The Dark Eye: Klątwa Wron

Klątwa Wron na GameExe

Dodał: , · Komentarzy: 0
the dark eye, klątwa wron, chains of satinav

Gry przygodowe to jeden z tych typów gier, które nigdy mi się nie znudzą. FPS, strategie, a nawet cRPG czasami idą w odstawkę, jednak przygodówki nigdy. Zawsze znajdę czas na rozwiązanie przynajmniej jednej zagadki, porozmawianie z postacią bądź na sklecenie kilku przedmiotów w jeden. Przygodówki niby są proste w budowie, ale wymagają znacznie większego skupienia niż gry innego gatunku i to właśnie w nich uwielbiam.

Tym razem, za sprawą uprzejmości 3kropki, miałem okazję przyjrzeć się swoim krytycznym okiem "The Dark Eye: Klątwa Wron", grze przygodowej osadzonej w świecie Aventurii, znanej z całkiem dobrego cRPG – "Drakensang: The Dark Eye". Zapraszam do lektury!

Głównym bohaterem tytułu jest Geron, ptaszołap, zamieszkujący Andergast, królestwo na północ od księstwa Kosh, poznanego w "Drakensang: The Dark Eye". Od dzieciństwa uznawany był przez mieszczan za źródło wszelkiego pecha, gdyż przeklął go Wróż, tuż przed swoją śmiercią na stosie. Mimo upływu lat przepowiednia nie została zapomniana, a etykieta kozła ofiarnego na dobre przywarła do młodzieńca. Nagła plaga czarnych ptaszysk oraz wieści na temat śmierci kilku bohaterów, którzy lata temu pokonali wspomnianego proroka, nie ułatwia życia Geronowi, który postanawia udowodnić, że nie jego winą są wszelkie niepowodzenia mieszkańców miasta. (...)

Czytaj dalej...

Grim Dawn

Grimd Dawn później niż planowano

Dodał: , · Komentarzy: 0

Grim Dawn to mroczny hack'n'slash z elementami RPG od studia Crate Entertainment. Tamtejsi pracownicy to prawdziwi weterani, odpowiadający między innymi za cenionego "Titan Questa". Kiedy dowiemy się, czy ich nowa gra dorówna tamtemu klasykowi? Niestety, później niż pierwotnie planowano.

grim dawn
Thief

Thief nadejdzie w lutym

Dodał: , · Komentarzy: 0

Panie i Panowie, Thief nadchodzi! Najpierw Eidos Montreal ujawnił, w jakim stroju się ukaże (udostępniono okładki), później, tego samego dnia, przyszedł czas na nowy, ponad dwuminutowy zwiastun oraz... podanie daty premiery gry. To kiedy rozpoczniemy zabawę z najlepszym wirtualnym złodziejem, Garrettem, któremu głos podłoży Romano Orzari? 28 lutego 2014 roku. Na wszystkich docelowych platformach – PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One.

thief, okładka
Dying Light

Doczekaliśmy się pierwszego gameplayu nowej gry Techlandu zatytułowanej Dying Light. Wideo z kolejnej produkcji o zombie, tym razem jednak połączonej z parkourem, opublikował serwis IGN; przedstawiane są na nim najważniejsze elementy rozgrywki – w tym walka, sekwencje zręcznościowe takie jak wspinaczka, bieganie czy skakanie, a także cykl dnia i nocy. To co – szykuje się klon "Dead Island" czy coś więcej?

dying light
Filmy fantastyczne
akademia wampirów, siostry krwi, zwiastun, vampire academy, blood sisters

Możemy obejrzeć już pierwszy zwiastun filmu Vampire Academy: Blood Sisters.

W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi – moroje – uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce – dampiry – szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Posępne mury kryją jednak więcej mrocznych tajemnic, niż można by podejrzewać. Lissie Dragomir, morojce ze szlachetnego rodu, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy dampirka Rose, połączona z nią telepatyczną więzią, zdoła ochronić przyjaciółkę?

Film powstał na podstawie książki Akademia wampirów autorstwa Richelle Mead, która w Polsce ukazała się pod nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Premiera w USA odbędzie się 14 lutego 2014 roku.

