Pathfinder

PC: Demon Hunter's Handbook

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, okładka

Samo słowo demon tylko u nielicznych nie wywołuje dreszczy. To właśnie ta garstka mężnych i odważnych, bogobojnych i sprawiedliwych udaje się na krucjaty skierowane przeciwko wszelkim przejawom demonicznej aktywności. Choć nieliczny otchłanny pomiot można spotkać na powierzchni, to dopiero wejście do samej otchłani stanowi o prawdziwej odwadze bądź głupocie śmiałka. Łowcy demonów, bo tak zwykło się ich określać, muszą przejść długoletni trening, zanim uodpornią swoje ciała i dusze na działania dzieci grzechu. Nie jest to więc łatwe zadanie i nie każdy nowicjusz dostępuje wcielenia w to zacne grono. Właśnie z tego powodu – znikomej ilości łowców demonicznej krwi – Golarion wciąż mierzy się ze strachem przed pęknięciem wszelkich granic rozdzielających świat śmiertelnych z otchłanią.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nowy trailer Dzikiego Gonu!

Dodał: , · Komentarzy: 11

Niedawno na oficjalnej stronie Wiedźmina pojawił się licznik. Od razu zaczęły się dywagacje na temat, do czego on odlicza ten czas. Ci, którzy twierdzili, że w sieci pojawi się nowy trailer, cóż, mieli rację. Pojawił się nowy film promujący Wiedźmina 3: Dziki Gon, jednak zanim jeszcze licznik skończył odliczanie!

Trailer w rozszerzeniu newsa.

wiedźmin 3: dziki gon
Pathfinder

PCS: Demons Revisited

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, babau
Babau, demon mordu

Demony oraz inne otchłanne moce często bywały przedmiotem fascynacji śmiertelnych, a one same nie ukrywały, że lubują się w wykorzystywaniu ich do własnych, niecnych zamierzeń. Poza fascynacją pomioty grzechu wzbudzają także strach i przerażenie w serach oraz duszach wielu. Nie jest to spowodowane wyłącznie ich makabrycznym wyglądem, bo znajdują się wśród nich także ponętne sukuby, ale w głównej mierze swoją przebiegłością, a także zdolnością do zasiewania w umysłach śmiertelników myśli, z których kiełkują najgorsze intrygi i pragnienia.

Filmy fantastyczne

W pierścieniu ognia – nowy zwiastun!

Dodał: , · Komentarzy: 0
zwiastun, igrzyska śmierci, lawarence, collins, w pierścieniu ognia, film,

Mamy nowy zwiastun drugiej części bestsellerowej trylogii Igrzyska śmierci, która nosi nazwę W pierścieniu ognia, autorstwa Suzanne Collins. Reżyseruje oczywiście Francis Lawarence.

W obsadzie znajdą się Jennifer Lawrence, Sam Claflin, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Lenny Kravitz, Elizabeth Banks, Stanley Tucci, Donald Sutherland, Toby Jones, Woody Harrelson, Jena Malone, Philip Seymour Hoffman, Amanda Plummer, Lynn Cohen, Patrick St. Esprit, Meta Golding, Bruno Gunn, Alan Ritchson, E. Roger Mitchell, Maria Howell, Stephanie Leigh Schlund i Jeffrey Wright.

Pierwsza część trylogii w kinach zarobiła ponad 400 milionów dolarów. Czy druga część przyniesie równie wielki zysk? 22 listopada będziemy mieli okazję się o tym przekonać. 21 listopada 2014 roku do kin trafi z kolei pierwsza część Kosogłosa, trzeciej części serii, a 20 listopada 2015 roku druga. Zwiastun w rozwinięciu newsa.

Wasteland 2

Wszyscy, którzy wsparli za pomocą swego portfela "Wasteland 2", dostaną darmową kopie pierwszej części gry w formie cyfrowej. Jest to możliwe dzięki dogadaniu się twórców sequela z właścicielem praw do "Wasteland" z 1988 – EA. Pozostali będą mogli nabyć grę na GoGu tudzież Steamie. Oczywiście stareńki "Wasteland" ma w tej wersji dać się odpalić na współczesnych systemach operacyjnych.

wasteland, 1988

To nie wszystkie nowiny jakie przynosi 33. aktualizacja "Wasteland 2" na kickstarterze. Zdecydowanie warte wspomnienia, a tym bardziej obejrzenia, są opublikowane przy tej okazji nowe screeny z gry. Zamieszczam je w rozszerzonej części newsa.

