clash of Swords". Ot, łatwo włączyć, łatwo wyłączyć, nie trzeba instalować – po prostu, wszelkie dowody zbrodni nicnierobienia są skutecznie zatarte. Ale też "Clash..." nie tylko klikaniną żyje – dziś (szczegół, że pierwszy czerwca jest jutro) rozpoczął się event z okazji Dnia Dziecka. Ciekawi? To zapraszam do zarejestrowania się i zapoznania z recenzją tej gry.

Podwoje gry zostały otwarte już w połowie marca 2014; przygodę z nią zaczęłam kilka dni po jej premierze. Przez cały ten czas obserwowałam wszystkie zachodzące w niej zmiany, zgrzytałam zębami, gdy coś nie działało i... dzień po dniu, kliknięcie po kliknięciu, grałam. Wciąż. O dziwo, bo zazwyczaj bardzo szybko odpuszczałam i kasowałam link do strony z zakładek.

Czytaj dalej...

Filmy fantastyczne

Thanos Marvela poznany!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wreszcie poznaliśmy nazwisko aktora, który gra Thanosa w Strażnikach Galaktyki. Warto zaznaczyć, że postać pojawiła się już po napisach w "Avengers" – w tym widowisku zagrał ją Damion Poitier. W debiutującym na początku sierpnia filmie Marvela także ją zobaczymy, lecz tylko na chwilę.

thanos
Piątek z eRPeGiem

Piątek z eRPeGiem #12

Dodał: , · Komentarzy: 0

Piątek. Weekend. RPG. Gaming, exping – każdy wie. Czas sesjować, turlać kości i pogłębiać znajomości!

belka, piątek, rpg, erpegiem

Aura znów nie sprzyja wypadom na miasto, odurzaniu się eliksirami zapomnienia w przybarowych ogródkach ani pogańskim orgiom w plenerze. Dlatego znów oferujemy Wam wieczór (weekend) z RPG, w ich papierowym lub planszowym wydaniu.

The Elder Scrolls V: Skyrim
skyrim, dragonborn, dragonborn solucja

Stalhrim, wilki, niedźwiedzie, śnieg i lód. Brzmi znajomo? Nie? A bieganie od Kamienia do Kamienia, transformacja w wilkołaka? Tak, nie mylicie się, mówię o Solstheim. Kraina Nordów, miejsce, gdzie odbywały się łowy Hircyna. Ale to było w trzeciej części TES, teraz zaś...

Mowa o drugim DLC do "Skyrim" – "Dragonborn". Courun tym razem na ofiarę dla Lolth obrał sobie Miraaka. Nie byłby sobą, gdyby nie pozostawił podręcznika dla młodych wyznawców tej bogini, by ołtarze ku jej czci spłynęły krwią. Zatem...

... łowy czas zacząć!

Sacred 3

Deep Silver poinformowało, że Sacred 3 nie ukaże się – tak jak planowano – 26 sierpnia. Zamiast tego trafi na półki wcześniej, już 1 sierpnia. To świetna wiadomość dla fanów serii. W Polsce gra zadebiutuje w tym samym dniu i będzie dostępna w kinowej lokalizacji (napisy) za sprawą firmy Cenega. Niestety, nie wiadomo, czy na wszystkich platformach – pewnikiem są komputery osobiste, ale czy na PlayStation 3 i Xbox 360 również pojawi się spolszczenie nie wiemy. Z okazji nadchodzącej premiery udostępniono także nowy zwiastun.

sacred 3
LEGO Batman 3: Poza Gotham

Że Lego? A to co – nie gra? Wbrew pozorom, produkcje z serii LEGO szybko zawojowały rynek, dzięki czemu doczekaliśmy się przeniesienia między innymi "Władcy Pierścieni", "Hobbita" czy "Harry'ego Pottera" na klockowy język w postaci produkcji na konsole i komputery. Do tego – to przecież Batman. Batman w kosmosie. Nie wiem jak Wy, ale ja nie potrafię przejść obok tego tytułu obojętnie.

lego batman 3, beyond gotham
Game Exe

Pieski, pieski, do nogi!

Dodał: , · Komentarzy: 0

No dobra, może i nie pieski, ale wilkołaki. Stęskniliście się za nimi? Mam szczerą nadzieję, że tak, bowiem najnowsza – 16 runda – rozpocznie się już w tę sobotę, czyli 31 maja.

wilkołak

Ostatni raz wilkołacze futro było widziane na pokładzie pewnego statku, i to lata świetlne temu, bo na początku kwietnia. No cóż, yo-ho-ho i butelka rumu! A właściwie "kilka" butelek, więc nie dziwota, że aż tyle czasu upłynęło...

Watch_Dogs

Watch_Dogs zadebiutował na komputerach osobistych i konsolach starej oraz nowej generacji i już może pochwalić się rekordem. Yves Guillemot, szef Ubisfotu, oznajmił, że gra w ciągu 24 godzin sprzedała się lepiej od wszystkich dotychczasowych produkcji wydawcy w tym samym czasie. Sukces niemały, ale jak się okazuje, pojawiły się również problemy.

watch_dogs
Wczytywanie...