Divinity: Dragon Commander

Po wrażeniach z beta-testów, przyszła w końcu kolej na pełnoprawną recenzję "Divinity: Dragon Commander", autorstwa niezastąpionego jak zwykle, Hassana'. Czy gra bardzo zmieniła się od fazy bety na lepsze, czy odwrotnie – to co było dobre i oryginalne zaniknęło w powtarzalności rozgrywki rodzącej wstrętną graczom monotonię? Po odpowiedź na to oraz na jeszcze kilka innych pytań zapraszam do tekstu Hassana'.

divinity, dragon commander, wrażenia

Wyobraź sobie, że jesteś smokiem. Technicznie rzecz biorąc pół-smokiem. Twój tatuś był imperatorem i człowiekiem, co stawia kilka trudnych pytań o tym, jak tatuś poznał mamusię, a potem skłonił do reprodukcji. Można się nawet zastanawiać "czy to tak w ogóle działa?", ale hej – to fantasy. Pomińmy też kilka innych trudnych pytań o to jak i w jaki sposób. Jeszcze raz – jesteś smokiem.

Czytaj dalej...

Dungeons&Dragons

Zagubiony Lavandril

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kolejny felieton twórcy Zapomnianych Krain, Eda Greenwooda, z cyklu "Forging the Realms" zaczyna się od ciekawej uwagi tyczącej się siły rzuconej na sesji mimochodem plotki, która może stać się, jeśli gracze podchwycą kwestię, źródłem wspaniałej przygody. Szczególnie dobrze ta metoda spisywała się, gdy na początku swej kariery Mistrza Lochów, Ed, prowadził krótkie, oparte na jednym pomyśle, scenariusze.

dungeon, wizards of the coast
Might & Magic: Heroes VI

Kto wymyślił, że Crag Hack ma zostać piratem?!

Kimkolwiek by nie był, jego szalona wizja znalazła swoje ucieleśnienie w jednym dodatków do "Might & Magic: Heroes 6". Ktokolwiek wpadł też na pomysł przekręcenia nazwy mimo wszystko zawiódł, bo to co liczy się najbardziej, pozostało niezmienione. Heroes 6.

homm6

Kolejna odsłona legendarnego cyklu strategii turowych przez ostatni miesiąc męczyła mnie swoimi długimi mackami, a ja męczyłem ją w odwecie, rozdrabniając na części pierwsze jej poszczególne elementy i dywagując nad sensem i zasadnością niektórych zmian i ulepszeń.

Przy okazji nie obyło się też bez porównań do bezdyskusyjnie najlepszej części cyklu, czyli trójki, zachwytu nad Jarosławem Boberkiem i plucia jadem na mroczne elfy. Czy szósta część Herosów mnie zawiodła? Chodź, przeczytaj.

Ale to nie wszystko! Premiera szóstej części tego niezwykłego cyklu jest też zapowiedzią naszej zorganizowanej, perfidnej i precyzyjnie zaplanowanej akcji.

South Park: Kijek Prawdy

Niestety, nie zawsze mamy do czynienia z gameplayem wysokiej jakości jak w przypadku "Wasteland 2". Czasem trzeba się poświęcić dla swojej gry i obejrzeć materiał marnej jakości, bo nakręcony kamerą. Ale South Park: Kijek Prawdy jest tego wart, nieprawdaż? Tym bardziej, że to pierwsze dłuższe spojrzenie na cRPG-a na podstawie sławnego serialu animowanego dla dorosłych. Możliwości interakcji, walkę oraz zabawne dialogi możecie podziwiać – jak zawsze – w rozwinięciu newsa!

south park: kijek prawdy
Książki fantastyczne

Informacja prasowa

osama, okładka książki

30 sierpnia, w skrócie: jutro, do księgarń trafi nowa pozycja Uczty wyobraźni zatytułowana Osama. Książka została napisana przez Laviego Tidhara i ukaże się nakładem wydawnictwa MAG.

Lavie Tidhar przebywał w Dar Es Salaam w dniu zamachu na ambasadę amerykańską w 1998 roku. W Nairobi mieszkał w tym samym hotelu, w którym zatrzymali się członkowie Al Kaidy. Od tamtej pory wraz z żoną o mały włos uniknęli śmierci w zamachach londyńskim (2005) i na Synaju (2004) – te doświadczenia nakłoniły autora do napisania najpierw opowiadania "My Travels with Al-Qaeda" (Moje podróże z Al Kaidą) a następnie do stworzenia przełomowej, rozgrywającej się w alternatywnej historii powieści "Osama".