Zwiastun w rozwinięciu newsa.

Dragon Age: Inkwizycja

Pamiętamy wszyscy jak ptaszki ćwierkały, że w trzecia część "Dragon Age" zagramy tylko i wyłącznie człowiekiem? Aż tu nagle gruchnęła informacja, że nie. Dlaczego powrócono do tej zarzuconej idei z pierwszej części gry? Wywiad udzielony magazynowi Game Informer, przez dwóch panów z Bioware, przynosi ze sobą odpowiedź na to frapujące pytanie. Wspomnę, że odpytywano prawdziwe "biotuzy" – Mika Ladlawa (dyrektora kreatywnego gry) oraz Marka Darraha (producenta wykonawczego).

dragon age inquisition, black logo
Dungeons&Dragons

D&D Next – Gen Con

Dodał: , · Komentarzy: 3

Dziś za oceanem rozpoczął się Gen Con – konwent miłośników fantastyki, największy spośród takich spędów w USA. Pierwszy (w 1968) organizował sam Gary Gygax – pan, który wraz z Davem Arnesonem opracował i wydał pierwszą grę D&D w historii- zatem nie powinien nikogo dziwić fakt, że obecni właściciele praw do marki, Wizards of the Coast, pozostają silnie związani z konwentem. To na jego ubiegłorocznej edycji wypuścili pierwszy playtest D&D Next, następcy dzieła życia Gary'ego.

dnd next
Pathfinder

Rana Świata przez dziesięciolecia spędzała sen z oczu prawie całemu Avistanowi. Całe lata temu, dzikie wzgórza krainy Sarkoris były domem dla dzikich wojowników i ich wiedźm, aż do czasu śmierci Arodena. To właśnie zniknięcie ze świata pierwiastka tego bożka spowodowało rozbebeszenie skorupy krainy, tworząc przejście do samej otchłani. W krótkim czasie mrowie demonów zalało obszar Sarkoris, niszczą wszelkie życie na swej drodze. Jednak narody graniczące z nowopowstałą Raną Świata zebrały siły, formując pierwszą Mendeviańską Krucjatę przeciwko otchłannym pomiotom. Lecz dopiero druga z nich pozwoliła na dłużej pozbyć się demonicznego zagrożenia. To właśnie w jej trakcie powstały kamienie strażnicze, blokujące przejście demonów na dalsze obszary Avistanu.

pathfinder, worldwound
Gry planszowe i karciane

Nagroda Diana Jones 2013 – laureat

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nagroda Diana Jonesa nie jest przyznawana w poszczególnych kategoriach, lecz statuetkę mogą otrzymać zarówno ludzie, organizacje, firmy, publikacje czy gry. Ważne, by w oczach jury, dany laureat zasłużył na tytuł "wspaniałości w dziedzinie gier". Nie należy łączyć tej nagrody z ze znaną pisarką fantasy, Dianą Wynne Jones, autorką m.in. serii o Ruchomym Zamku Hauru. Jej nazwa pochodzi od gry RPG osadzonej w tematyce Indiany Jonesa wydawanej w latach 80'. Gdy licencja wydawcy wygasła, niesprzedane kopie zostały zniszczone, a uchowane resztki podręcznika umieszczono we wnętrzu statuetki.

nagroda, award, diana jones, statuetka

Poniżej znajduje się lista nominowanych wraz z laureatem nagrody.

Sacred 2

Jeden z najbardziej rozbudowanych i, pomimo tych paru latek na karku, najładniejszych h&s doczekał się w końcu wydania w Pomarańczowej Kolekcji Klasyki – czyli w budżetowej serii firmy Cenegi. Grę wraz z dodatkiem – "Władcy smoków" – można nabyć już za 34,99 złotych. Więcej o grze pisał swego czasu nasz eksarcyredator – Tokar. Zainteresowanych odsyłam do jego recenzji. Warto wspomnieć, że czas i masa łatek pozbawiły grę jednej z jej największych wad – kilku ton bugów... Może właśnie dlatego nastała ta pora w której Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, dadzą wreszcie "Sacredowi 2" szansę?

sacred 2, pomarańczowa kolekcja klasyki
Wczytywanie...