Dragon Age II
zevran, dragon age: początek

Zaskoczeni?

Kwestia homoseksualizmu w grach powraca niczym aborygeński bumerang, ponownie za sprawą postępowych chłopców z BioWare. W końcu kogo obchodzi inny system walki czy nowe podejście do rzemiosła? Ważne jest to, czy facet z facetem, będzie mógł się umówić na intymne randez-vous w namiocie. Ech... no co poradzić? Taka branża, taki okres, to takie tematy.

Jak zdradza główny scenarzysta „Dragon Age II” i autor kilku powieści opartych na tym uniwersum, David Gaider, taka opcja z pewnością się pojawi. Hawke ma być bardziej otwarty na związek osób tej samej płci, inaczej niż ten kosmiczny homofob – komandor Shepard.

„Tak długo jak jakiekolwiek romanse w grze będą opcjonalne, do tego momentu przeciwnicy związków homoseksualnych nie mają racji bytu...

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 3

Czas podsumowań wciąż trwa, dlatego też zanim poleją się litry szampana i wystrzelą fajerwerki, wypadałoby pożegnać się ze starą ankietą. W końcu nie godzi się wchodzić w nowy, perspektywiczny 2011 rok z dość mocno sfatygowaną częścią składową naszego serwisu. Wszystko musi być dobrze naoliwione, lśnić niczym najdoskonalszy diament i tym podobne wypielęgnowane rzeczy.

Zatem, o co my ostatnio pytaliśmy… Ach, tak! O statyczne tło. Trzeba otwarcie przyznać, że to kwestia dość ważna z estetycznego punktu widzenia i oczywistym jest, że nie mogliśmy być w podejmowaniu jej samolubni. Zatem, jaki macie pogląd na ten problem?

ankieta

Vox populi, vox dei. Skoro pragniecie statycznego tła, to naszym nadrzędnym obowiązkiem jest Wam je zapewnić. Trzeba rozwikłać jeszcze kilka kwestii technicznych, więc musicie uzbroić się w niewielką dawkę cierpliwości. Do końca przyszłego roku powinniśmy się z tym uporać ;)

Tymczasem zapraszamy do wzięcia udziału w nowej ankiecie, którą znajdziecie, niespodzianka, tam, gdzie zawsze.

Game Exe

„TRON: Dziedzictwo” – recenzja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Fani filmu „Tron” musieli czekać aż 28 lat na kontynuację swojego hitu. Cierpliwość jest jednak cnotą, która często zostaje wynagrodzona. Czy dzieło debiutanta w branży filmowej, Josepha Kosinskiego, sprosta wysokim oczekiwaniom maniaków cyfrowego świata? Czy opłacało się w ogóle tyle czekać? Czy nastąpi kolejny przełom, który wstrząśnie gatunkiem fantastyki naukowej i przyniesie nową falę fanatyzmu? Zapraszam do zapoznania się z recenzją, która pojawiła się dziś na łamach GameExe.

tron: dziedzictwo
Mass Effect 2

Przytulisz Sarena?

Dodał: , · Komentarzy: 6

Facetowi by to zapewne nie zaszkodziło. Może dzięki temu nie byłoby tej całej draki z Suwerenem i Gethami?

Turianie, te szorstkie i antypatyczne skurczybyki, które zabiły wielu dobrych ludzi podczas „Wojny Pierwszego Kontaktu”. Saren Arterius, czyli gość uważający nas za podrzędny gatunek. Z dziką rozkoszą zatańczyłem na jego grobie, trzymając w jednej ręce kufel złocistego trunku, a drugą strzelając na wiwat. Garrus Vakarian – niby gra przyjacielskiego i zapewnia, że oddałby życie za naszą sprawę, ale zauważyliście, że nie chce kompletnie z nami gadać? Ciągle wykręca się potrzebą kalibracji sprzętu, jakby się nas brzydził. To dwulicowa gnida i moja przemożna chęć związania tego gagatka oraz zostawienia go na łasce Miażdzypaszczy, rosła z miesiąca na miesiąc.

Niestety ktoś niecnie spaczył mój umysł i teraz uważam Turian za słodziutkie bestie. Pokazał mi ich wewnętrzne piękno. Jak tego dokonał? Spójrzcie tylko!

garrus vakarian, mass effect 2saren arterius, mass effect

Och… Teraz mam ochotę przytulić tych drani. Wyjdź z mojej głowy czarujący obrazie!

Grojkon 2011

Akredytuj i (wy)Groj

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Akredytacja na Grojkonie 2011 właśnie ruszyła! Już teraz można zarejestrować się na konwencie wchodząc na: akredytacja.grojkon.com. Pamiętaj że rejestrując się teraz otrzymasz Grojkonową Koszulkę! Pierwsza osoba, która ukończy cały proces akredytacji dostaje drugą wejściówkę gratis!

Informacje o naszym programie bonusowym znajdziecie w poprzednim newsie. Regulamin przedpłat znajduje się w dziale Informacje -> Regulaminy.

Pamiętaj: Jesteś tylko klika kliknięć od Grojkonu 2011!

Czasopisma

Nowa Fantastyka 01/2011

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

nowa fantastyka 01/2011

Szanowni Państwo,

W styczniowym numerze "Nowej Fantastyki" robimy podsumowanie minionej dekady. Redakcja, współpracownicy i przyjaciele typują dziesięć najważniejszych filmów, książek i wydarzeń fantastycznych pierwszych dziesięciu lat XXI wieku.