W świecie, w którym globalny terroryzm nie istnieje, tajemnicza kobieta wynajmuje Joego – prywatnego detektywa – do odnalezienia pewnego człowieka: tajemniczego autora tanich powieści sensacyjnych z cyklu "Osama bin Laden – Mściciel"...

Wasteland 2

Wasteland 2 – Nowy 18-minutowy gameplay

Dodał: , · Komentarzy: 0

Przesunięcie premiery Wasteland 2 nie było dobrą wiadomością, choć z drugiej strony dobrze wiedzieć, że twórcy chcą ulepszyć swoją grę, a nie wydawać niedopracowany produkt. Jednakże obsuwa w żadnym wypadku nie oznacza zapomnienia o fanach, którzy liczą na nowe materiały i informacje. Dlatego też studio InXile Entertainment udostępniło nowy, 18-minutowy gameplay z rozgrywki.

wasteland 2

Wideo prezentuje jeden z poziomów gry zatytułowany więzienie. Pokazuje wiele elementów produkcji, między innymi walkę, zdolności członków drużyny, ale przede wszystkim wybory, które zgodnie z obietnicami nie mają być czarno-białe. Gameplay, który możecie obejrzeć w rozwinięciu newsa, dodatkowo ubarwia komentarz twórców.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

dary anioła, okładka

Trylogia Darów Anioła autorstwa Cassandry Clare z nowymi, oryginalnymi okładkami, jakie ukazały się w Stanach Zjednoczonych, jest już do dostępna w sprzedaży między innymi w salonach EMPiK-u. Książki ukazały się nakładem wydawnictwa MAG, a na podstawie pierwszego tomu nakręcony został film, który jest obecnie wyświetlany w kinach.

Bohaterką bestsellerowej serii jest Clary Fray nastoletnia rudowłosa artystka o skłonnościach do wpadania w tarapaty. Jej najlepszym i jedynym przyjacielem jest chłopak, matka jest roztrzepaną artystką, a miejscem rozrywki są ulice Manhattanu i nocne kluby. Aż do czasu, gdy pewnej nocy w nocnym klubie Pandemonium trzech nastolatków, których widzi tylko ona, na jej oczach zabija chłopca, który, jak się okazuje, tak naprawdę nie jest chłopcem... Clary czuje, że powinna zawiadomić policję, ale wie, że nikt jej nie uwierzy, gdyż ciało zamordowanego rozpłynęło się w powietrzu, a napastników nikt oprócz niej nie widzi. Są to Nocni Łowcy, tajemna kasta wojowników, których celem jest walka z demonami. W ciągu następnych 24 godzin znika matka Clary, a ona sama o mało nie ginie z ręki demona.

Dragon Age: Inkwizycja

Dragon Age: Inquisition korzysta z nowego silnika, Frostbite 3, co utrudnia sprawę przeniesienia zapisów z poprzednich części do trzeciej. Komplikacje pojawiają się również w wersjach gry na konsole nowej generacji. Studio BioWare wpadło więc na wyśmienity, moim skromnym zdaniem, pomysł. Prosty i mam nadzieję łatwy w obsłudze. Dane o naszych decyzjach odtworzymy sami – w aplikacji Dragon Age Keep.

dragon age keep
Game Exe

Książka naszej redaktorki w sprzedaży!

Dodał: , · Komentarzy: 10
zamek laghortów

Game Exe kuźnią nowych talentów – te słowa najbardziej cisną mi się na klawiaturę, gdy myślę, że już kolejny nasz redaktor zadebiutował na scenie literatury, tworząc własną książkę. Poprzednim był Tyrion Lannister z "Orłami i Wronami" (do kupienia tutaj), a ostatnio dołączyła do niego E.M.Thorhall. Na naszym serwisie pojawiły się dwa opowiadania jej autorstwa – Kuzyn i Vartheńczyk, a niedawno miała miejsce premiera powieści Zamek Laghortów dostępna w sprzedaży na stronie oficyny wydawniczej RW2010.

Ostrzegamy czytelników: ta opowieść wciąga i pochłania. Nie będziecie się mogli doczekać ostatniej strony, a potem będziecie żałować, że to już koniec.

Akcja, turnieje, dworskie obyczaje, intrygi, zjawy, dziwne istoty, rodzące się uczucie, humor, barwny język, plastyczne opisy – to wszystko znajdziemy w pierwszym tomie powieści E. M. Thorhall.

Wczytywanie...