Książki fantastyczne

Recenzja Odtrutki na optymizm na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
odtrutka na optymizm, okładka

Badania twórczości Petera Wattsa ciąg dalszy. Po kontakcie z nieznaną rasą w „Ślepowidzeniu”, przyszedł czas na wyleczenie się z radości i pozytywnych myśli za pomocą „Odtrutki na optymizm”. Książka stanowi jak dotąd najobszerniejszy zbiór opowiadań autorstwa kanadyjskiego pisarza wydanego w jakimkolwiek języku. Polskę spotkał więc nie lada zaszczyt, ale czy Wattsowi przez tyle lat udawało się utrzymywać równy poziom? Jakby nie patrzeć, przedział czasowy jest spory – najstarsze opowiadanie opublikowano w 1993 roku, a najnowsze w 2011. Kolejne pytanie więc brzmi – czy do tego czasu wszystkie teksty są nadal aktualne?

Jeśli chcecie poznać odpowiedź – zapraszam do przeczytania mojej recenzji!

Game Exe

Niedzielniak #10

Dodał: , · Komentarzy: 4

Cóż, czasem życie układa się tak człowiekowi, że musi z czegoś zrezygnować. I tak jest w moim przypadku – rodzina, sobotnio-niedzielne sesje RPG czy zwykła chęć odetchnięcia po trudach tygodnia – sprawiły, że mój autorski cykl zwany "Niedzielniakiem" stał się dla mnie przysłowiowym kolcem w stopie. A, że za bardzo nie widzę nikogo komu mógłbym w tym akurat dniu przekazać po nim schedę, uważam, że warto go zakończyć. Ale spokojnie – już z Courunem planujemy coś na jego miejsce w piątki. Zobaczymy co nam z tego wyjdzie.

dnd

A w dziesiątym, ostatnim odcinku "Niedzielniaka" mamy dwa wywiady – jeden z twórcami cRPG Wiedźmin, drugi z jednym z moich ulubionych pisarzy, Neilem Gaimanem. Dla fanów Wiedźmina mamy również krótką charakterystykę dwójki bohaterów z drugiej części jego komputerowych przygód – Egana i Filippy Eilhart. Skyrimowcy znajdą dla siebie opis umiejętności oferowanych przez grę, a dla niepoprawnych dedekowców mojego pokroju, Medivh przygotował fabularny i mechaniczny opis Dabusa. A na sam koniec zapraszam do lektury recenzji jednej z najbardziej kontrowersyjnych książek Stanisława Lema – "Obłoku Magellana".

Książki fantastyczne
chłopcy 2, okładka

Wrócili!

Dzwoneczek i jej banda wyrośniętych, wiecznie niedojrzałych Chłopców po raz kolejny pokazują, że nie da się oddzielić dobrej zabawy od solidnych kłopotów. I nieważne, czy to klubowy Zjazd, motocyklowa wycieczka do pobliskiego miasta czy pozornie leniwe popołudnie w opuszczonym Lunaparku – każdy dzień to nowa przygoda, a na końcu czai się ta największa. I najbardziej przerażająca. Śmierć...

Droga znowu wzywa, nie ma odwrotu ani chwili na oddech. Tylko co jeśli tym razem wiedzie wprost do znienawidzonej dorosłości?

Jakub Ćwiek – jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy młodego pokolenia. Zawodowo copywriter, publicysta, scenarzysta i konferansjer. Autor jedenastu książek, licznych opowiadań i tekstów publicystycznych, które doczekały się adaptacji teatralnych, filmowych i LARP-owych. Jako scenarzysta, reżyser i aktor występował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

Pathfinder

PT: King of Chaos

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, okładka

Nieoczekiwana śmierć azlantckiego bożka, Arodena, pociągnęła za sobą poważne skutki. Nie tylko metafizycznie poruszyła świat w posadach, lecz także w sposób namacalny. Wielu uczonych wiąże to wiekopomne wydarzenie z rozbebeszeniem skorupy globu na północy Avistanu i otwartym przejściu do samej otchłani. Obszar ten, zwany Raną Świata [ang. Worldwound], w krótkim czasie został zasiedlony przez chmary demonicznych bytów, których żądza krwi ograniczona została przez kamienie strażnicze zasilane potężną magią, dając możliwość spokojniejszego snu mieszkańcom południowych krain.

Wczytywanie...