Ponadto świętujemy 75-te urodziny Lecha Jęczmyka, pierwszego redaktora naczelnego NF i jednej z najważniejszych postaci polskiej fantastyki.

Oprócz stałego felietonu Łukasza Orbitowskiego od tego numeru pojawia się na naszych łamach Jakub Ćwiek z nowym, zakskaującym cyklem tekstów. W dziale literatury m.in. Adam Przechrzta, Wojciech Zembaty i Petr Schink.

Ponadto w magazynie "Funky Koval", recenzje, zapowiedzi, konkursy.

Zapraszamy do lektury,

Redakcja NF

Filmy fantastyczne

Zwiastun polskiego filmu fantasy

Dodał: , · Komentarzy: 12
drużyna

Powiało grozą, nie?

Polski film fantasy to od lat niedoścignione marzenie. Coś nienamacalnego, poza granicami ludzkiej wyobraźni. Trudno nie określić ekranizacji „Wiedźmina” mianem abstrakcji, nie wspominając już o „Wilczycy”, która była… albo lepiej nie będę się nad nią pastwił, bo jeszcze dostanę naganę za używanie nieparlamentarnego słownictwa, a i nie powinno się kopać leżącego. Sęk w tym, że zawsze biorą się za to nieodpowiedni i niepoważni ludzie, którzy kompletnie nie czują klimatów fantastycznych.

Dlatego, gdy niedawno usłyszałem informację o produkcji rodzimego filmu fantastycznego, w jednej z telewizji śniadaniowych (!), miałem uzasadnione obawy. Później okazało się, że to projekt „offowy” – robiony przez pasjonatów dla pasjonatów na zasadzie „non-profit”. To dawało pewne nadzieje, gdyż fani nie raz pokazywali, że za prawdziwe grosze potrafią zrobić coś naprawdę wielkiego. Czekałem, czekałem… i w końcu się doczekałem!

Niestety, pierwszy zwiastun filmu „Drużyna” przyprawia mnie o mieszane uczucia.

Game Exe

Szanowni czytelnicy! Bardzo mi miło poinformować, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawiły się dwa nowe artykuły. Jako że miłościwie panujący obecnie 2010 rok zbliża się ku końcowi, a na horyzoncie dobrze widać zbliżający się 2011, przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego...

2010/2011

Podsumowanie 2010 to sprawka Ammona, który zebrał, krótko opisał i ocenił wszystkie godne uwagi tytuły gier cRPG mające premierę w bieżącym roku. Nieco odmienne zadanie czekało Couruna Yauntyrr, który zaprezentował wszelkie gry, jakie powinny ujrzeć światło dzienne w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy, w postaci Zapowiedzi 2011. Wszystko po to, by godnie pożegnać kończący się i równie godnie powitać idący ku nam rok. A jakie Wy macie zdanie? Zgadzacie się z naszymi redaktorami? Czytajcie i komentuje, zachęcam do lektury!

Baldur's Gate

Moi mili! Czy nie uważacie, że dzisiejszy wieczór idealnie nadaje się do tego, by uroczyście zaprezentować Wam nową wersję naszego działu o grze, która bardzo wielu graczom przypomina czasy młodości, pierwszy kontakt z cRPG oraz niepowtarzalny klimat, jakiego przyszło nam dziś ze świecą szukać... Mowa oczywiście o Baldur's Gate!

logo bg

W nowym dziale znajdziecie nie tylko artykuły poświęcone rasom, klasom czy występującym w grze postaciom, ale również kompletny bestiariusz, co nieco o czarach maga czy kapłana oraz całą stertę tekstów opisujących ogólnie pojęty ekwipunek. W głębi liczę na to, że ów news obudzi w Waszych sercach wspomnienie i tłumnie wrócicie do tego tytułu, by raz jeszcze delektować się tym smakiem. Mnie nie pozostaje nic innego, jak życzyć Wam miłego czytania!

Game Exe
illusive man

„Film jest zły wtedy, jeśli ktokolwiek z publiczności chociaż na chwilę może odwrócić oczy od ekranu.” – Alfred Hitchcock.

Koniec grudnia to zawsze okres podsumowań i dogłębnej analizy starego roku. Trzeba w końcu oddzielić liczbę „2010” i wydarzenia z nią związane grubą kreską, aby ze spokojną duszą oraz podniesionym czołem przywitać cyferkę „2011”. Nasz zacny serwis tym razem nie będzie płynąć pod prąd i również przygotowaliśmy różnorakie zestawienia, oceniające rynek komputerowych gier fabularnych z perspektywy ostatnich dwunastu miesięcy. Podsumowania skupiające się na najlepszych grach i największych rozczarowaniach, pozostawię moim doskonałym kolegom redakcyjnym, którzy zrobią to z pewnością dwadzieścia razy lepiej ode mnie. Tym niemniej, z braku konkretnego mięcha informacyjnego, postanowiłem również przygotować jakiś fikuśny ranking – taki ze mnie przewrotnik. Subiektywny jak stąd do Narnii, ma się rozumieć.

Trochę rozmyślałem co mogę wziąć na tapetę i po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że „Pięć najlepszych zwiastunów 2010 roku” to naprawdę wdzięczny temat. W końcu reklama jest dźwignią handlu, a wszelakie trailery to tak naprawdę anonimowi bohaterowie, potrafiący w ostatniej chwili przekonać niezdecydowanego i sceptycznego gracza do zakupu danej produkcji.

Wczytywanie...